Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 6:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 9:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
http://citizenspeak.eu/node/56 Реших да направя петиция и да я представя на Бороспорт защото вече втора година слушам само обещания че ще оправят стартовете и не се случва нищо. Поне да бяха поправили това което развалиха. Включете се дори и да не виждате смисъл за някой от нас значи много. Също и делтапланеристи то си става за летене и с делта на лифта имат товарни платформи за делтите естествено след като се направи приличен старт сега не го препоръчвам.
Побликувайте на вашите стени в фейсбук, Шуменския форум и други места където има съпричасти към идеята.
Благодаря ви колеги и желая ви всичко добро :D

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Последна промяна Ясен Христов на Нед Юли 24, 2011 12:42 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 9:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Вярвам, че ще го харесат като идея от Бороспорт... те и без това само се чудят, как да привлекат посетители през лятото

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Нед Юли 24, 2011 1:18 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Трябва да се съберат поне 100 подписа инече му се губи смисъла на кампанията. Това е за всеобщо благо не само мое лично не рзбирам защо бройката е все още е толкова малка? Не се повликуван лични данни и не струва нищо.

Не искам да правя бизнес в Боровец не съм инструктор нито тандемен пилот и нямам намерение да ставам.Не се притеснявайте че хората ще се изнесат от вашите райони и ще ви западне бизнеса.Ако някой иска да се обучава го изпращам в лицензирана школа не аз да го мъча. Това ще е още едно хубаво място за летене за хората който искат да летят навсякъде из Родината не само на едно и също място.Има много такива.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 11:59 am
Мнения: 15
Това е чудесно, но системката нещо не изпраща мейлове за потвърждение. Иначе имам силното желание да гласувам:)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 12:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
zaimov написа:
Това е чудесно, но системката нещо не изпраща мейлове за потвърждение. Иначе имам силното желание да гласувам:)

ми 13:25 26/07/2011 ми изпрати е-мейл за потвърждение и ме включи в петицията. провери си спам филтъра?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 7:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Аз съм много за!!! Подписах петицията. Имам известни въцможности за лобиране, но трябва да бъда инструктиран, Мисля, че ще е полезно да се включи и Гушера в агитката

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 8:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Вярно трябва да се намеси някой по влиателен за каузата . Гущера би могъл да помогне но трябва някой да го агитира.Аз не мога защото не си пия ракията с него.

1т. - Северозапасния старт до горна станция на кабината иска очовечаване. Да се свали остия ръб дето направиха миналото лято и да си запълни хлънталото ще трябвят 3-4 самасвала . Само най-горния пласт пръст отдолу може и скали.Да се трамбова щателно с машина иначе дъждовете ще го отнесат.Накрая да пуснат отгоре модерната машина за садене на трева. Инертни матеряли имат от огромния кратер за новия лифт.Пръста я изсипват направо върху клековете.
.- Източния и североизточния старт искат да се покрият скалите с пръст и засади трева. Не става само да се отсранят защото са много и са големи почвата е оскъдна. През зимата ги крие снега ама ние искаме да летим лятото.
. - На Маркуджик 2 западния старт иска малко. Да се изкъртят стърчащите скали с канго да не си късаме крилата.
Долния старт може да не го пипат да не искаме прекалено много.За младите клекове дето са пораснали на пистата аз ще имам грижата. И без това като се оправят останалите стартове долния ще се ползва по -рядко.Само когато вятъра е по-силен горе или липсващ до гръбен.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Съб Авг 06, 2011 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Въпреки малкото подписи само 77 до момента петицията я изпратих до Бороспорт. За по-сигурно я разпечатах на хартия и връчих лично на началника на Бороспорт преди няколко дни. Днес го видях пак и ме увери че е направил предложение и е пуснал петицията да върви нагоре.Не се прави нищо без да е наредено от горе. Исках да говоря и аз с тези от горе ама не се допускат контакти с обикновени граждани. За сега остава само надеждата.Някой ако има други идей да каже.
Инициативата може да се осъществи единствено чрез Бороспорт защото всичко им е собственост.Не става да търся спонсор кой ще се съгласи на такова нещо все едно да спонсорира Бороспорт а не парапланеризъм.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Съб Авг 06, 2011 8:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Ясен Христов написа:
Въпреки малкото подписи само 77 до момента петицията я изпратих до Бороспорт. За по-сигурно я разпечатах на хартия и връчих лично на началника на Бороспорт преди няколко дни. Днес го видях пак и ме увери че е направил предложение и е пуснал петицията да върви нагоре.Не се прави нищо без да е наредено от горе. Исках да говоря и аз с тези от горе ама не се допускат контакти с обикновени граждани. За сега остава само надеждата.Някой ако има други идей да каже.
Инициативата може да се осъществи единствено чрез Бороспорт защото всичко им е собственост.Не става да търся спонсор кой ще се съгласи на такова нещо все едно да спонсорира Бороспорт а не парапланеризъм.

Хм, че какъв е проблемът Бороспорт да подкрепя парапланеризма? Да го включат в програмите си за гостите си и тогава нещата може да се развият и повече, отколкото се очаква.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Подписах се не защото съм летял там, а защото имам огромно желание, тъй като е доста близо до София - и мамка му - красиво е !

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2011 7:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
От БороСпорт и да не съдействат, на Боровец може да се лети след излитане от долния старт на Копитото на Витоша. На лек СЗ вятър (3-4м/с), обогатен с термики, точно там те изстрелва, даже с добро крило става и връщането до София :wink:. Само още малко трябва да го изчистим и ще стане Пушка.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Ясене, добре де, аз много съм чувал за този старт, но бил малък. Това вярно ли е ? Възможно ли е след като го изчистим да стане един хубав и нормален старт (просто да си имаме още един на Витоша, тъй като розата е предимно СЗ :)

Аз съм навит - качваме се горе и колкото ни отнеме, толкова - бира винаги ще има :)

Поздрави !

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 10:30 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Малкият е ГОРНИЯ на Копитото (малка скала); аз говоря за ДОЛНИЯ. Там е нормална полянка, просто има още 2-3 дребни дръвчета/храстоляци да се махнат и ще стане съвсем нормален старт с перфектно СЗ изложение, на 5-10мин от града. Аз обаче утре заминавам за Испания. Дай си номера ако искаш и ще ти звънна като се върна в началото на Септември и ще те заведа на Мисия :wink:.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Здраво,

Прайм го - може да ме намериш на скайп: rumbala

Лек път !

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Искаме да има парапланеризъм в Боровец
МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 11:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Шампионе, пиши иносказателно или със заобикалки, че така ще ни скъсат трътките :) И в никакъв случай не уговаряйте дати и подробности из форумите...............

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов