Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 26, 2024 4:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

ЗА или ПРОТИВ лифта над х.Пионерска в Рила
ЗА 24%  24%  [ 12 ]
ПРОТИВ 22%  22%  [ 11 ]
ЗА, но да се направи като в "белите страни" 54%  54%  [ 27 ]
Не ме интересува, да правят каквото си искат 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 50
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Абе как ще строиш лифт за няколко милиона лева с хеликоптери НЕЗАКОННО бе? Това да не ти е кенеф, или кокошарник в двора?
Сигурно има цяла камара разрешителни в папка дебела вероятно, колкото класически роман... :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Как може да е незаконно ли? Ами ей така - просто си го правят. Защото могат. И защото няма кой да каже "Стига!" Доколкото знам, в случая секат гората и май вече и строят със супер мижавото и направо смешно оправдание, че правели просека за да прокарват жици, или някакво такова безумие беше. Абе обичайното.

Ама еко пича сигурно може да обясни по-точно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
ВладиЧ написа:
Абе как ще строиш лифт за няколко милиона лева с хеликоптери НЕЗАКОННО бе? Това да не ти е кенеф, или кокошарник в двора?
Сигурно има цяла камара разрешителни в папка дебела вероятно, колкото класически роман... :roll:

В национален парк не се строи. Такъв е закона. Може да е много хубаво да се направят лифтовете и хотелите, но е незаконно. А как строят - ми с много пари и много корупция.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 8:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Което нестава с пари става с много пари.....

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2008 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ВладиЧ написа:
Абе как ще строиш лифт за няколко милиона лева с хеликоптери НЕЗАКОННО бе? Това да не ти е кенеф, или кокошарник в двора?
Сигурно има цяла камара разрешителни в папка дебела вероятно, колкото класически роман... :roll:


Владич, разрешителни сигурно имат. Въпросът е кой, как и защо е издал тия разрешителни. Не забравяй в коя страна живееш. Живееш в страна, в която законите се гласуват от престъпниците или в най-добрия случай от платени от същите тези престъпници хора. А ВСИЧКИ, които следят за спазването на тези "закони" и издават тия "разрешителни" са платени от престъпния свят прошляци.

Да не забравяме какво стана с нашето море. Ако някой тук и сега почне да твърди, че същите тия "законни" строители не ебаха майката на нашето море, най-добре е да отиде да се прегледа при психиатър.

Така че много да внимаваме като мечтаем за пълни с лифтове планини. Щото може с лифтовете да си останем ... и един *** в гъза.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 8:53 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Абе какво ми обяснявате, как се вадели разрешителни все едно аз не живея в България? Тези управници ние сами сме си ги избирали за да направят такива закони, да не ни ги е сложил някой от другаде?
Ако сте сигурни че нещо не отговаря на законите в момента пуснете дело в съда и прокуратурата. Там не се издават разрешителни за строежи, а това са институции, които наистина могат спрат подобно нещо.
А така, " като палим димки и летим пред хеликоптерите", сигурно ще ни дават по телевизията, а може, даже и да забавим строежа с 1-2 дни...
Да се чудиш да се смееш ли, или да плачеш...

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Излишно е повече да се пише по тази тема.
Най-добре ще е модератора да я махне от тук.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
ануси! :evil:

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ВладиЧ написа:
Абе какво ми обяснявате, как се вадели разрешителни все едно аз не живея в България? Тези управници ние сами сме си ги избирали за да направят такива закони, да не ни ги е сложил някой от другаде?
Ако сте сигурни че нещо не отговаря на законите в момента пуснете дело в съда и прокуратурата. Там не се издават разрешителни за строежи, а това са институции, които наистина могат спрат подобно нещо.
А така, " като палим димки и летим пред хеликоптерите", сигурно ще ни дават по телевизията, а може, даже и да забавим строежа с 1-2 дни...
Да се чудиш да се смееш ли, или да плачеш...


Владич, никога не съм казвал, че трябва "да палим димки и летим пред хеликоптерите". Това и според мен е безсмислено по ред причини (да не ги изброявам сега, щото са очевидни). Думата ми беше за държавата (не страната), в която живеем, за законите и тяхното спазване. Та, батка, ако отречеш, че тая държава в момента се управлява от мафиотски структури и далавераджии на най-високо ниво, значи наистина не живееш в България. Добре познавам полета на мисълта ти и свободния ти дух, ама все пак не си сляп и си ползваш главата, нали? ;-)

А това кой и защо е избирал тия управници, е съвсем друга тема ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Темата вече много се разводни. Предлагам модератора да отвори тема анкета , за и против въпросния лифт и да видим какво мислят по въпроса парапланеристите.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 11:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
М..да... В тая тема май всеки си приказва със себе си.
Подкрепям Хаджията, модераторите да вземат да я махнат и да, ако искат да пуснат анкета.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 12:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Прави сте, че темата се разводни, а аз май наистина се отклоних доста на тема "държавност". Сори, ама наистина се вбесявам като гледам какво се случва в България днес.

Та за летенето, лифтовете и хеликоптерите. Аз също мисля, че това не е добра идея, защото ако летим пред хеликоптерите, единствено ще си имаме неприятности с РВД и полицията (защото хеликоптерите ще имат разрешения за полети, а ние не - а за издухвания, турбуленции и други неприятности не говоря, щото е ясно). От друга страна, това може най-много да забави строежа с ден-два и нищо повече (тук Владич е прав). Не ми е приятно да го призная, но е така ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2008 4:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
E, естествено НЕ пред, или до, или в близост до, хеликоптерите. Тва е очевидно. Но нещата могат и по друг начин да се измислят. Стига човек да има желание.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов