Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

ЗА или ПРОТИВ лифта над х.Пионерска в Рила
ЗА 24%  24%  [ 12 ]
ПРОТИВ 22%  22%  [ 11 ]
ЗА, но да се направи като в "белите страни" 54%  54%  [ 27 ]
Не ме интересува, да правят каквото си искат 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 50
Автор Съобщение
 Заглавие: CПЕШНО ЗА РИЛА!
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2008 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
СПЕШНО -Летящи приятели, здравейте, пиша ви от името на 'Граждани за Рила". Предполагам, знаете, че положението на Рила е много сериозно!!! Строят се незаконен път и лифт над х. Пионерска, към 7 те рилски езера :(.
Предстои доставка на стълбовете за лифта, която започва от сряда (11.03). Ще ги доставят с хеликоптер. Идеята е да ни помогнете с протестно летене (ако може реене) над Паничище. Целта е да се пречи на хеликоптера. Ще се използват и димки за по-добър ефект и плакати(реещи се зад вас например), ако не ви пречат да пилотирате:).
Все пак би било по-хубаво да летиш над вековни гори, нали:), а не над голи писти и бръмчащи лифтове.
Нека ЗАЕДНО да СПАСИМ РИЛА!!!
Който иска нека се свърже с мен. Да ми пише на speleo_man@abv.bg Ето и скайп speleo20. СПЕШНО Е!
Поздрави!

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2008 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 10:20 pm
Мнения: 129
Местоположение: Варна
Име: Красимир Костадинчев
Защо всякакви по-откачени от нас се опитват да ни набутат между шамарите? Утре някой друг ше каже хайде да реем на МС, НС и т.н. Ако някой се включи в протеста може да съжаляваме всички.
Освен всичко останало на нас ни е добре да има лифтове и пътища пък били те и незаконни.
Човека май не е улучил таргет групата.
Аз съм за много лифтове и пътища на всяка планина стотици както е в Алпите например.
Успех.

_________________
Красимир Костадинчев


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Лично аз предпочитам:
1. Да не летя там където има хеликоптери.
2. Да има лифт до всеки старт.
3. Да летя над поляни вместо над вековни дървета.

Най-лесно е да ни се наложат забрани, които вече започнаха със защитените зони.
Да не се окаже един ден, че въздушното пространство над България е защитена зона по Натура 2000. :)

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 3:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Aз пък съм, поне принципно, ентусиаст да помагам на каузата за българската природа. Смятам че точно в този исторически момент е моя отговорност да бъда ентусиаст за българската природа!

Бих помислил по въпроса. Жалко че в сряда няма да бъда в България. Но след това съм си там и може да обсъдим опциите. Навит съм да помогна, само да не застрашавам нито някого в момента на летенето (мен или пилота на хеликоптера), нито да застрашавам значително свободата на парапланеристите в БГ. Иначе съм ЗА!

Да действаме! За да остане природа в България, и дивото в България да остане, и красотата!

Евала, пич! С теб съм!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 8:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Те жителите на Сапарева баня, Говедарци, Марица, Радуил и др селища, които са около Рила сечат много отдавна незаконно в планината, но никой не им пречи, нито им пали димки, нито ги спира.
А тука ще сечат с разрешение и ще правят лифт, ама трябва да се забрани....!?!?!
Айде бе......
На Мадара са забранили да летят парапланеристи, защото "пречели на птиците"!?!?! Птиците изпадали в стрес от парапланерите и делтите, според такива "защитници на природата".....А от самолетите и летищата не изпадат в стрес?!?!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 9:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Колеги летатели. Предполагам че за никой от вас не е тайна ,че
въпросните природозащитници са просто група рекетйори на които изобщо не им пука за природата и езерата а просто искат да изкарат някой лев. То ако лифтовете и курортите вредяха толкова на природата в Австрия, Франция и Швейцария
нямаше да има пътища и лифтове до 3-4 хиляди метра в Алпите.

До Gotov_da_leti:
Приятел , тук няма да намериш човек за когото думата лифт да не е свята. Тъй че сбъркал си форума.
Тук няма да намериш пилот който да рискува живота си и живота на пилота на хеликоптера , летейки в зоната му.

Ясене:
Високопарния ти постинг отново потвърждава тезата ми ,че в
USA яко са ти надрали харддиска.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 1:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
ВладиЧ написа:
Те жителите на Сапарева баня, Говедарци, Марица, Радуил и др селища, които са около Рила сечат много отдавна незаконно в планината, но никой не им пречи, нито им пали димки, нито ги спира.
А тука ще сечат с разрешение и ще правят лифт, ама трябва да се забрани....!?!?!
Айде бе......
На Мадара са забранили да летят парапланеристи, защото "пречели на птиците"!?!?! Птиците изпадали в стрес от парапланерите и делтите, според такива "защитници на природата".....А от самолетите и летищата не изпадат в стрес?!?!


Човече, строежите са незаконни. А за Мадара, не знам. Наистина това за птиците звучи пресилено..

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
krasi-air написа:
Защо всякакви по-откачени от нас се опитват да ни набутат между шамарите? Утре някой друг ше каже хайде да реем на МС, НС и т.н. Ако някой се включи в протеста може да съжаляваме всички.
Освен всичко останало на нас ни е добре да има лифтове и пътища пък били те и незаконни.
Човека май не е улучил таргет групата.
Аз съм за много лифтове и пътища на всяка планина стотици както е в Алпите например.
Успех.



Е то за това България е на тоя хал, щото има такива хора на които не им дреме, дали нещо вреди или не. Егати егоизма.! :x

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 1:29 pm 
ВладиЧ написа:
На Мадара са забранили да летят парапланеристи, защото "пречели на птиците"!?!?! Птиците изпадали в стрес от парапланерите и делтите, според такива "защитници на природата".....А от самолетите и летищата не изпадат в стрес?!?!


Ако трябва да сме по-точни пречим също и на "белогръд таралеж, белоопашат мишелов, шипоопашата и шипобедрена костенурка, скална лястовица, ливаден дърдавец и различни видове прилепи" както и на "румелийско подрумиче, източен равнец, кавказка копривка и други" :twisted:
Особено като се разлетят ония ми ти костенурки.. :twisted:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
Ясен Савов написа:
Aз пък съм, поне принципно, ентусиаст да помагам на каузата за българската природа. Смятам че точно в този исторически момент е моя отговорност да бъда ентусиаст за българската природа!

Бих помислил по въпроса. Жалко че в сряда няма да бъда в България. Но след това съм си там и може да обсъдим опциите. Навит съм да помогна, само да не застрашавам нито някого в момента на летенето (мен или пилота на хеликоптера), нито да застрашавам значително свободата на парапланеристите в БГ. Иначе съм ЗА!

Да действаме! За да остане природа в България, и дивото в България да остане, и красотата!

Евала, пич! С теб съм!


Мерси, за подкрепата. Това с димките може би и да е рисковано...

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 1:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
[quote="Pastora"]Колеги летатели. Предполагам че за никой от вас не е тайна ,че
въпросните природозащитници са просто група рекетйори на които изобщо не им пука за природата и езерата а просто искат да изкарат някой лев. То ако лифтовете и курортите вредяха толкова на природата в Австрия, Франция и Швейцария
нямаше да има пътища и лифтове до 3-4 хиляди метра в Алпите.

До Gotov_da_leti:
Приятел , тук няма да намериш човек за когото думата лифт да не е свята. Тъй че сбъркал си форума.
Тук няма да намериш пилот който да рискува живота си и живота на пилота на хеликоптера , летейки в зоната му.

На мен никой не ми плаща, много новини гледаш. Ходи и се кланяй на бога -Лифт, тогава. Да не се засягат другите относно лифта. Знам, че е част от работата с летенето, ама тук става дума за незаконно строителство, в ПП.
И като плеснат лифта на 7 те езера ще стане егати гмежта и чалгията.

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 4:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
[quote="gotov_da_leti"][quote="Pastora"]Колеги летатели. Предполагам че за никой от ваÑ

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Pastora написа:
Ясене:
Високопарния ти постинг отново потвърждава тезата ми ,че в
USA яко са ти надрали харддиска.


Значи ако изразявам някакви идеалистични идеи, хард диска ми е надраскан от USA, а?

Виж, Пасторе, първо, ако ми е надран, то не е само от USA, а и от Франция и Канада. Ходил съм, образовал съм се, и съм научавал за разни идеи като демокрация, екология, гражданско общество... Това за теб обаче е "надиране на диска". Според теб ако на някого му пука за идеи по-високи от устата му, нещо не му е наред в главата, а?

Грозно е така да го храните тоя човек, който просто се опитва да противодейства на криминалното унищожаване на българската природа. Ама не, ако се опитва да защитава природата, трябва да търси келепирец и той! "И той само парата гони, и на него не му пука!" Е откъде пък сте толкова сигурни?!

Аман от цинизъм, егоизъм, и провинциално мислене!

В случая на Паничище става въпрос за НЕЗАКОННА сеч и НЕЗАКОННО строителство. Ако на вас ви е все едно, то на пича може би не му е, и на мен също. Според мен е неприемливо някакви хора, просто защото имат достатъчно пари, да си правят каквото си искат с природата в България. Харесва ли ти какво направиха с Черноморието, Пасторе? Същите хора, същия процес. Ако ти се кефиш на бетона и на беснеещия кич в стил Слънчев Бряг, то аз не. "Надран ми е диска" и имам други ценности, явно.

А за Алпите, това е цяла друга тема, но с една дума, фундаменталната разлика според мен е че в Алпите нещата се правят законно и демократично, с някаква визия и естетика и култура, а в БГ все още беснее все още необуздания пост-комунистически капитализъм. Пак подчертавам, тук става въпрос за НЕЗАКОННО строителство, по дяволите!

Ясно е че е недопустимо с някакви действия да застрашаваме парапланеризма. Неграмотният текст по отношение на парапланеризма в Натура 2000 за жалост настрои и парапланеристите срещу екологичната идея. Тоя текст си беше идиотски. Затова разбирам страха на горе-изказалите се. Само че екологията е повече от един неграмотно написан текст. Тук става дума за природата в България, по дяволите! Тва е нещо свято.

Няма ли една идея която да ви вдъхнови поне малко и да заглуши тоя егоистичен цинизъм?

Айде сега плюйте ме и мене.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Природозащитници?!? Пфу – долни рекетьори!!! Появяват се само там където могат да изкарат пари за себе си като се крият зад велики идеи за спасяване на природата. Нали нашата страна се бори да стане туристически център – как да стане това без пътища, лифтове, 100%-тово покритие на GSM оператори?!? Тези природозащитници не намират подкрепа в местното население, те са една пречка за по-високия стандарт на живот на хората. А най-лошото според мен е, че като се обявяват против нещо, не предлагат алтернативен вариант. Е, има вариант – дайте ни $$$$$$$$$ и ще си мълчим (за сега). Със сигурност има и сред природозащитниците безкористни хорица, но все така се получава, че те са употребени за дадена кауза. Какво да ги направиш, толкова им е акъла. Няма да строим повече хотели по Черно море и по планините!!! – кой ви нае да протестирате против хотелите бре??? Аз знам кой – тези, които вече имат построени хотели, ама няма достатъчно туристи за тях. Пазарът на туризма ще се саморегулира и без вас. А природата ... природата също има своите механизми. Каква ирония само – ще бъдат изсечени известно количесто дървета за построяване на хотели, писти, пътища, но останалите гори няма да може нито една дърводобивна компания да ги пипне с пръст, защото вече собствениците на тази инфраструктора ще са на ваша страна. Собствениците ще имат интерес региона да е чист и доколкото е възможно непроменен. Така че мили мои природозащитници – уважавам някои от вас, но не се борете против туризма. Борете се против индустриалните замърсители – там има много какво да се желае. Борете се против бракониерите. Или май те не са хапка за вашата уста?!?
И ако до сега говорех по-скоро по принцип, сега казвам, че Аз имам интерес в планините да има повече лифтове и пътища. Идеята за летенето пред хеликоптера е толкова нелепа и неприложима, че няма да си правя труда да я коментирам. Не ми се пише повече, че още повече ме хваща яд.

_________________
swing mistral II зелен - мръсно бял


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов