Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Нед Мар 11, 2012 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
От клуба направихме проекто-предложение за изграждането на старт и къмпинг в град Дупница, внесено е за разглеждане в общински съвет.
Ако се реализира проекта, над Дупница ше има старт с денивелация 800м и ориентация ССЗ, както и още един с ориентация ЗЮЗ. До старта ще се достига със средно-проходима техника, примерно голф 2, така че перничани няма да имат проблем ;)
Второто предложение е за изграждането на туристически къмпинг в близост до градския парк "Рила", който разполага с басейн с олиммпииски размери и хубави кръчмета, както и беседки за барбекю напълно оборудвани за целта и с право на безплатно ползване.
Ето кратка визуализация http://www.youtube.com/watch?v=cxSNyHVsJNQ&feature=g-upl&context=G26b6a19AUAAAAAAAAAA
Ето и самото проекто-предложение https://docs.google.com/file/d/0BybG9W5pHzvyWGZrVzhPNUxSNFNwTmlHa0YxX1NvZw/edit?pli=1

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Нед Мар 11, 2012 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Супер идея и проект, адаш. дано стане

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Мар 12, 2012 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Радвам се на оптимизма ти, от няколко години правиш опити, не разчитай на разни служители, опитай с някоя богата фирма, служителите не предприемат нищо, треперят на 500 лв си заплата, по лесно им е да не предприемат нищо, за да не сгрешат.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Мар 12, 2012 9:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Действай смело Петьо!Търси връзки,обещавай тандеми-рано или късно ще се получи.Просто трябва да си настоятелен.
Благодарение на общината тук във Варна и в частност на Краси(парапланерист и служител в община Варна) от Януари си имаме страхотен старт за N,NE,NW.Старта е изграден по наша идея и изпълнен изцяло със средства на община Варна.Не виждам причина и при теб да не се получи.Успех!

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Мар 12, 2012 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Нормално е хората да са скептично настроени, особено общинарите.
Пробвах при предишното управление и отчасти имаше успех, сега е ред на настящото.
Хубавото е , че съществува отчасти изградена инфраструктура и черен път до мястото, остава да се почисти старта.
В комбинация с новия парк
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D0%BB%D0%B0_(%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA_%D0%B2_%D0%94%D1%83%D0%BF%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0) ще е супер местенце за отдих и летене.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Петьо пожелавам ти да успееш в начинанието ти. Но не мисля че общината ще реши нещо изобщо. Пътя по-може да се оправи но да се сече нов старт в гората звучи малко фантастично.Нали има природозащитници който веднага ще наскачат. Не знам какъв е статута на мястото което си посочил.Изглежда да е на границата с НП предполагам че гората е общинска.
Ако си някой дебеловрат бизнесмен може да ти преодстъпят място разбира се срещу сериозно заплащане. Но общината да го финансира ще направо прецедент. Дано да греша.
И аз искам да има повече места от който да може да се излита ама няма. Голите склонове са от южната страна на планината . От север е гористо дори и да се изсече ако не се поддържа за няколко години се самозалесява. Лично мнение.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясен Христов написа:
Петьо пожелавам ти да успееш в начинанието ти. Но не мисля че общината ще реши нещо изобщо. Пътя по-може да се оправи но да се сече нов старт в гората звучи малко фантастично.Нали има природозащитници който веднага ще наскачат. Не знам какъв е статута на мястото което си посочил.Изглежда да е на границата с НП предполагам че гората е общинска.
Ако си някой дебеловрат бизнесмен може да ти преодстъпят място разбира се срещу сериозно заплащане. Но общината да го финансира ще направо прецедент. Дано да греша.
И аз искам да има повече места от който да може да се излита ама няма. Голите склонове са от южната страна на планината . От север е гористо дори и да се изсече ако не се поддържа за няколко години се самозалесява. Лично мнение.

Ясене, става въпрос за почистване от храсталаци и дребни саморасли борчета. Мястото вече е било отдадено за сеч и договора на фирмата е изтекъл миналата година.
От цялата тази ситуация е останал пътя до върха и няколко оголени поляни, едната прилича много на старта в Кюстендил, но е доста по стръмна и дълга и е оградена от дървета от едната страна. Проблема при нея е, че ориентацията и е ЮЗ а отсреща стърчи реброто на връх Фенерка. При по-силен вятър ще прави ротор и става малко опасно. Другата гледа основно Север, но е малко встрани от пътя и трябва да се намери потстъп към нея.
Община Дупница заедно с община Рила и община Бобовдол участват в проект за изготвяне на общ туристически продукт и се очаква финансиране от ЕС. За целта трябва да предложат нещо атрактивно на туристите, по-атрактивно от парапанеризъм не се сещам ;)
В подобен проект участват и община Сапарева баня, община Самоков и община Долана баня, така че можеш да се пинтересуваш какво точно ще правят. Срока за подаване на документите е 15 март!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 6:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Защото го разгледах няколко пъти и не се виждат полянки и просека а снимката е от 2011г.Ако става въпрос за Говедарника де. Но щом си си качвал да го провериш е друго. Ако има желание старта може да се разчисти с доброволен благотворителен труд от местни любители на спорта.Пак е нещо дори и без път. И без това при тия цени на горивата май вече ще яхаме раниците на гръб.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Става въпрос за ето тази просека https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1704534059602&set=a.1704527779445.2082516.1425527819&type=3&theater
Не знам защо на на гугъл ърт не се вижда

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проект за изграждане на старт икъмпинг в Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Аха. Това на северозапад ли сочи? Ако е на югозапад не си струва да се прави защото ще е в подветрената зона. Ако е северозапад е супер. Даже аз ако бях от Дупница до сега щях да съм го почнал да го оправям на своя глава. Като си знам какъв ми е акъла луд умора нема :D

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов