Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Старт над село Бузовград - южно от Казанлък
МнениеПубликувано на: Нед Юли 05, 2015 4:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:36 am
Мнения: 15
Местоположение: Сидни
Име: Mincho Dimov
Днес при сравнително силен Северен вятър (според перките до Бузлуджа) се качих да пробвам старта над село Бузовград. На старта бе учудващо тихо само с леки пориви от термики и лек северозапад. При първия по-силен порив успешно излетях на около метър от скалите в края на старта. След като попаднах направо в термиката, се набрах на около 800 метра AMSL.

https://www.syride.com/en/pilots/prase/55757
http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/1204900

Сега за старта. Не съм местен пилот (макар че съм от Казанлък), но мисля че при преобладаващ вятър в долината север почти 80% през лятото този старт е един добър вариант. Имайки в предвид липса на каквато и да е алтернатива... До старта ми трябваха около 20 минути изкачване по пътеката към Мегалита (или нещо подобно) от западната страна на селото.
Нямам представа дали местните пилоти се грижат за полянката но бе доста обрасла с трева, което затрудни нагласата и проверката на екипировката. Определено мястото не е за начинаещи. Къс разбег, завършващ с две големи скали и последващо 2-3 метра рязко спускане където си растат спокойно борчета, чиито върхове определено изглеждат застрашително при излитане.
Въпреки това ако условията се преценят достатъчно трезво, моето скромно мнение е че потенциалът на мястото е голям.
Например днес ако имаше някой с мен да ме прибере след кацане, бих откарал по билото на Средна гора на изток до където ми душа пожелае. Северната част на билото си бълбукаше от термики на всяка крачка.

Весели полети и наздраве :D

_________________
Who Dares Wins


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт над село Бузовград - южно от Казанлък
МнениеПубликувано на: Нед Юли 05, 2015 7:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 6:12 pm
Мнения: 43
Ако искаш да ти е чисто и подредено,вземаш тримерче и почистваш. Така и ти ще си дал нещо за общото благо на местния парапланеризъм.Предполагам че едва ли си го открил сам този старт от гугъл мапс ,а някой ти е казал/завел до него. Същия тоя някой сигурно ти е казал в какво състояние е "старта" и какво да очакваш от мястото. Така че изненадата е напълно необоснована, а лекия упрек който се чете между редовете е меко казано неуместен,тъй като година и половина по рано мястото го нямаше на гугъл мапс.
Иначе си прав мястото е с голяма перспектива!
P.S. Нека отговора ми не звучи прекалено хейтърско ,но не се сдържах да отговоря на българите които идват за малко и назидателно ни обясняват как се прави при тях.
Поздрави!
Самуил


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Старт над село Бузовград - южно от Казанлък
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 6:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Здравей Минчо ,
да,стартът е наистина труден .Това, което той е в момента започна от полянка с размери 5х3 метра измерено от камъните в долният край. Всичко това се разбира от дървената маса, която е точно под камъните. Разширението ,което имаме в момента е започна преди около преди около 7 години. Причината за бавният и ограничен прогрес,че дори при силен север (около 30-35 км/ч ) посоката на вятъра на старта е 45 градуса на изток или на запад спрямо посоката за излитане, което прави броят на полетите от там несъществен.
Радвам се,че си се изкефил и бъди внимателен с навлизането над полигон Змеево .

Поздрави

Николай

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов