Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Направи си сам
МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2014 4:09 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
В края на вторият чудесен ден в района на Сопот, насочвайки се към поляната на лифта, реших да загубя височина с няколко фронтални колапса. Първите два на трим скорост, бяха доста "незадоволителни", след което дойде ред на опитите на спийд. Амплитудата тяло - крило се увеличи, но отново крилото излезе предвидимо.

Последва опит с максимално високо хващане на вървите и резултата вече беше по-впечатляващ - крило излязло на подкова, с ляво ухо вързано/ или по-скоро влязло в средата, захванато по някакъв начин във вървите. Крилото стабилно, не летящо и падащо :). 1-2-3 и ситуацията се разви в негативна и камбани с голяма енергия, които се опитвах да контролирам. След поредното спиране на въртенето, крилото скочи и това даде импулс на не-летящата страна, която излезе с малко връзване на ухото. Имах време да направя заход срещу вятъра и кацна на поляната до вилната зона, западно от лифта.

Грешките:
- последния тък го направих на макс 150 м от земята;
- увереността може да бъде "лош приятел" - първо не предполагах, че може да бъда Така изненадан, второ докато се опитвах да се справя със ситуацията, вярвах че ще успея; лошото че стана доста по-бавно от очакването ми - според някои очевидци е трябвало да хвърля (фабрично сгънатият си) запасен - Yeti ;)
- поради това, че не съм правил SIV от доста време - поне 4 г., не бях съвсем сигурен как да реагирам в първия момент - да до-дърпам управленията или да оставя крилото да тръгне в някаква посока. Избрах, втория вариант, разбирах че крилото не лети - последвалите негативни и подмятания ми отнеха доста време и височина. Може би едно хубаво изпомпване в самото начало, щеше да реши ситуацията по-бързо и предвидимо.

Сгъвайки, си спомних много подобната случка с един от любимите ми приятели, завършила със запасен близо до с Московец; спомних си и един тък преди 5-6 г., след който се наиграх по подобен начин - губейки около 150-200 м. - тогава бях под базата.

Бъдете здрави!


Върнете се в началото
  Профил    +20 / -0 
 
 Заглавие: Re: Направи си сам
МнениеПубликувано на: Чет Окт 16, 2014 7:44 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Топузов, Топузов....... :)
Май ти е време да се пенсионираш вече или да почнеш пак да ходиш по SIV-ове с младежите :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -6 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов