Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Запасен на Морската градина в Бургас
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 11:04 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Име: Николина Илева
Помествам темата в раздел Безопасност, защото за Инциденти ми се струва малко пресилено, но пък поне за мен случката ще е "обица на ухото", а за останалите нека да е поредното напомняне да си преглеждаме внимателно състоянието на екипировката преди излитане.
А именно, днес привечер, при идеални условия за реене на Морската в Бургас, успях 30 секунди след излитането да се приземя с отворен запасен на склона под старта, веднага след дърветата и преди каменната стена на алеята. Предполагам, че преди излитане едната шпилка на запасния е излязла от ушенцето на връвта, която крепи двете пласмасови пръчици да не се отваря контейнера на запасния, а след излитането при първия завой, от центробежната сила се е измушила цялата връв, освобождава се отвора на контейнера и запасния изпада от него. Поради силата на бриза запасният си се напълни с въздух, излезе над мен и в този момент се приземих.
В цялата ситуация, грешката си е изцяло моя, защото уж винаги си преглеждам екипировката преди излитане, но този път за да не изпусна "условията", явно съм попретупала процеса. За щастие нямам и драскотина от първия ми отворен, без да е хвърлян :) , запасен.
Не на последно място искам да изразя огромна благодарност на Весо и Анката за помощта, на Венци за прескатаването на запасния и на всички пилоти от Бургас, които бяха там за съдействието и моралната подкрепа. :)

_________________
Николина Вълканова
GIN Atlas - green / red / white


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Морската градина в Бургас
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2016 3:20 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 3:03 pm
Мнения: 120
Име: Борис Михайлов
Засмукан и запасен

https://www.youtube.com/watch?v=scMpsJH ... e=youtu.be


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов