Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Юни 08, 2024 2:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 206 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 11:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Така, сега малко по същество. Днес получих 2 мейла от ВицеПрезидента на CIVL Игор Ерзен от Словения. Познаваме се лично и затова си контактува с мене. Това отговорих и на Даниел след като ме пита защо тия от CIVL не ни пишат на нас, а на тебе ( и му препратих и на него мейловете). Ами защото те ви писаха преди повече от 4 месеца и вие все още не сте отговорили на техния въпросник най-вероятно! А и не признавате решенията на Пленарната среща на CIVL от последния Февруари 2011. Ето мейловете му, сами си правете изводите:

1: Hi!

There is some strange rumours going on, that you will not be involved in the organization of the World in Bulgaria, I also heard that Bulgarian NAC is trying to claim everything for themselfs, and there is also some rumours about a cable-car, that is not working, or need a big repair.

Please let me know what is going on.

Igor

2-рия мейл след като му отговорих че има право и ДА има опити за смяна на Организатора от УС на БНАК и че те са им пратли вече мейл...


*********************
Hi !

Thanks for the answer, yes we have a bureau meeting today, I will see what I can do. Vote at the planery was that you will organise a comp. not BNAC.

LP, Igor

*********************

Всеки сам може да разсъждава от тук нататък. Тази вечер ще има Конферентен разговор между членовете на Бюрото на CIVL по Скайп и ще има някакво решение като за начало...ще го доставя тука при първа възможност. Няма начин да не получа обвинения.


Последна промяна MitaxaBG на Вто Сеп 13, 2011 11:55 pm, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2011 11:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Сега малко Скайп с Игор (Вице Президент на CIVL)...

[9/13/2011 10:16:15 PM] Mitaka: Hello Igor. Mitko is here...
[9/13/2011 10:16:46 PM] Igor Eržen: wait
[9/13/2011 10:16:56 PM] Mitaka: Ok.
[9/13/2011 11:09:25 PM] Igor Eržen: are you still there
[9/13/2011 11:16:43 PM] Mitaka: yes
[9/13/2011 11:20:17 PM] Igor Eržen: We will try to push BNAC to give as straight answers, if not it can happen that Bulgaria will loose a competition
[9/13/2011 11:21:13 PM] Mitaka: You are talking about the Questionnarie?
[9/13/2011 11:21:21 PM] Igor Eržen: yes
[9/13/2011 11:23:05 PM] Mitaka: I don't think they will answer. They just wish to give the comp to Russian Havaj to be Main organizer. I tried to talk with him several times, he never answered to my phone calls. After that he made his behind my back and they gave him Vote to be Main organizer. I don't understand this.
[9/13/2011 11:23:56 PM] Igor Eržen: It very likely that if they do that, then will not have a competition
[9/13/2011 11:25:47 PM] Mitaka: Very sad. The new Executive Board is really...something! May be they wished this...who knows.
[9/13/2011 11:26:24 PM] Igor Eržen: hope not
[9/13/2011 11:28:00 PM] Mitaka: Me too. I found some good sponsors, Eurosport TV chanel will come too for direct or recorded transmissions...for the first time may be Eurosport was ready for a contract with World Paragliding Championship organization...but...
[9/13/2011 11:28:21 PM] Igor Eržen: talk to them
[9/13/2011 11:29:50 PM] Mitaka: I tried. They are stubborn. I think CIVL buro should try to convince them to change their mind. After that everybody who wish to work for the Championship will be allowed, just for the peace sake.

Това ни беше краткия разговор с Игор. Чакам и Калво да ми пише за участието си в този Конферентен разговор. Надявам се, че сте доволни, че ви информирам подробно за развитието на нещата...и не, нямам нужда о същата + карма като при Ники Йотов. Нека се наслаждаваме на Абсурда на ситуацията...хе-хе.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 7:48 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Митак, не си съвсем обективен в представянето на ситуацията пред човека. Не разбрах някой да иска да "даде" Световното на Хаваш, разбрах че той ще бъде част от организацията ("Club Dedalus and Sopot municipality are co-organizers of the event. According to the last decision of our Executive Board we invited also Shamballa air club to joint us").

Ако се чувстваш прав, ако искаш да направиш добро за спорта и БГ, както твърдиш, е необходимо да събереш повече самообладание и да намалиш градуса на емоциите. Иначе няма да постигнеш това което искаш; може да носиш знамето на Вечно правия, но нали не то е целта на занятието, а организирането на качествено състезание. Не приемай думите ми като проява на цинизъм, моля!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 8:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Има един стара българска поговорка: Два остри камъка брашно не мелят!
Я седнете заедно, и по български да докажете, че не е вярна. Направете едно състезание за чудо и приказ, че да не се сетят за какво сте се карали тези от CIVL. Кой бил подготвен и кой не е няма значение. Като се съберете, всички ще са подготвени и всичко ще е ОК.
Друга поговорка:
Сам човек, само в тоалетната.
А емоциите ги оставете за накрая, при раздаването на наградите.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Хора, за бога, бъдете Хора !

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 9:44 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Топузов аз съм достатъчно обективен, да това са написали Даниел и Ирина в писмото си до CIVL, но за жалост УС на БНАК прие решение Хаваж да бъде "Капо ди тути каппи" на последното си събрание. Значи между решеието на УС и писмото пратено до CIVL има разминаване. Не съм остър камък, вземете да прочетете най-накрая тази кандидатура и да разберете, че Шамбала и Хаваж са включени в организацията, но не като такъв както УС на БНАК се опитват да го промоцират. На мене лично той дори на няколко пъти ми отказваше да влезе в Организацията, да не съм го товарил с отговорности и работа, не му се занимавало със Световното...и само и само да спра да му предлагам да участва предложи 10000 лева спонсорски пари, но да не го закачам-питайте Дани Банков и другите от УС. След което-БАМ зад гърба ми това което се случи. Айде малко си използвайте главите за мислене, а не само за мятане на камъни по мене. Не стига, че ви запознавам със всички Факти и събития, което никога не се случва в България-никой от БНАК или УС не се сеща да информира голямата маса от обикновени парапланеристи, ами пак, Митко това, Митко-онова. Казвал съм не веднъж, Готов съм да поема цялата вина, ако това ще подобри нещата в България. Давайте хвърляйте на воля помия, аз ставам за ваша цел.

Погледнете комуникацията на какво ниво е между CIVL и УС на БНАК. От там искат отговор на въпросника до 27-ми Април 2011, нашите отговарят, че най-късно до 30-ти Октомври ще го направят и че този Въпросник бил "Остарял" вече (Obsolete). Ами с такива отговори естествено е да изгубим Организирането на Световно първенство 2013. Днес се чух с Калво и той ми каза че след снощната Конферентна Скайп връзка между членовете на Бюрото на CIVL тяхното решение е да продължат да искат от нашия УС на БНАК отговор на ТОЗИ "Obsolete" въпросник, като евентуално в него ще бъдат добавени още въпроси...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 1:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Ами направете една българска Skype конферентна връзка и се разберете какви ще са Ви отговорите към CIVL, за да не стават повече гафове пред тях. Не, че нещо ме бърка мене, но искам този български манталитет по някакъв начин да изчезне. Уж летящите сме от по-добро тесто забъркани де. Хайде наточете рогата и напреде, ама в една посока и заедно, а не един срещу друг.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 4:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
Х А Р И написа:
Ами направете една българска Skype конферентна връзка и се разберете какви ще са Ви отговорите към CIVL, за да не стават повече гафове пред тях. Не, че нещо ме бърка мене, но искам този български манталитет по някакъв начин да изчезне. Уж летящите сме от по-добро тесто забъркани де. Хайде наточете рогата и напреде, ама в една посока и заедно, а не един срещу друг.


Не е лоша идеята Хари. Дори бих добавил да включат примерно Венко (или някой друг) като страничен наблюдател който да играе ролята на арбитър за да не се стига до пререкания, а да се говори по същността на въпроса.
Така ще проличи кой иска да работи за добра организация и кой си гледа само собствения интерес.
Даже ще е добре да се направи запис на конферентният разговор за да няма после: "ама аз така, аз иначе".


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Е Хари, то на жива среща не можахме да стигнем до работно състояние на нещата, вие за Скайп конферентна връзка говорите. Не знам ако има желание да вървим в една посока, да вървим...иначе сега всеки си тъпче в неговата посока. Понеже много говорим за Този въпросник до УС на БНАК изпратен от CIVL мисля че е време да го публикувам тука за да е по-ясно какво толкова има в този въпросник та не му отговарят. Най-вероятно Ирина и Даниел не искат да пращат отговор защото Клуб Дедал и моето име са замесени в този въпросник, а Ирина не иска и да чува за мене...четете и се замислете. Само за пояснение името на Братков е написано накрая защото ФАИ не са знаели че има новоизбран председател на УС на БНАК по това време:

BULGARSKI NATSIONALEN AEROKLUB


date


BID FOR FAI HANG GLIDING OR PARAGLIDING CHAMPIONSHIP


The FAI Hang Gliding and Paragliding Commission has received a bid to organise the
13th FAI World PG Championship in 2013 from the following organisation:

Club Dedalus     ,      
Supported by:
Town of Sopot,      


To enable us to give favourable consideration to this bid, we need to have more information about your relations with the above-named organisation. We would therefore ask you kindly to answer the following questions and send your reply by 21st March to the FAI Secretariat, at info@fai.org


Is the organizing entity affiliated to the BULGARSKI NATSIONALEN AEROKLUB?

     
If not, what is the exact relationship between the BULGARSKI NATSIONALEN AEROKLUB      and the organizer of the championship?

....................................................


Do you already have, or intend soon to sign a contract with the organizing entity relating to this Championship?

     
Do you know the leading personalities in the organizing entity personally?

     
In your support letter for the bid you have indicated that you support the bid. What is the precise nature of your support:

Personnel?      
Advice?      
Finance?      
Equipment and material?      
Moral support?      

Can you confirm that you are aware and accept the fact that the NAC remains responsible towards FAI/CIVL for the safe and efficient organisation of the championship, even if you have delegated operational powers to another agency?

     
Does the organizer need to construct any new infrastructure (buildings, fixed installations, hard-standings etc) in order to host the event?

     
If yes, what are the new constructions needed?
...........................................

Does the organiser have external funding confirmed?

     
Is there a significant risk that the airfield/flying site will not be available for the competition?


Does the organiser have support from the local community to organise the event?

     Do you, or does the organiser, have any particular insurance requirements that you intend to impose on participants (third party, personal accident, medical, repatriation etc)?

     
If yes, will the necessary policies be available for purchase on arrival and at what price?

.............................................


Signature: Valentin Bratcov
Position: Acting President of BNAC


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 9:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Абе задачи много. Разпределете си ги, и всеки да се захваща за работа щом има толкова много мераклии. Като се почне от посрещането на летището, че до изпращането. Транспорт, хотели, лифтове, храна, отчитане на резултати, спасителни служби, ако се намери и хеликоптер за всеки случай, организиране на една-две веречи за забавление на пилотите след хубав летателен ден, за да бъде още по незабравим, и не знам за какво трябва да се сетите още. Разпределете си работата на когото му е по възможностите и кефа и като я свършите кажете на онези, че ето това е готово за 2013 г. Хората това чакат от Вас.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 14, 2011 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Хари, тука става въпрос за друго: Дали ще има Световно в Сопот през 2013 или не.
За сега клони към НЕ, защото има една страна, която се бори да го направи и една страна, която иска да попречи на другата.
Жалко само, че на ОС на БНАК през Февруари, избрахме повечето членове от УС да са парапланеристи.
Много жалко!!!
Ако продължават така нещата, изводът е, че УС в този си състав е негоден да изпълнява функциите си!

И не мога да разбера, защо всичко се върти около лифта - сякаш няма път до горе?
(В Турция хората и без лифтове правят страхотна организация.)
Ако не се лъжа, 100 души с лифта се извозват до горе за около 2 - 2,5 часа.
Малко по-скъпо, но много по-бързо е с автотранспорт.
И няма кой копче да каже. Балкана не е частна собственост, нито пък пътищата по него.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 12:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
Явно е време да изясня картината защото много се изписа само на база на предположения и слухове и без да се знаят фактите...

През декември Митко ми се обади с идеята да направим ФАИ категория 1 състезание в България. Тогава не възлагах големи надежди на възможността да спечелим, но тогава и не знаехме какви са останалите кандидатури и колко силни (или по-точно колко слаби) са те...

Свиках събрание на комисията по парапланеризъм и заедно с други решения които бяха на дневен ред взехме и решението да подадем една кандидатура. Митко беше ентусиаст да отиде до Швейцария и да представи кандидатурата и понеже се познаваме с него от много време и знаем как действа - му поставихме условия. Всичко което се реши на тази среща е документирано и публикувано на официалния сайт в секция "Документи" (вижте протокол от събирането на Спортната Комисия от 28 ноември 2010) http://paragliding.bg/sites/default/files/Protocol_SK.pdf

В основни линии идеята беше, че всички заедно и от името на Федерацията правим едно голямо състезание и бутаме България напред в спорта. Работата по едно състезание от такъв ранг е огромна. Започва се поне година и половина по-рано и се следва програма която е преплетена за двете събития (пред-световното и световното). Преди години имах късмета да работя с Момчил по първото шуменско състезание и видях как се подготвя такова събитие. На всички ни беше ясно, че организацията не е по силите на един малък клуб, а ще трябва да се включат всички, които могат да свършат някаква полезна работа. Затова навсякъде в кандидатурата написахме като главен организатор БНАК и ко-организатори клуб Дедал и община Сопот (изискване на ФАИ е местната община да подкрепя събитието). Заедно с Митко подготвихме пакета документи за кандидатурата - аз лично проверих и корегирах основния текст на кандидатурата, написах бюджета и писмото за подкрепа на община Сопот. Четвъртия документ (писмото за подкрепа на Националния Аероклуб) Митко написа сам и заедно с Валентин Братков го подписаха и изпратиха към ФАИ (до колкото знам Братков не говори английски). В този последен документ (както наскоро стана ясно) е написано, че главния организатор ще бъде клуб Дедал. Не знаем какво Митко е говорил на Пленарната среща през Февруари в Швейцария, но от последващите факти става ясно следното: Митко е убедил хората да гласуват за нас (ЕВАЛА за което);
Митко е убедил хората, че клуб Дедал ще е организатор на събитието, което е доста различно от това за което ние се съгласихме и му гласувахме доверие да представи пред ФАИ!

И така - недоразумението между ФАИ и БНАК по въпроса кой ще бъде организатор е изчистено вече - проведохме телефонни разговори, изпратихме няколко мейла и сега очакваме новия въпросник (вече с вярната информация) на който да отговорим. Остава все още неясен въпроса кой каква задача ще има в организирането на състезанията... Хората в България които имат опит в организирането на големи състезания са: Ирина, Бенгела (той вече не се занимава с парапланеристки състезания), Момчил (вече не се занимава с това), аз, Ники, Митко, Мишо (вече не се занимава с парапланеризъм) и Хаваж. От всички тези хора се оказа, че само аз мога да работя съвместно с Митко - всички други категорично отказват да работят с него! Какви са причините за това няма да коментираме в момента.

Съгласете се че не можем двама души да направим състезание от такъв мащаб. За да станат тези състезания трябва да участват най-добрите и най-можещите! За да станат тези състезания трябва да се стигне до компромис между хората които ще са ангажирани в тях относно ролята и отговорностите им! Аз лично смятам че Митко трябва да участва и да спечели от работата си (все пак инициативата е негова), но по-важното е да спечели България, българския парапланеризъм, туризъм и т.н. Ако не се постигне компромис - ще трябва да се направи нещо, което няма да е приятно за някои от нас, но ще е необходимо за да "не се изложим пред чужденците"...

Конфликта (до колкото има такъв) не е за начина на извозване на състезателите - практически проблем в това отношение не съществува. Конфликта не е и толкова финансов защото на всички ни е ясно, че от такова състезание (ако е направено както трябва) не може да се спечели - бюджета на състезанието е "на кантар" със заложени 20'000 евро спонсорски пари в него, които все още не е ясно от къде ще дойдат. Конфликта е най-вече междуличностен, а такива конфликти ВИНАГИ МОГАТ ДА БЪДАТ ПРЕОДОЛЕНИ!

Скоро ще публикуваме протокола от срещата на УС и ще можете да прочетете какви решения са взети до този момент. Предстоят още много срещи и решения - мисля че ще успеем да направим нещата така че всички да останат доволни.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 1:39 am 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 9:09 pm
Мнения: 198
Местоположение: Холандия
DVD написа:
Явно е време да изясня картината защото много се изписа само на база на предположения и слухове и без да се знаят фактите...

През декември Митко ми се обади с идеята да направим ФАИ категория 1 състезание в България. Тогава не възлагах големи надежди на възможността да спечелим, но тогава и не знаехме какви са останалите кандидатури и колко силни (или по-точно колко слаби) са те...

Свиках събрание на комисията по парапланеризъм и заедно с други решения които бяха на дневен ред взехме и решението да подадем една кандидатура. Митко беше ентусиаст да отиде до Швейцария и да представи кандидатурата и понеже се познаваме с него от много време и знаем как действа - му поставихме условия. Всичко което се реши на тази среща е документирано и публикувано на официалния сайт в секция "Документи" (вижте протокол от събирането на Спортната Комисия от 28 ноември 2010) http://paragliding.bg/sites/default/files/Protocol_SK.pdf

В основни линии идеята беше че всички заедно и от името на Федерацията правим едно голямо състезание и бутаме България напред в спорта. Работата по едно състезание от такъв ранг е огромна. Започва се поне година и половина по-рано и се следва програма която е преплетена за двете събития (пред-световното и световното). Преди години имах щастието да работя с Момчил по първото шуменско състезание и видях как се подготвя такова събитие. На всички ни беше ясно че организацията не е по силите на един малък клуб, а ще трябва да се включат всички които могат да свършат някаква полезна работа. Затова навсякъде в кандидатурата написахме като главен организатор БНАК и ко-организатори клуб Дедал и община Сопот (изискване на ФАИ е местната община да подкрепя събитието). Заедно с Митко подготвихме пакета документи за кандидатурата - аз лично проверих и корегирах основния текст на кандидатурата, написах бюджета и писмото за подкрепа на община Сопот. Четвъртия документ (писмото за подкрепа на Националния Аероклуб) Митко написа сам и заедно с Валентин Братков го подписаха и изпратиха към ФАИ (до колкото знам Братков не говори английски). В този последен документ (както наскоро стана ясно) е написано, че главния организатор ще бъде клуб Дедал. Не знаем какво Митко е говорил на Пленарната среща през Февруари в Швейцария, но от последващите факти става ясно следното: Мико е убедил хората да гласуват за нас (ЕВАЛА за което);
Митко е убедил хората че клуб Дедал ще е организатор на събитието, което е доста различно от това за което ние се съгласихме и му гласувахме доверие да представи пред ФАИ!

И така - недоразумението между ФАИ и БНАК по въпроса кой ще бъде организатор е изчистено вече - проведохме телефонни разговори, изпратихме няколко мейла и сега очакваме новия въпросник (вече с вярната информация) на който да отговорим. Остава все още неясен въпроса кой каква задача ще има в организирането на състезанията... Хората в България които имат опит в организирането на големи състезания са: Ирина, Бенгела (той вече не се занимава с парапланеристки състезания), Момчил (вече не се занимава с това), аз, Ники, Митко, Мишо (вече не се занимава с парапланеризъм) и Хаваж. От всички тези хора се оказа, че само аз мога да работя съвместно с Митко - всички други категорично отказват да работят с него! Какви са причините за това няма да коментираме в момента.

Съгласете се че не можем двама души да направим състезание от такъв мащаб. За да станат тези състезания трябва да участват най-добрите и най-можещите! За да станат тези състезания трябва да се стигне до компромис между хората които ще са ангажирани в тях относно ролята и отговорностите им! Аз лично смятам че Митко трябва да участва и да спечели от работата си (все пак инициативата е негова), но по-важното е да спечели България, българския парапланеризъм, туризъм и т.н. Ако не се постигне компромис - ще трябва да се направи нещо, което няма да е приятно за някои от нас, но ще е необходимо за да "не се изложим пред чужденците"...

Конфликта (до колкото има такъв) не е за начина на извозване на състезателите - практически проблем в това отношение не съществува. Конфликта не е и толкова финансов защото на всички ни е ясно, че от такова състезание (ако е направено както трябва) не може да се спечели - бюджета на състезанието е "на кантар" със заложени 20'000 евро спонсорски пари в него, които все още не е ясно от къде ще дойдат. Конфликта е най-вече междуличностен, а такива конфликти ВИНАГИ МОГАТ ДА БЪДАТ ПРЕОДОЛЕНИ!

Скоро ще публикуваме протокола от срещата на УС и ще можете да прочетете какви решения са взети до този момент. Предстоят още много срещи и решения - мисля че ще успеем да направим нещата така че всички да останат доволни.


Даниеле,

От това което прочетох си правя следния извод: Щом Ники, Ирина и Хаваж не можели да работят с Митко, това значело, че трябва да се направи компромис (или той или те така ли да се чете?). И ако този компромис не стане, ще трябва да стане нещо което няма да е приятно за някои(вероятно за Митко щото закъде без лифта на Хаваж). Това си написал.

От друга страна пишеш, че междуличностните проблеми ВИНАГИ МОГАТ ДА БЪДАТ ПРЕОДОЛЕНИ! (с което си противоречиш на написаното по-горе), защото Даниеле компромис означава някой да се откаже, а преодоляването на проблем означава в крайна сметка съвместна работа.

Моето мнение е, че Митко Ралев, Венко Стайков, дяд Хаджи също имат немалък опит в организация на състезания и могат да се представят дори по-добре от Ники, Ирина и Хаваж, ако те откажат да поемат отговорност.
Аз обаче не виждам какъв е проблема Митко да поеме ролята на главен организатор от името на клуб Дедал заедно с представително лице на община Сопот. Ники да поеме метеодиректорството (ако желае), Хаваж да отговаря за транспорта и настаняването (ако желае), Ирина за официалната част на състезанието (съдийство, резултати) и. тн.

Наистина се надявам на срещите да вземете решения и направите нещата така че всички да останат доволни.
Не убивайте инициативата на Митко! (идеята в крайна сметка е негова и работата по кандидатсването също) Още повече, че той вече е ангажирал личности като Калво и Иван Вълков за Мийт директорството.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 9:42 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
точно така - ако не се постигне компромис ще трябва някой да отстъпи, но без това да навреди на качеството на състезанието


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2011 9:44 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
обаче аз съм сигурен че ще стигнем до компромис!!!

в началото на следващата седмица съм в София и ще организирам една среща на която да поговорим за това.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 206 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов