Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Небезопасни практики на "Форумни Търговци"
МнениеПубликувано на: Пет Авг 14, 2015 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Хората вече даже не се женят без да пробват жената, вие искате летателен апарат на сляпо да продавате/купувате....овча работа....

П.С.Да ме прощавате, ама много се дразня когато всеки вземе да плюе някоя "бяла" практика....


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Небезопасни практики на "Форумни Търговци"
МнениеПубликувано на: Пет Авг 14, 2015 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Viper_Weasel написа:
А някой хора май във всичко виждат пари и конспирация ... жалко!


Ивелинчо, не аз вземам пари за тестове! Не ми се прави на светец!
Ти си този, който е обявил цени за тестове и не ми дрънкай празни приказки.
От известно време ясно се вижда, че няколко души се опитват да наложат "правила", които изобщо не са от тяхната компетентност!

Ти Ивелине, като правиш тестове, изискваш ли паспорта на парапланера или някакъв документ за произход?
Имаш ли разрешение и сертификация от МТ и ГВА за издаване на каквито и да е документи свързани с проверка на годноста на ЛС?
Твоите (вашите) машинарийки минали ли са проверка в Държавната инспекция за мерки и теглилки?
С какво ще удостовериш, че са годни и техните показания са адекватни?

Малко се кротнете.

P.S. Ще дойде време на такъв контрол и санкции, че с тъга ще си спомняте за сегашните дни.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -6 
 
 Заглавие: Re: Небезопасни практики на "Форумни Търговци"
МнениеПубликувано на: Съб Авг 15, 2015 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Изчистихме параноята за комерсиалност - остана теорията на конспирацията.

Хаджи, къде в първият пост или в цялата тема си видял да става съпрос за налагане на правила или за развиване на комерсиална дейност по отношение проверка на крила. Пак казвам много е жалко когато някой търси комерсиални подбуди зад чисто практични и добронамерени съвети.

Да, Скайномад има тест център и извършва проверки, които основно извършвам аз - това какво общо има с МОЯТ пост и тази тема?????


Относно обурудването - просто за информация щом питаш - порьозиметърът ни е със швейцарски сертификат за качество и клаибровка, тензо датчиците ни са с БДС сертификат и ежегодна клаибровка, лазерът също е със швейцарски сертификат валиден за 10 години.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Небезопасни практики на форумни търговци.
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 3:57 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Лично за мен е необяснимо как за 20лв може да отидеш да вземеш пратка от Еконт, да я разопаковаш, да разпъваш крило, да го обикаляш от всички страни с уред, който си платил от джоба си, да пишеш сертификати, да го скатаеш, опаковаш и да го занесеш пак до Еконт. Обяснението за мен е само едно - любов към спорта.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Небезопасни практики на форумни търговци.
МнениеПубликувано на: Нед Май 01, 2016 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Миналата седмица отново имах интересен случай с неправилно инсталиране на запасен.

Докараха ми сбруя със запасен за прескатаване. Обикновенно изхвърлям запасният като си сложа сбруята за да пробвам дали всичко е било инсталирано правилно. За мое голямо учудване не успях да изхвърля запасният с първото дръпване, с второто също, след като с две ръце набрах сбруята почти до главата си установих че няма да излезе.

При огледа се оказа че човекът който е инсталирал запасният е сложил и пластмасовата шпилка за отцепване на стремето в ушичките които затварят контейнера - резултатът - шпилките на контейнера се отварят и дължината на ръчката свършва, но контейнерът все още се държи затворен от дългата шпилка за стремето. Накратко - този запасен НИКОГА нямаше да се отвори в ситуация - дори нямаше да излезе от сбруята.

Когато се отнася до последният ви шанс за оцеляване - моля обръщайте се към някой който знае какво прави, особено ако вие самите не можете да си инсталирате запасните.

Никой от опитните и технически грамотни пилоти няма да ви откаже да ви помогне с инсталирането на запасният в сбруята! Ако имате съмнения винаги следвайте инструкцията за съответната сбруя и запасен!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов