Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 8:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

ЗА или ПРОТИВ лифта над х.Пионерска в Рила
ЗА 24%  24%  [ 12 ]
ПРОТИВ 22%  22%  [ 11 ]
ЗА, но да се направи като в "белите страни" 54%  54%  [ 27 ]
Не ме интересува, да правят каквото си искат 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 50
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Анкетата е готова, аз гласувах за третия отговор.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: sdd
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: samo smiqx porajda v men taq anketa
kato qlo Gotov da Leti hiaihaia 4ovek piii edna studena voda i se suspokoi ,,.'

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 12:30 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Според мен анкетата не пита правилния въпрос. Той не би трябвало да бъде "за" или "против" конкретния лифт, а "за" или "против" незаконните сечища и строежи. Как мога да гласувам за или против лифта, при положение че дори не се знае какво точно ще направят там! Какъв лифт? Какви строежи? Колко големи? И т.н., и т.н. Информация доколкото знам няма, и няма точно защото цялото нещо е Н Е З А К О Н Н О! (Но мога да предположа какво ще сътворят и, съдейки по предишните курортни "развития" в България, се обявявам твърдо "против" такива проекти.) Това е проблемът - че си правят каквото си искат, по собствен план и усмотрение, без да се съобразяват със закона, с гражданското общество, с природата...

Аз лично дори не съм се замислял дали искам там да има лифт; това просто не е правилният въпрос.

В случая въпросът би трябвало да бъде принципен - "за" ли сме или сме "против" незаконната сеч и незаконните строежи? "За" ли сме или "против" действията на някакъв мутренски "елит", който действа безконтролно, извън демократичните и законови рамки, и безнаказано унищожава природата на всички българи? Било то на хижа Пионерска, или където и да е другаде. "За" ли си или "против"?

Тъжно ми става като се замисля че въобще обсъждаме въпроса "за" или "против", вместо да мислим какво конкретно бихме могли да предприемем по въпроса.


(Дадох си гласа "За, но да се направи като в 'белите страни'" просто за да умаловажа гласовете чисто "За")


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Даааа... Информация няма, или никой не е потърсил, но всичко категорично е обявено за незаконно.... Интересен подход към въпросният "проблем".
Аз редовно влизам в няколко форума и сайта за туристи и алпинисти и никъде не видях и думичка написано за някакви протести, за въпросният лифт. :roll: Определено туристите и алпинистите не се интересуват от съдбата на Рила планина!?!?!? :roll:
Иначе нашата битка с неправдите на света тук във форума вече придоби патетични размери...
Не мога да издържа. Ще взема и аз да се включа...
НЕ НА МАФИЯТА!!
НЕ НА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ!!
НЕ НА РАЗПАДАНЕТО НА КУМУЛУСИТЕ!! ...и т.н....

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Успях да намеря нещо.
http://moiteplanini.com/news/rila_propi ... olozi.html

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 10:43 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ВладиЧ написа:
Даааа... Информация няма, или никой не е потърсил, но всичко категорично е обявено за незаконно.... Интересен подход към въпросният "проблем".


Ааа, Владич, няма такова нещо! Всичко у нас си е законно. Законни са и комплексите по морето в стил ЖК Люлин - 18-та част, гръмко наречени "ваканционни селища"; законни са и суперлуксозните вили в Симеоново, собственост "бизнесмени", чиито фирми са непрекъснато на загуба и дори теоретически не биха могли да имат парите, които струват къщите им; законни се и стотиците Мерцедеси 500 и 600, дето се движат из София, а София със сигурност е европейската столица с най-много джипове и Мерцедеси на глава от населението ...

И всичко си е законно, батка. Недей да говориш така. :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 11:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Май на вас всичките сериозно ви липсва социален живот и тук си говорите глупости .... един съвет от мен ... излесте с приятели на по бира, намерете си жена... ако ви е омръзнала тази която сте си намерили пробвайте с любовница ... ей такива неща!

П.С. След няколко часа изчезвам към седемте рилски да покарам през уикенда (там са Гошко и Гери) ... и ако имаше лифт щях да си взема и крилцето :wink:

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Последна промяна emoo на Пет Мар 14, 2008 11:27 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: dsa
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Emo napalno i 1000000000000% saglasen tova be6e parvoto smisleno ne6to v taq tema

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 11:49 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
emoo написа:
Май на вас всичките сериозно ви липсва социален живот и тук си говорите глупости .... един съвет от мен ... излесте с приятели на по бира, намерете си жена... ако ви е омръзнала тази която сте си намерили пробвайте с любовница ... ей такива неща!

П.С. След няколко часа изчезвам към седемте рилски да покарам през уикенда (там са Гошко и Гери) ... и ако имаше лифт щях да си взема и крилцето :wink:


THE KITE написа:
Emo napalno i 1000000000000% saglasen tova be6e parvoto smisleno ne6to v taq tema


... рекоха и отсекоха безусловно най-изтъкнатите форумни мислители ... :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: grd
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 12:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ihaihaihahi Nasko ti da 4erpi6 4e ima6 RD dneska :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
Петър написа:
Природозащитници?!? Пфу – долни рекетьори!!! Появяват се само там където могат да изкарат пари за себе си като се крият зад велики идеи за спасяване на природата. Нали нашата страна се бори да стане туристически център – как да стане това без пътища, лифтове, 100%-тово покритие на GSM оператори?!? Тези природозащитници не намират подкрепа в местното население, те са една пречка за по-високия стандарт на живот на хората. А най-лошото според мен е, че като се обявяват против нещо, не предлагат алтернативен вариант. Е, има вариант – дайте ни $$$$$$$$$ и ще си мълчим (за сега). Със сигурност има и сред природозащитниците безкористни хорица, но все така се получава, че те са употребени за дадена кауза. Какво да ги направиш, толкова им е акъла. Няма да строим повече хотели по Черно море и по планините!!! – кой ви нае да протестирате против хотелите бре??? Аз знам кой – тези, които вече имат построени хотели, ама няма достатъчно туристи за тях. Пазарът на туризма ще се саморегулира и без вас. А природата ... природата също има своите механизми. Каква ирония само – ще бъдат изсечени известно количесто дървета за построяване на хотели, писти, пътища, но останалите гори няма да може нито една дърводобивна компания да ги пипне с пръст, защото вече собствениците на тази инфраструктора ще са на ваша страна. Собствениците ще имат интерес региона да е чист и доколкото е възможно непроменен. Така че мили мои природозащитници – уважавам някои от вас, но не се борете против туризма. Борете се против индустриалните замърсители – там има много какво да се желае. Борете се против бракониерите. Или май те не са хапка за вашата уста?!?
И ако до сега говорех по-скоро по принцип, сега казвам, че Аз имам интерес в планините да има повече лифтове и пътища. Идеята за летенето пред хеликоптера е толкова нелепа и неприложима, че няма да си правя труда да я коментирам. Не ми се пише повече, че още повече ме хваща яд.


:evil: :arrow: Петре, аз мога за мен да ти кажа, че не взимам ама никакви пари от това. Ако щеш ми вярвай. (м/у другото за последен път го обяснявам, понеже не ми се ще да се дразня излишно, четейки някои постове)...Аргументирай се , защо смяташ, че сме рекетьори и че ни плащат? Всъщност телевизията и вестниците са големи манипулатори. Да отбележа, че някой вестници са купени от мутрите...
Аз протестирам понеже искам дива природа, а не там некви да си перат парите. То само няколко си дървета щели да отсекат, а ти 1 дърво да си засадил ??????????????? + това за Рила се готвят още 7 ски курорта (това са километри писти, осъзнаваш ли какво са километри пистИ, (нещо почвам да се вбесявам). Добре, че някои хора тук ме подкрепят.Благодаря за което! За повече информация вижте www.forthenature.org, a и до момента са събрани над 100 хил. подписа (малко а?) (между другото утре от 13. ч до Ариана ще има протест, на който му е мила Рила и 7тте езера да дойде).
А и Пасторе като темата се била, разводнила, ми не пиши тука бре. Защо да я махат?

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
ВладиЧ написа:
Абе как ще строиш лифт за няколко милиона лева с хеликоптери НЕЗАКОННО бе? Това да не ти е кенеф, или кокошарник в двора?
Сигурно има цяла камара разрешителни в папка дебела вероятно, колкото класически роман... :roll:


Егати наивното....еми как, с подкупи. Ти живееш в България, не забравяй!

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
Ясен Савов написа:
Как може да е незаконно ли? Ами ей така - просто си го правят. Защото могат. И защото няма кой да каже "Стига!" Доколкото знам, в случая секат гората и май вече и строят със супер мижавото и направо смешно оправдание, че правели просека за да прокарват жици, или някакво такова безумие беше. Абе обичайното.

Ама еко пича сигурно може да обясни по-точно.


Да уж прокарват противопожарни просеки. И хоп лифтче.

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Абе много интересно така наречените природозащитници се
появяват винаги там където има инвеститор готов да построи комплекс за 20-30 милиона евра, а в Родопите където ежедневно се осъществява поголовна сеч на стотоци декари
вековни гори от дървената мафия ги няма. Айде обяснете ми това какво е ????? Май много ТВ гледам
[quote="gotov_da_leti"][quote="Петър"]Природозащитници?!? Пфу – долни рекетьори!!! ПоÑ

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов