Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 2:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: pre-Europeans - Abtenau, Austria
МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2009 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте всички,

Днес беше първия състезателен ден. Мястото тук е ужасно красиво, също и доста технично, с огромни скални вериги за бързо (макар и понякога нервничко заради скалите под теб) летене, в съчетание с множество ниски гористи верижки, прорязани от класически алпийски долини. Още по-хубаво е че долинните ветрове са необичайно слаби, макс 10-15км/ч вятър.

Днес задачата беше 124км триъгълник (без настандартно големи цилиндри смаляващи реалното разстояние), супер време, кумулусчета, слънчице, база към 3400м, всичко на 6! Още от старта поведох и така сам и в комбина с по 1-2-3 различни крила до 85-тия километър. Оттам обаче беше доста триково, трудно се разбираше къде е правилната линия, кумулусите намаляха, и изведнъж някакви пилоти ме заизпреварваха, чувствах се доста тъпо, понеже не разбирах кво става, къде бъркам. Но и се бях пообезводнил и нямах никакви калории под ръка, което не помагаше за настроението ми. Накрая Stephane Drouin, новият ми съотборник в Mac Para, спечели деня. Изкефих му се понеже до преди триковата зона с него и с Ханс от Германия водехме. Аз съм към 15-ти съвсем грубо, може и малко по-напред заради leading points, някъде там. Във въздуха имах много проблеми с уредите, за полета сигурно ми се събраха 5-10 минути да се занимавам да ги оправям, така че дано няма проблеми с резултата ми.

Ами тва е засега. Пак казвам, мястото е много красиво и технично и бързо, така че се надявам отряда от БГ за следващата година да е силен и да... как казва Сяров... режжем!:)

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Ето го вчерашния ми репортаж за macpara.com:

Today the announced forecast was for weak conditions and afternoon thunderstorms, so the task was quite short – 64km. Fortunately, I wasn’t too quick to dump my ballast, because the conditions turned out to be anything but weak – 5m/s thermals were the minimum to turn, speed was nice:) Some pilots made goal with one thermal total! I was trying to keep in the lead with Pepe Malecky, but then in front of the Dackstein, while thermaling in a strong thermal, I was slowed down by a violent turbulence, which made most of my glider disappear. It was so strong that I had no chance to do anything, 75% of the glider didn’t collapse, but just fell down towards me like a bunch of fabric, no chance to react at all. Not so pleasant above the Dackstein plateau and snow, but the glider recovered quite cleanly, so kept pushing not too far behind Pepe and now some other pilots. I soon caught them again, Stephane was there also, again in a good position, now in final attack mode. On the glide towards the final turnpoint I was in front and with good altitude. At the final turnpoint we had a solid 5m/s thermal, so the question was how long to wait in it before the 7km final glide through the Abtenau valley. It didn’t look exactly certain to me because of the expected valley sink and wind, so I waited quite a while before going for it. It turned out to be maybe 30-60sec too much, but I didn’t want to leave anything to luck today. On final glide the valley air was holding well, so pushed full bar and was quickly eating everyone in front of me, the usual scheme with my Magus:), but didn’t have enough distance to take also the young Italian pilot on the white Nova, who had risked a bit to leave earlier/lower so finished 9 sec in front of me. I just saw in the Overall Stephane is 2nd, I’m 3rd. Seems we’ll have one or even two more tasks.

Chao for now,

Yassen


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 3:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Състезанието свърши. В крайна сметка завърших втори, на 1 точка след приятеля ми Claudio Virgilio:)

Пълен рапорт на:

http://www.macpara.com/en/competitions/ ... nship.html


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Браво !!! Поздравления!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 5:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Браво Яска
не спирай да задобряваш!
Знанието и опита нямат граници

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов