Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 11:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2008 11:23 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Pastora написа:
Да сравняваш който и да е организатор на състезания в България с Емо балона е обидно.

Тука става въпрос за осмиване на Балона, а не за някакво сравнение :wink: Виж статията за прословутото целно кацане от 2270м - http://forum.skynomad.net/viewtopic.php ... B%EE%ED%E0 където Балона сви парите от кмета на Дупница... :roll:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2008 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Красьо написа:
Pastora написа:
Красьо написа:
Цитат:
Целта на мероприятието бе, да се популяризира Парапланеризма в Дупница и това да спомогне за учредяването на клуб по Парапланеризъм и екстремни спортове.

Еееее, не извземайте функциите на Емо-Балона
:lol:

Красьо , ако беше дошъл само да видиш каква организация беше направил Петьо за това състезание / моите адмирации към него/ и какви основи полага за парапланеризма като спорт в Дупница , и подкрепата която осигури от общината , кмета и т.н просто щеше да се засрамиш от постинга си.

Цецо, нещо си ме разбрал погрешно :? . Браво на Петьо за неговото начинание :D . Друг е въпросът, че трябваше да пуснете барем едно съобщение, че ще има такова мероприятие на това ново за летене място. Щото аз от тази тема научавам че е имало състезание... :oops:

Красьо, основната цел на мероприятието бе да се популяризира Парапланеризма не сред парапланеристите (там той си е достатъчно популярен) ами сред жителите на града, тъй като за сега съм единственият парапланерист тук.
А относно новото място за летене, то си е един учебен баир, които дори трудно става за реене, и точно за това е подходящ и за целно кацане ( според мен такива състезания трябва да се правят на места дето не става много много за летене защото иначе се иска яка воля да не центрираш термиката и айде)
И ако мога да попитам. Какво щях да правя ако го бях обявил публично и дойдат 40 човека а аз разплагам с бюджет само за 20 ? Как щях да определя, кой да остане в хотела, на кой да дам трниска, лънч пакет, кой да дойде на партито и.т.н. ?
И без това ми бе достатъчно трудно и рискувах доста с организацията, защото мероприятието трябваше да се проведе на пределенатадата и на точно опрмаеделеното мято на което бе обявено (бях разлепил плакати из града), дори не можеше да става дума за резервен старт, защото целта бе хората и местните медий да доидат и да се запознаят от близо с парапланера и неговите разновидности.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2008 12:19 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Браво Петьо!
Правилно си направил! Не е необходимо на първо състезание да събираш цялото летящо войнство.
Като начинаещ организатор, най-важно е да си постигнал добра организация, участниците да са доволни, шоу за публиката и НАЙ-ВАЖНОТО - управата на града да е останала доволна!
Защото не парапланеристите, а именно градската управа ще ти помогне в бъдеще да развиеш този спорт в града.
Четох някои твои постинги във форума, от които е видно, че около Дупница има потенциал за развитие на парапланеризма, но за да се направят добри стартове ще ти е необходима помоща на управата - разрешителни за сеч, осигуряването и, техника за прокарване на пътче (ако е необходимо), камази с пръст (ако е необходимо да се попромени малко релеф), булдозери за оформяне на стартче и т.н.
Ще ти потрябват парички за организация на състезание, а общините винаги имат фондове за това. Отделно могат и да подбутнат някои фирми да спонсорират.
Предполагам, че разбираш за какво говоря!
Повечето летящи са готованковци, които само упрекват и недоволстват, но никога нищо не са създали или организирали за този спорт.
Та ако искаш да развиеш парапланеризма в Дупница, дръж се здраво за общината и действай. Когато направиш добри и удобни стартове, бъди сигурен, че ще се напълни с летящи - канени и неканени.

С пожелания ентусиазма да не те напусне в близките 5 години,
Северин Акерски - Хаджията

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов