Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 6:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Paragliding Accuracy Cup Dupnitsa 2008
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 2:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Здравейте, с малко закъснение ви съобщавам за провелото се състезание по "Целно кацане" което бе организирано от мен и се проведе на 1 и 2 Ноември 2008г. В град Дупница.
Целта на мероприятието бе, да се популяризира Парапланеризма в Дупница и това да спомогне за учредяването на клуб по Парапланеризъм и екстремни спортове.
Умишлено не обяих състезанието предварително, тъй-като бюджета с който разполагах бе ограничен, и можех да поканя само 20 участника.
И тк е мястото да спомена че състезанието бе организирано с изключителната подкрепа на Община Дупница в лицето на нашия кмет г-н. Атанас Янев, както и PR-а на Общината г-жа. Петя Хаздай.
Участниците не са заплащали такса за участие, но въпрек и това им бе усигурено всичко необходмо за да се чувстват комфортно.
1 Състезателни Фланелки
2 Лънч пакети
3 Транспорт
4 Безплатна Нощувка в Хотел Рила
5 Скромно Парти
6 Медали и материялни награди за първите 3ма
Сигурноста на учасниците и публиката бе обезпечена от присъствието на Полиция; Пожарна и медецинско лице.
Първо искам да се извиня на всички който не съм поканил, не съм искал да засегна нито да дискриминирам никои от летящите братя и сестри. Хората който поканих ги срещнах на състезанието в Перник предходната седмица.
Тъй като от Общината останаха доволни от организацията на състезанието, обещаха до година да го направим с по голям бюджет и то да се превърне в традиционно.
Второ, искам да благодаря на всички които ме подкрепиха, помогнаха и взеха участие, А това са Община Дупница, Майка ми и Брат ми, Цецо (Пастора), Валери и Цветан Цветанови ( за електронната баница и съдийството) Стамбата и Емо от Кюстендил( за транспорта) Весо и Бисер от Перник (Весо бе съдия на старта, а с Бисер направиха страхотно шоу с Парамоторите) ), както и на всички участници.
Ето и Крайното класиране:
Paragliding Accuracy Cup
Dupnitsa 2008
МЯСТО
НОМЕР
ИМЕ/ФАМИЛИЯ
1ви кръг
2ри кръг
3ти кръг
ТОТАЛ
1
15
Валери Цветанов
0060
0013
0040
113
2
1
Стефан Милушев
0210
0009
0015
234
3
3
Илия Вълканов
0011
0305
0015
331
4
6
Мариян Райчев
0930
0004
0075
1109
4
5
Цветан Цолов
0004
0375
0730
1109
5
9
Николина Илева
0420
1000
0555
1975
6
13
Росен Йорданов
0005
1000
1000
2005
7
2
Елена Костова
0011
1000
1000
2011
8
8
Васил Димов
0130
1000
1000
2130
9
10
Тодор Бояджиев
1000
1000
0270
2270
10
18
Петьо Кюркийски
0620
0667
1000
2297
11
4
Стамен Станимиров
0577
1000
1000
2577
12
16
Бисер Андонов
1000
1000
1000
3000
12
7
Църо
1000
1000
1000
3000
12
11
Леандро Насути
1000
1000
1000
3000
12
14
Ангел Башов
1000
1000
1000
3000
12
17
Петър Гудев
1000
1000
1000
3000
12
12
Михаил Мънков
1000
1000
1000
3000
И малко снимки: (Скоро ще пусна и кратко филмче) http://picasaweb.google.com/crossovercl ... nitsa2008#

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
това не е много честно - и аз искам да ям, да купонясвам и да спя в хотел Рила безплатно пък ако трябва ще кацам където ми кажете.... :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
http://www.paraglidingbg.com/2008/11/05 ... open-2008/

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2008 10:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Цитат:
Целта на мероприятието бе, да се популяризира Парапланеризма в Дупница и това да спомогне за учредяването на клуб по Парапланеризъм и екстремни спортове.

Еееее, не извземайте функциите на Емо-Балона
:lol:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: хаха
МнениеПубликувано на: Пет Ное 28, 2008 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
по всичко личи, че станем рай за кацането, щом за летенето райските места са с адрес извън БГ :)
Пегасус, пич, всяко състезание трябва да е отворено за всички желаещи да се запишат, или да има ясни критерии за допускане, които да са обявени. Състезания с покани за "избрани" (по красота, грозота и др.) досега са организирали само Ангел Стаменов (Бенгъла от Аваспорт) и Емо Балона - сигурен съм, че не искаш да те сравняват с тях.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 28, 2008 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Съгласен съм с Пешо Гаврилов, но съм склонен да почакам до догодина да се поправиш. А аз ще направя както Милен направи тази година докато вие си кацате целно. :D

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 12:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
[quote="КраÑ

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 12:41 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Извинявям се за тона ,но грозно е когато някой омаловажава усилията на друг да съгради нещо от нищото. И за да не бъда голословен:
Мартин Йовановски- 1-ви цeлно и 2-ри кроскънтри в FYROM.
Валери Цветанов- 4-ти целно / до година ще е най малко 3-ти/ и 3-ти
кроскънтри в България.

По FAI

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
И каква е ЕДИНСТВЕНАТА причина тези истински парапланеристи да участват на подобни безумия ??? ...
... и имаме познал верният отговор ... $$$$$
и тук ми изникват няколко въпроса, защото целното кацане стана много модерно напоследък...
Как целното кацане популяризира парапланеризма или по-точно в каква светлина... (колко приличал на парашутизма :( ) ...
А целното казане парапланеризъм ли е ... тенденцията в развитието на нормалният пилот е към по-летящи крила, а на крилата към повече качество и скорост - все врагове на "състезателите" по целно кацане.
Подозирам че след 100 години този "спорт" ще остане непокътнат и ще запази своят чар :twisted:

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 9:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
4 Безплатна Нощувка в Хотел Рила
5 Скромно Парти
6 Медали и материялни награди за първите 3ма -аз тва разбрах, че са наградите. Деграданта обаче споменава $$$$, та въпроса ми е кой прибра кеша :?:
Според мен целното кацане и акрофестивалите най-спомагат за развитието на парапланеризма, щот хората виждат какво става. Крос- кънтри състезанията са интересни единствено на участниците, а какво вижда зрителя- някакви точки в небето заминават в неизвесна посока??
Мнението ми е всеки да прави квото го кефи- един обича да каца в цел, друг да лети 200 км към място където няма никаква работа, трети се върти, то затова има и различни крила- никой не ходи да каца с Ултима или прави прелет със Соник.
та така....

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 10:00 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Получи се както и очаквах, но уви такъв ни е манталитета.
Бих искал да поясня някой неща, и по точно моето виждане по въпроса.
Първо искам да ви споделя че аз самият не съм голям фен на състезанията, нито по Целно нито по Кроскънтри, защото при състезание се поемат много излишни рискове и стаат грозни неща.
Например при целното кацане, в стремежа си да се постигнат по добур резултат, състезателите се приземяват против всички правила за безопасно кацане, а при ХС пък излитат и летят в невероятно гадни условия и.т.н.
Второ, искам да ви кажа че съм напълно съгласен с това че целта на парапланеризма е не човек да каца в 2см кръг, а да лети свободен, по високо и по далеч, също така да има контакт с природата и нашите страхотни планини.
Естествено, важно е да може да се каца прецизно, на малка площ и на шибани места, защото когато летиш над планината и нещо се скофти, е добре да можеш да се приземиш безопасно, а за това си трябват тренировки, както и за всичко друго, а състезанията по целно доста спомагат за това.
Така че аз не разелям нещата на Целно, Акро или ХС, това си е едно цяло и се нарича Парапланеризъм и това не е просто спорт а е начин на същестуване!
Ако можех бих направил Акро състезание в Дупница, но за съжаление няма условия за това, пак ви казвам целта на състезанието бе да се популяризира Парапланеризма в Дупница, а за това бе нужно да се направи шоу за публиката.
Едва ли бих могъл да накарам 20 пилота да дойдат на непознато място (Тренировъчен баир) и да подлитват цял ден просто ей така, за това реших да го направя под формата на такова състезание и то да е напълно безплатно.
Относно пканите, такива не е имало, просто поканих хора които познавам, като гледах да се вместя в бюджета с който разплагам.
А относно това че хубавите места за летене са извън БГ, въобще не съм съгласен, просто трябва да си размърдаме мързеливите задници и да се поразходим малко и съм сигурен че ще открием места, който по нищо не отстъпват на Алпите.
За съжаление по голямата част от нас ходят само на стартове до който се стига с кола, и си изграждат определено мнение, а после като гледат някой филм за някое чуждо местенце и ахват.
Така че ако ви стиска, елате при мен, намерил съм 2 много яки места в близост до Дупница, на който ходя често сам, (защото няма с кой) не че ми се ходи сам 2-3 часа из гората (което също си има своя чар).
Основната ни цел бе да намеря място, което е сравнително леснодостъпно, не изисква транспорт ( демек си независим), има добра денивелация и изложение, няма дървета и храсти, и е безплатно (щото пара нема)
http://www.youtube.com/watch?v=rLgFqaeu99M
http://www.youtube.com/watch?v=J3SQUIBZ7wA
Също така ми бе нужен и подходящ тренировъчен баир, които е леснодостъпен с транспрт, сравнително полегат и без препиятствия
http://www.youtube.com/watch?v=P0ivYE-CuaM
NO COMMENT

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 11:35 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Петьо, евала за организацията която си направил, но си сбъркал само едно единствено нещо (и то е сериозно) - не си обявил публично състезанието! Това е принципно положение и не трябва да се пренебрегва независимо че бюджета е бил малък! Аз мисля че ако го беше обявил пак щеше да има същия брой участници, но това е отделен въпрос...

Догодина да направиш пак състезание! :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 5:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
... подозирам, че ще остана погрешно рабран, затова добавям... нямам нищо напротив, който иска да си каца, който иска да си излита :lol: ... обаче напоследък нещата с това целно кацане станаха доста абсурдно смешни. Истината е, че добрите пилоти ходят, както вече казах, заради награди или условия, учениците ходят заради учителите си и остава една трета група на хора, които не могат да летят много, много и са се отдали изцяло на кацане (когато успеят да излетат :D ). Аз самия ходих до Албания на състезание по целно кацане, поради същата причина и едвам издържах 7 дена :twisted:
До година каня всички на състезание по художествено излитане. Така няма да се налага състезателите да си убиват летателният ден, публиката ще е пак щастлива и освен това, излитането е един много важен елемент от летенето. Може после да направиме и състезание по кайтване или онаниране във въздуха.
Иначе... Петьо, еваларката за ентусиазма и като има читава прогноза, ще се изсипеме при теб да ни поразходиш по твоите стартове и да полетим, евентуално :)

Здраве и повече кацане :D

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2008 10:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Pastora написа:
Красьо написа:
Цитат:
Целта на мероприятието бе, да се популяризира Парапланеризма в Дупница и това да спомогне за учредяването на клуб по Парапланеризъм и екстремни спортове.

Еееее, не извземайте функциите на Емо-Балона
:lol:

Красьо , ако беше дошъл само да видиш каква организация беше направил Петьо за това състезание / моите адмирации към него/ и какви основи полага за парапланеризма като спорт в Дупница , и подкрепата която осигури от общината , кмета и т.н просто щеше да се засрамиш от постинга си.

Цецо, нещо си ме разбрал погрешно :? . Браво на Петьо за неговото начинание :D . Друг е въпросът, че трябваше да пуснете барем едно съобщение, че ще има такова мероприятие на това ново за летене място. Щото аз от тази тема научавам че е имало състезание... :oops:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2008 7:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Да сравняваш който и да е организатор на състезания в България с Емо балона е обидно.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов