Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 10:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2011 2:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
За Комините вероятно няма да стане понеже е "голо",но може да се монтира на Вълчата да гледа към лентата / която може да се смени с чохъл/и да дава представа за сила и посока .
Ако има желаещи да съберем необходимите средства.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2011 10:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Аз съм за и ще се включа - но освен за камеря трябва да се помисли за захранването на камерата и предаването на данните, което е по сложното мисля.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Име: Цветомир Дончев
Великолепна идея......има готови метео-блокове...с GSM...предава цялото инфо чрез SMS....и захранването не е проблем и излъчването също не е грижа...Проблемът е че тази метеостанция струва/по спомен/към 400$ и най важното...как ще я опазим?????

_________________
Element Water
Цецо 0876 621830


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 5:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Име: Любен Любенов
Идеята е супер и с удоволствие бих се включил и аз. Мисля, че сме доста летящите там и ако се съберем повечето сумата няма да е проблем. Това което наистина ме притеснява е как ще я опазим и както виждам не само мен. Живеем в България ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 9:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Ние го мислехме този вариянт за старта на Лясковец. В крайна сметка стигнахме до това: http://www.vremeto.org/vt-paragliding/s ... wxlive.php

Това е метео станция + компютър. Компютъра сваля данните от станцията на 10-30 сек и ги качва по ftp на сървъра на vremeto.net.

Ето линк към станциите (модераторите ако решат, че е реклама да изтрият линк-а).

http://www.stamb.net/catalog/index.php?cPath=22_42&sort=2a&language=bg

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 9:56 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Точно заради вероятността от кражба предложих да е камера а не метео станция.Има портативни водоустойчиви на цена около 50 лв с добро изображение.Може да се ползва захранване със слънчева батерия/китайските са около 60лв /
Мислех си да се препрати сигнала до блиската хижа и от там да се свърже с компютър или ако има друг вариант.
Най-добре си е метеостанция ама за нея не е необходимо да е точно на старта .Може да се огледа за по-безопасно такова .

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Метеостанция има закупена от страна на БНАК и трябва само да се организира монтажа. Не е направено досега именно заради опасността да бъде открадната, счупена и прочие. Аз лично съм оптимист и си мисля, че хората които правят разходки по Витоша са интелигентни и доброжелателни и няма да има таива проблеми, но знае ли човек. Така че комбинация от метеостанция + камера ще е най доброто.

Подобна инициатива бих предложил да направим и за Расник - идват зимата и все по често ще се виждаме там.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
И според мен може да стане. Примерно на висок постамент 2.5-3 м. метален стълб. Дори и да иска някой да я открадне да е сериозно затруднет а кабелите под земята до хижата

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 11:40 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Име: Цветомир Дончев
Ок...не е непостижимо.....3м пилон горе на билото,при това метален..ще стане чуден гръмотвод...няма как да скрием метестанция и фотоволтаици.Но с камерка може и да стане и един чорап на старта.Мисля за онази скала непосредствено под старта.Изглежда трудно-достъпна и е по-ниско от старта.Лично се наемам да се кача да я инсталирам.Остава отворен въпроса къде ще препратим сигнала и как ще стане ВСИЧКИ да имаме достъп до инфото..Ако ще е до х.Преспа.....ми не знам...тегавиня го виждам

_________________
Element Water
Цецо 0876 621830


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2011 5:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Намерих инфо за безжични камери до 150 м обхват.Може да се постави усилвател за увеличаване на дистанцията.Да се тегли кабел ще вдигне цената.Остава да се види какво е растоянието до хижата и дали ще се споразумеем за поставянето на някой стар компютър.Има евтин безжичен интернет.
Май това с хижата ще е най-трудната част.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2011 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
http://www.pss.bg/webcams.php

http://www.pss.bg/weather_aleko.php

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Обърнах се към фирма .
Препоръчаха IP камера за включването на която се използва обикновен мрежов кабел и същия се използва като захранващ.При този тип камери отпада компютъра.Може да се включи директно към нета и да се отваря с интернет експлорър .Има настройки софтуерни ,които позволяват да се прикачи към сайт или да се въведе ограничен достъп.
Когато ходя на Витоша ще проверя дали има нет в хижата и дали въобще ще се съгласят да съдействат.
Другия вариянт е да се свържа със спасителна и да видим техните камери къде са включени.
Ако някой от колегите разбира от тези работи ще можем сами да я монтираме и да купим някоя ефтина китайка ,която да върши работа.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Можете да монтирате, но качеството им не е особено добро на китайските.
Мрежовата камера е добър вариант особено ако поддържа PoE (Power Over Ethernet) да се захранва по същият кабел.

Имайте впредвид, че кабела не трябва да надвишава 100-150м (това е по Ethernet стандарта) ... за PoE-то не съм сигурен, вероятно разстоянията са доста по-малки заради големия пад на напрежение.
При монтиране на камера на открито обикновенно се изисква тя да е сложена в подходящ кожух. Има такива кожуси със затопляне за зимата и вентилатор за през лятото. Хубаво е да е читав кожуха иначе не е сигурно колко ще оцелее. Монтирал съм доста IP и други камери. Ако ви трябва някаква консултация пишете или звънкайте ( 0883 333 212 ). Не съм някакъв гуру, но с каквото мога ще помогна

П.П. според мен по добрият вариант е пак IP камера, но с Wireless. Повечето модели ги има Wired и Wireless. Като цената обикновенно не е чак много по-висока.
Само трябва да се измисли някакво захранване с батерии и фотоволтаици, Като не знам как ще се опазят.
По парковете из софия са наслагали тук-таме фотоволтаични панели към нощните лампи... като гледам не са ги окрали още, надявам се, че някой не би се качил чак там да краде камера с фотоволтаичен панел дето струват я има 200лв я няма и толкоз. Но определено е по-добър вариант

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Последна промяна klez на Пон Ное 21, 2011 10:14 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Най лесно...

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Networ ... 3f0dcd17d3

Една китайска IP камера с Wireless и пригодена за Външен монтаж :) (Всичко дето ви трябва в едно) за 100лв и готово.
Но като качество не знам конкретно тази как ще е

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Камера на старта
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
12V x 1A = 12W мощност :)
от илиянци един панел 30W за 100тина лв.
един стар акумулатор за кола... и един контролер за зареждане от фотоволтаичния панел и готово.
Евентуално от другата страна ако нямат подходящ рутер - може някое РС с мрежова карта с външна антена или ако е далеч и не се хващат - някоя насочена антена за Wireless-а + някоя друга стойка, малко анкери за монтажа и т.н.

За да е всичко още по-просто и с минимални разходи.
Аудио не ви трябва. Към аудиовхода на камерата може някоя схемичка Примерно която мери температурата, модулира я честотно и я пуска по аудиото на камерата и от другата страна просто някъв елементарен софтуер да я демодулира и да се предава информация за температурата през аудио канала. По тоя начин всичко ще върви по един канал, ще е максимално просто надеждно и евтино.

Малко повече информация да дам само.
с Wireless ( 802.11b/g ) нормално на 200-300м би трябвало да може да се направи връзка с заводските антенки. Вече с насочени антени аз лично най много на 35км съм правил връзка. Повече не съм тествал

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов