Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Май 23, 2024 12:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2012 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Деси,
аз пак напомням, че досега нито едно име на специалист, ентусиаст или юберменш не се е появило официално. Когато има такива имена, ние ще знаем кой какъв е - всеки има биография и списък от успешни и неуспешни проекти зад себе си, по които може да се съди и как би се оправил с предстоящите.

И друго:


http://www.shambhalacenter.eu/

http://shambhala-center.ru/bg/

http://www.shambhala-paragliding.com/

това са само три от сайтовете, които отварям, когато напиша Шамбала в Гугъл. Има и още... Доста голямо разнообразие на сайтове, сайтчета и разделчета, с много бедна информация, indeed. Сайтът на Шамбала, организатор на състезание в България, няма българска версия.

накрая стигаме до:

http://para-sopot2013.com/index.php
на който всичките му раздели водят към новата мода, наречена AIRTRIBUNE.com, който отново е някакъв руски проект за състезателен сайт. ОК, но няма българска версия. Раздела Coming soon е изумителен!? :) в английският език няма дума като INFORMATIONS, с която тук е кръстен цял друг раздел.

Това е само кратък разбор на информационната част на състезанието, встрани от проблема с логото. Това разбира се няма никакво значение, ако има хубаво време, въжето на лифта издържи и всички си полетят добре.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2012 3:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 9:56 pm
Мнения: 69
Местоположение: Sopot/Varna
Пешо, не е нужно да напомняш нищо. :)

_________________
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -6 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2012 5:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Току що научих че има депеша УС на БНАК в неделя да се проведе на Ерден.
Надявам се другаря Стаменов да е опекъл агне за присъстващите.

Може ли и ние простотсмъртните парапланеристи да се присъединим ?
Само към Агнето .. Политиката и подковаването на Клубове, Клубчета, Федерацийки,председателчета, марионетки и други ще го оставим на Вас.

Ето другарю Гаврилов къде се коренят проблемите на БГ парапланеризма.
Пак ще ти кажа Шамбала ще се справят отлично дори и с грозното си лого дори и с неизвестните си Специалисти. Видях ги какво състезание правят за колоездачите. Това им е бизнеса все пак. Бил той скрит, покрит, завит, под юрган, сурдинка или както искаш го наречи.

Но ти как мислиш, дали имаме алтернативен клуб който да организира състезание от подобен мащаб ? Без съгласието на Шефа на лифта, поляната, полицията, кмета и пречиствателната станция ? Има. Най-много един. Но не иска да си чупи УАЗ-ката. Останалите едва ли. Може би след някоя и друга година.

Проблемите се коренят в самите нас а не в пиара или в начина на работа на шамбала. Не може на последното общо събрание на БНАК от 10 парапланеристки клуба, 5 да гласуват каквото каже Бенгела, 3 да гласуват защото не харесват Митке , 2 да гласуват тайно с невалидни бюлетини и 1 да се събуди чак като дойде време за бирата и после да искаш нещата да стават в полза на парапланеризма .
След като беше избран новият председател на БНАК самият той каза , че неговата политика ще бъде Спортните комисии да определят нещата в собствения им спорт. 1 седмица след това УС на БНАК определи като организатор на световното клуб Шамбала. В разрез с мнението на спортната комисия . Театъра е страшен.
Как ще стане нещо в тоя български парапланеризъм когато Ирина не може да се гледа с Митке , Той пък с никой не може да се гледа, някой друг не иска да настъпва Еди кой си по мазола защото можел да му спре тока . Да така е в бизнеса.
И по тази причина някой клубове или си направиха пас или гласуваха под депеша . И сега какво остана?
Да се хванем за палците да се сплотим и следваща пролет ще правим комунизъм .... Ако не комунизъм ще се правят комунисти.

П.С. И нека спортната комисия да се насили, да се събере и да реши .Трябва ли Шамбала да приеме логото или не. Та нали контролът върху организатора е в ръцете именно на тая спортна комисия.
Ако комисията смята че няма право да се бърка в работата на клуба по организацията нека да излезе със становище . Всичко останало са празни приказки.
а бирата за агнето ще си я носим ние :mrgreen: :D

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2012 6:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Прав сте, другарю Джамяров. Напипали сте пулса на времето :)
Шегата настрана, но докато ние си говорим по форумчетата със или без особен интерес, БНАК се превръща в някаква нова неаполитанско-чеченска Камора, която се събира по монтанските села, тайно и по нощите. Вероятно това което разискват е нелегално, незаконно и неморално, и затова го пазят в тайна. Принципно би трябвало всички събрания на ОС и УС да се провеждат в седалището на БНАК, а ако нещо налага да е другаде, това да се обяви поне месец предварително.
Иначе, много е вероятно Шамбала да организират добро състезание - срещу 180 евро на човек трябва просто да убедят поне 50 човека да им повярват и ще им се върже и бюджета. Арогантността им обаче остава.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2012 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Нещата ще се оправят, когато има (както през 90-те) организация на парапланеристите, в която всеки ще има правото да членува индивидуално, а не чрез клуб, който изпраща незнайно как "избрани" делегати на ОС.
Докато на ОС гласуват хора, от които половината не са в час или им е наредено нещо конкретно, няма да се оправят нещата.
А за Световното не ми е ясно какво още се негодува?
Сума ти и народ се бори организатор да не е Митака, а да бъде Шамбала. Сега пък се мърмори срещу тях...!

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 7:43 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Хаджията написа:
Нещата ще се оправят, когато има (както през 90-те) организация на парапланеристите, в която всеки ще има правото да членува индивидуално, а не чрез клуб, който изпраща незнайно как "избрани" делегати на ОС.
Докато на ОС гласуват хора, от които половината не са в час или им е наредено нещо конкретно, няма да се оправят нещата.
А за Световното не ми е ясно какво още се негодува?
Сума ти и народ се бори организатор да не е Митака, а да бъде Шамбала. Сега пък се мърмори срещу тях...!


Бай Хаджи 10+
От известно време си мисля да учредим такава "АСОЦИАЦИЯ НА ПИЛОТИТЕ НА ПАРАПЛАНЕРИ И ДЕЛТАПЛАНЕРИ".
Въпреки че станаха доста асоциациите на последък, струва ми се че никоя не представлява личностните интереси на пилотите като цяло!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 9:56 pm
Мнения: 69
Местоположение: Sopot/Varna
Тъй като някой намеси състезанието по планинско колоездене нека и аз се включа с мнения след него:

Илинда:
"Състезанието беше супер. Много съм доволна поради няколко неща:
- не се пребих
- не счупих нищо
- завърших втора (можеше да съм и 1ва, но какво да се прави - шанс).

Имаше достатъчно време за тренировки, въпреки че започнах да карам в петък и изобщо не се чакаше на лифта. Относно отлагането си беше божа работа, но на мен ми дойде добре, защото успях да си почина в събота. Времеизмерването беше до секунда, пише тръгваш в 6 без 10 и в толкова тръгваш (нямаше такъв час). Трасето си беше гърч, много беше сухо - трябваше да измислите някакво капково напояване (oтново шега). Е, малко серпентините бяха бая поизровени, но някой ми обясни, че това нямало как да се оправи. Много ми харесаха кофите за буклук и служителите от местната "Чистота", които се бориха с байкърската любов към отпадъци."

EccentricMOTION
"Подкрепям Илинда, тази година като зрител имах възможност да наблюдавам случващото се обстойно.
**Трасето беше тежко, райдърите се бориха до кръв, но това е нормално, състезанието е DH, не ХС или шосе.
**Лифта си работеше нормално, без спирания, нямаше смъртни случай на паднали, обесили се, прерязали си вените на въжето.
**Организацията беше на ниво, всичко се движеше по план.
**Маршалите си вършеха работата отлично, супер бързи, помагаха на състезателите, адекватно отношение, не пропускаха да свирнат."

asench
"Здравейте,
състезанието беше супер. Лично аз имах страшно много несполуки, падания, счупени части, но в крайна сметка съм доволен. Нямам забележки към организацията. :)"

hellstorm
"Останах очарован от това мероприятие. Чужденците също са на това мнение. Надявам се да си продължи традицията да се срещаме на Сопот и забавляваме."

HepBeH_XaMcTep
"Най-якото състезание, на което съм снимал!!!
ТОЧКА!
Адски стегната организация, брутално трасе + състезатели, които се раздаваха за публиката!
Какво по-добре от това?

Тъпо се получи заради съботното време, но няма какво да се прави - не зависи от никой!

Сега ми остава хубавия спомен.... и 32гб снимки за обработка!"


За нас е важно след всяко състезание да чуем тези думи от хората, които са присъствали на състезанието! Преди него няма смисъл да се коментира :) Важното е да се действа. А целия организационен комитет прави именно това!

_________________
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
desinceto_st, ако искаш да си конструктивна отговори на въпросите които ви бяха зададени.Поне да се възползваш от това че говориш прекрасно български език за да подобриш рейтинга на шефа си.
Иначе си като едно малко бяло устроиство което седеше на стената в кухнята на баба ми и по него се слушаше радио хоризонт. Ако не се сещаш , отговора е : акчотоидар.

Хаджи , клубовете са тези които трябва да защитават интереса на обикновенния парапланерист чрез устава и управляващите органи на клуба.
Но разбира се в БГ реалността членската маса е такава за да попълва бюджета на собственика поне в 70% от случаите. А на останалите не им се цапа в тези кални, мърляви игри.
...........

днес не летяхме добре .. и ако съм обидил някой да знае че е нарочно :cry:

_________________
Ссса


Последна промяна Djubaca на Съб Юни 02, 2012 10:05 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 9:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Дали съм разбрал правилно, а то е че колоездачи ще организират състезание по парапланеризъм. Какво да се прави, нали живеем в България.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Съб Юни 02, 2012 11:13 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 9:56 pm
Мнения: 69
Местоположение: Sopot/Varna
Hari, ako nqkyde si prochel, che koloezdachi sa pravili systezanieto, to togava schitai go che koloezdachi shte organizirat i tova :)

_________________
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Нед Юни 03, 2012 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Алелуя, Аллах-акбар и Вечния Буда,
чета и не вярвам на ушите си, пия ракия от шишето и мезя с Баунти. Не знам какво да напиша, но за сметка на това е неделя вечер, филма е проЗД и детето спи :D
Деси, спри да се заяждаш с хора във форума, които са ходили по състезания, когато ти вероятно си била във втори клас. Всички ти симпатизираме малко или много - ти работиш за Шамбала и правиш каквото е по силите ти, за да се получат нещата. Кажи им на ония катили шамбалайски взимащи големи решения, че няма да е лошо да пускат повече инфо и по-начесто - просто тука така сме свикнали. Световното по Фърчане не е Олимпиадата в Сочи, покрита с лаври и секретност, така че малко по-отворен подход не вреди. С "вервайте ни, правили сме го, много ни бива" нема да стане - последния дето лови шарани на тая въдица беше един цар през 2001-ва. Марката "Световна купа" или "Световно първенство" гарантира един твърд брой пилоти и твърди приходи, заради които е джафкането - ние искаме максимум от тези пари да отиде за състезанието и печалбата да е минимална - просто защото тия работи се правят за престижа на страната и ако някой е решил да гепи, ще го направим известен. И лафа, че Шамбала е частна фирма не върви - организирането на такава проява не е частно парти, така че всеки от нас иска да знае дали фиаското с логото ще се повтори и при избора на транспорт, тениски и т.н.
В сайта на Шамбала видях че съорганизатори са община Сопот и Скайномад. За мен Скайномад и Ники Йотов са някаква гаранция, че нещата ще се случат добре, състезанието ще е на ниво и когато през 2014-та някой каже "България", отговора няма да е "мани ги тия бунаци, провалиха се" а "добро място, добра организация, хубаво летене беше" От рекламата на такова състезание (или антирекламата му) може да зависи развитието на спорта в следващите 5-6 години и дали през 2020г. БНАК ще е федерация с престижа поне на волейболната или баскетболната (той напоследък тяхния пада де :)) или ще е обикновено сборище на маргинали. Затова и това състезание е толкова важно, а не кой ще захлеби 3-4-5 хиляди евра в суматохата.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Усещам тежката ръка на КГБ, надвиснала над Сопот. :D :D :D

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 7:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 9:56 pm
Мнения: 69
Местоположение: Sopot/Varna
Пешо, изобщо желанието ми не е било да се заяждам с когото и да било. Ако ти върнеш темата малко по-назад ще откриеш, че аз най-любезно ви показах логото и сайта на състезанието. Нали искате да сте информирани. Нали не очакваш, че след нападките от ваша страна ще си стоя и мълча. Никой от Шамбала не ми е заповядал да пиша в този форум, както виждаш съм го пуснала от личната ми регистрация. Също така не виждам какво значение има възрастта ми. Седми сезон съм в организацията на състезания и не мисля, че има нещо общо между участие в състезание и организацията на едно такова. И пак искам да кажа, че никой от организацията не е длъжен да публикува каквото и да било. Направих го по собствена воля и все си мисля, че сгреших. Разбирам, че вие така сте свикнали, но това също не ни задължава.
Относно бюджета ще си позволя да коментирам, че определено средствата няма да бъдат присвоени и всеки които присъства на това състезание ще се убеди в това. По тази точка може да сте спокойни. Определено няма да има Сърбия 2.
Никъде не е споменато, че Шамбала е частна фирма и не знам кое точно не върви. Шамбала е спортен клуб. Това, че състезанието не е частно парти, не означава, че е събор. Не мисля, че организатора трябва да се допитва до които и да било за избора на тениски, лого и каквото и да било или да провежда конкурси за дизайнери. В интерес на истината аз участвах в гласуването и също гласувах за Жиро, но няма да си режа вените, защото логото е променено.

Х А Р И имаш право да усещаш каквото искаш :)

С най-добри пожелание и с никакво желание за заяждане! :)

_________________
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конкурс за лого на Световния Шампионат
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Ами аз лично ви желая успех не заради самите вас, а поради изброените по-горе причини. Това че си гласувала за Жиро показва, че виждаш кое лого е ок и кое не - това ме радва :)
Мисля си, че и гусин Димитър Вълков може да получи някаква роля в организацията и дори хонорар за нея - все пак маята и закваската са негови :D това само като идея го подмятам, така ще се види дали той може да работи в екип, а не да е главен организатор. Моите симпатии към него са под нулата, но просто справедливостта изисква човека, който е получил кандидатурата от името на БНАК, да е ангажиран и в провеждането. И всички много се надяваме да няма Сърбия 2.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов