Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 3:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Лига и НО 2009
МнениеПубликувано на: Пет Юни 12, 2009 11:33 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Вече са изчислени и публикувани текущите класирания за Лигата и за Националния Отбор... всичко това можете да видите на http://paragliding.bg/league/rules

ако забележите някаква неточност моля веднага да ми сигнализирате за да я корегирам!

хубавото този път е че съм публикувал и самата таблица на Excel с която правя изчисленията и всеки може да види как точно става :)

в таблицата има една фунция писана от мен - GetMaxSum(range, n) - тази функция сумира n-те най-големи стойности от зоната range


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Актуализирани са текущите класирания за Лигата и за Националния Отбор....

Правят впечатление следните неща:
1. добрите състезатели могат да си позволят да не ходят на цели състезания и пак да се класират добре и за лигата и за националния отбор
2. слабите състезатели на колкото и състезания да ходят - това не им помага да излязат напред в класирането
3. всички състезатели ходили на PWC имат подменени задачи, което означава че да се постигне резултат на PWC по-добър от резултат на българско състезание не е толкова трудно и това не е показателно за качествата на пилота

Моля за коментар по следните въпроси:

1. смятате ли че в класирането на българската лига трябва да фигурират и чуждестранни пилоти при положение че те не могат да използват класирането си в българската лига никъде?

2. смятате ли че пилоти пребиваващи повече от 180 дни в годината (например Василий Павлов), но нямащи българско гражданство трябва да бъдат представлявани от БНАК?

3. смятате ли че за определянето на националния отбор трябва да се подменят задачи от кое да е PWC или само от тези които се застъпват с български състезания?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 2:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
точките за Националния Отбор са актуализирани с резултатите от последното PWC състезание без обаче тези промени да променят подреждането

никой ли няма мнение по горните въпроси?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 25, 2009 8:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Даниеле, за Лигата и Нац. Отбор ти (с помощта на Доктора) на практика определи кои състезания влизат и се броят, след т'ва ти си ги организира, и накрая и резултатите си направи. Сега пък се правиш на отворен към чужди мнения. Аз още зимата ти извадих и гласово, и писмено, доста аргументи против системата за класиране за Нац. Отбор която ти наложи. Опитах се да ти обясня защо е изключително нечестна към състезатели (като мен) които се състезават главно в чужбина, но ти не се впечатли и на практика още от зимата ме остави без шансове за победа в измислената ви Лига.

Сега естествено (заедно с Доктора) си пред мен в класирането си за Нац. Отбор. Не ти ли става неудобно понякога? Това да правиш конкуренцията на други с теб априори невъзможна не ти ли е неудобно понякога?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 25, 2009 11:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Ясене, уважавам те като пилот и смятам, че си най-бързия от всички ПВЦ-ари, но не ми харесва отношението ти към българските парапланеристи.
Като че ли са втора ръка, по-долна класа. Същото се отнася и за българските състезания.
Във всеки спорт най-добрите дърпат останалите напред. Те са мотора.
Сам разбираш, че ако не участваш поне на 1-2 български състезания,
това няма как да стане на практика. Не виждам възможност останалите пилоти да отидат на ПВЦ, за да се запознаят със стила ти на летене и възможностите ти на топ-пилот.

Не ми казвай, че графика е пълен, че няма възоможност, че това или
онова състезание били по-важни. ПВЦ-тата са съобразени с календара.
За останалите ако човек иска винаги ще намери начин да отиде, поне на едно.

Орлин е пилот от сетовна класа и има доста неща, които можеш да научиш от него. Той без да участва в много БГ състезания, все си става първи в лигата. Убеден съм, че и тази година ще е така.

Що се отнася до мен, класирането в лигата не ме вълнува, защото
аз си знам възможностите и още съм далеч от необходимото за
пилот от националния ни отбор. Така че, не ме подозирай в разни заговори с Даниел, защото нямам мотив да го правя.

Съгласен съм с теб за състезанието Парамания, където участниците
се брояха на пръсти (не покрива критерия за 40 участника), имаше смяна на стартовете и 1000 точки на задача, където първия е кацнал 20 км преди финала.

Затова е този форум, да се обсъждат нещата. Няма де е лошо например да се проучат правилата на останалите национални лиги в европа. Може пък да се измисли нещо по-добро.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 12:19 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
състезателите (като теб) които се състезават предимно в чужбина не помагат особено за развитието на българския парапланеризъм!

освен това изобщо не разбирам какво те притеснява в конкретния случай - ти си в момента четвърти в подреждането за НО, а много добре знаеш че нито аз нито Доктора ходим на състезания категория 1, така че все едно си втори. ако това не ти харесва имаш една (или комбинация от няколко) от следните възможности:

1. да си промениш малко програмата и да отидеш на още някое състезание от лигата и на него да летиш добре

2. да се примириш с факта че не си първи в отбора

3. да се оплачеш пред новата комисия по парапланеризъм-кроскънтри която ще бъде избрана, че тези правила не са добри за теб и тя да приеме нови правила

4. да заебеш националния отбор и да си летиш на други състезания за които няма квоти по държави

5. да отидеш при друг национален аероклуб и той да те представлява пред FAI

както виждаш - възможности много - избора е твой.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Моето скромно мнение
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 11:41 am 
Моето скромно мнение

Ясен е професионален састезател, спонсориран от производител на парапланери. Представя ce отлично на састезанията изван БГ. Саздал си е и име по света. Струва ми се, че тои просто трябва да е поканен да участва в националния отбор на БГ - когато националният отбор се представя на састезания в чужбина. И е напално нормално тои да лети по-4есто от останалите састезателни пилоти в БГ - просто защото тои представя фирмата, която го спонсорира и има задалжения кам нея. От друга страна това го кара да лети непрекаснато и да поддаржа вархова форма. Което е голямо предимство за БГ националния отбор, когато се састезава заедно с Ясен. Може да се приеме като една екстра кам нац. отбор - за която плаща някои друг. :D
Вие как мислите?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 9:35 pm 
Ясо не мога да разбера, що изобщо хабиш мастило, като си първи в Европа.

PS Само не казвай по състезанията навън, че не си първи в БГ, че много ще се смеят хората.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 1:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Милене, хабя мастило защото въпросът е принципен. Не мога да търпя нечестни схеми, и не мога да търпя Грозното, особено когато ми бива налагано от някого. Също така искам хората да бъдат информирани какво става.

Даниеле, не знам дали си представяш колко усилия ми струва да запазя учтивия тон спрямо теб. Хора като теб, които си вярват безрезервно и докрай, независимо от обстоятелствата и аудиторията, могат да ме изкарат от кожата ми. Няма да влизам във форумни спорове с теб (нито с Доктора). Още зимата изложих аргументите си писмено в дискусията във форума на Комисията; няма да се повтарям. Но ми беше интересно как ще реагираш като изнеса въпроса във форума сега вече когато има резултати от направеното от теб класиране. Виждам още си вярваш, или се правиш че си вярваш, че това което направи чрез Комисията е честно. Същата позиция, изказана от теб срещу мен неколкократно и в прав текст – ако не участвам на достатъчно от твоите състезания, значи не летя достатъчно в България, значи и не помагагам на парапланеризма в БГ, следователно не заслужавам място в Нац. Отбор и ако искам мога да си търся друга държава за която да се състезавам. Логиката ти е поразителна.

Първо ти определи кои състезания да се броят за Нац. Отбор, след това ти се направи meet director на същите състезания, в които ти се състезаваш, след това ти изчисляваш точките си като scorer на състезанието, накрая ти изчисляваш и публикуваш резултатите за Нац. Отбор в собствения си сайт, и след това ми разправяш че понеже не съм напред в така изготвените от теб резултати, значи не летя достатъчно в БГ и не заслужавам да бъда в Нац. Отбор, но за сметка на това пък постоянно се правиш на мой спортен и life coach, обяснявайки ми без покана как да се развивам в летенето и дори в живота, какви ми били личните проблеми, кои ми били приятели и кои не, и т.н., и т.н.!!! Знаеш ли какво значи "common sense"? Не разбираш ли че всично това, като се повтори няколко десетки пъти, почва да дразни, да дразни много, и затова пиша във форума, като крайна мярка, да те ощипя малко, да се събудиш, не е късно за нас двамата:) Аплодирам ентусиазма и работата ти, но някой трябва да ти каже че понякога се самозабравяш в желанието си постоянно да контролираш, организираш и съветваш останалите. В състезанията по парапланеризъм FAI не случайно забранява един и същ човек да бъде meet director и състезател едновременно. (Сигурно имаш добро обяснение защо нарушаваш това правило на FAI – защо не им пишеш едно писмо да им обясниш как всъщност трябва да бъдат нещата?) В нормалния живот хората си знаят мястото и компетентностите и не се натрапват един на друг, не си пречат. Проявяват „Common sense” един спрямо друг.

П.п. Докторе, първо, ти не би трябвало да се обаждаш много по този въпрос, защото сам си призна че в случая си гласувал без въобще да си бил запознат с въпроса, просто „както Даниел каже”. Това не ти прави чест, така че по-добре остави Даниел да се нахрани сам. Но все пак да ти отговоря на критиката: Казваш че не би трябвало да ми бъде проблем да участвам на 1-2 български състезания в годината. Аз всяка година участвам поне на 2, включително и тази 2009, но както миналата, така и тази година това се оказва недостатъчно, защото не участвам на достатъчно от правилните състезания, на състезанията които Даниел организира или поне оторизира да бъдат валидни за Нац. Отбор. Защо не броите Polish Open на Сопот например? Какво като не го организирате вие? Класиране на Нац. Шампионат не ви стига; за Polish Open си затваряте очите все едно не е на Сопот а в Полша; каквито и да е резултати от Световната Купа не са ви достатъчни, дори да донеса купата в България, това пак няма да има значение за вашето класиране; класирането по FAI е без значение; класиране от пре-Европейското (второ място, 1 точка след първия) също не важи, въпреки че в момента Нац. Отбор се формира за същото Европейско на същото място в Австрия. Състезанията на Даниел обаче важат с пълна сила и добро класиране от тях е напълно достатъчно за отлично класиране за Нац. Отбор. Който не ходи на тях (като мен), още преди началото на сезона може да си знае че няма да има шанс да направи добро класиране.

Такива грозни схеми като вашите ми вгорчават още повече вкуса от България. Убивате ми желанието да се занимавам въобще тук, да пиша във форума и т.н. Зимата, когато решавахте за системата за Нац. Отбор, ви обяснявах какви са системите в чужбина, опитвах се да помогна с информация, с идеи, и т.н., и за какво? Да ми бъде казано как не заслужавам въобще да летя за БГ, понеже не съм помагал достатъчно за развитието на спорта. Ти, Даниеле, наистина имаш дарбата да ме изкарваш от равновесие с уникалните си вербални творения, винаги бетонирани в сто-процентова самоувереност. Хайде да свършвам, да не взема да се изпусна и наистина да те нахраня както си заслужаваш. Надявам се оценяваш добре поддържания ми сравнително любезен тон, костваше ми много усилия, повярвай ми!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 12:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ясене, направих си труда да сметна точките за НО и по предложения от теб начин... ето какво се получи: http://paragliding.bg/sites/default/files/NT-hypothetical_0.html - както виждаш практически нещата не се променят дори и правилата да бяха както са ти изгодни на теб.

Пак ще ти кажа че имаш възможността да говориш със следващата комисия която ще бъде избрана и да искаш да променят правилата... Комисията ще бъде избрана пак на общо събрание на клубовете. Ако искаш да участваш в този избор трябва да говориш с председателя на твоя клуб да те упълномощи да го представляваш на това събрание.

Състезанието Crisis Factor влиза в Лигата защото е организирано от български клуб, вписано е в календара на БНАК и е регистрирано във FAI от името на БНАК. Състезанието Polish Open не може да влезе в Лигата защото не се организира от български клуб, не е в календара на българските състезания и не е регистрирано във FAI от името на БНАК - с други думи нашата федерация не може нито да контролира нито да повлияе по какъвто и да е начин на провеждането на състезанието и високата такса участие го прави нежелано за българските пилоти! Няма логика едно такова състезание да бъде мерило за това кой заслужава да бъде в Н.О.

Въобще кои състезания могат да влязат в Лигата не се определя еднолично от някого, а според правила. Това че аз публикувам предложения, гласувания и решения НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ АЗ РЕШАВАМ ВСИЧКО ТОВА еднолично - аз просто върша работата която никой друг не иска да върши. Meet director на състезание тази година не съм бил и завбъдеще нямам желание да бъда защото ми се лети, но винаги ще помагам в организирането на състезания с каквото мога...

Смятам че всички важни въпроси трябва да се решават по демократичен начин: предложение, обсъждане, гласуване, публикуване на решение. И на мен не ми харесват някои от решенията които се взимат, но ги приемам защото това е волята на мнозинството. Ако ти успееш да убедиш мнозинството да се застъпи за правила по които ти да излизаш всяка година първи - нямам нищо против. Аз имам голямо желание в българския парапланеризъм всичко да е наред, всичко да е прозрачно и честно, да няма взимане на скрити (тайни) решения които да облагодетелстват някого конкретно и всичко което правя е в тази посока! Желанието ми е да се направи една стабилна и справедлива система която да не се променя с години, а не всяка година да се измисля нещо ново защото старото не било изгодно на някого!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 12:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Oggy, според приетите правила за Национален Отбор които действат в момента съставянето на отбора става така:

взима се подреждането в края на сезона и започват да се "канят" състезателите един по един в отбора като предварително се знае по колко пари ще бъдат отпуснати от ДАМС за състезанието което предстои

ако "поканения" състезател не иска да отиде на състезанието при тези условия (разбирай при тези отпуснати пари) се преминава към следващия в подредбата

ако поканения състезател иска да отиде, той се записва в отбора и така нататък докато се попълни квотата.

квотата за България е като минимум 3-ма състезатели, като има шанс да е повече в зависимост от класирането на България във FAI ранклистата и в зависимост от това дали държавите по-надолу в ранклистата ще си попълнят до край техните квоти (също 3-ма първоначално). например на последното Световно Първенство България имаше право на 5 души, но само двама имаха възможност да отидат... ако питаш защо само двама ще ти кажа - разходите за едно такова състезание са огромни, а от БНАК бяха обещани по 500 лева на двамата, които до ден днешен не са изплатени

за да е такава квотата много голяма заслуга има Ясен защото благодарение на него България тогава беше на 12-то място в света. най-вероятно догодина за Европейското Първенство България ще има квота от 6 души, но ако пак няма пари ще отидат само тези които имат спонсори. това означава че Ясен може да отиде на Европейско първенство дори и да е последен в подредбата защото от останалите български пилоти едва ли ще се намерят 6 души които да искат да платят 500 евро такса участие + издръжка за 2 седмици в Австрия + пътя до там само за да се ударят в гърдите че са се състезавали за България...

за мен целя този спор е продукт на едно безумно честолюбие и няма практическа връзка с действителността, но все пак аз съм длъжен като член на все още действащата комисия по парапланеризъм да отговоря


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 5:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Класирането за Лигата и за Н.О. са актуализирани с резултатите от последното състезание. След като стана ясно, че състезание в Монтана няма да има, тези подреждания ще останат окончателни за 2009-та година.

Честито на Орлин за първото място!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 10:13 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Аз не се състезавам. И почти не познавам правилата за състезания.

Но ми е много странно как един от най-добрите ни пилоти може и да не ни представлява в националния отбор. Ако някой не се откаже преди него.

Всъщност каква е целта на националния отбор?

Постижения? За да трупаме пове4е точки и да имаме повече участници догодина? Тогава защо най-полезните състезатели като Ясен не могат да участват?

Опит? На международни състезания? Финансирани от федерацията? Ми като няма пари тази федерация хората, които могат така или иначе ходят по такива състезания.

Престиж. Аз съм част от националния отбор? (Его).

Разпространяване на името България между летящите по другите места? За да имаме повече добри чужди пилоти и състезания тук?

Почти за всички причини, за които се сещам ме карат да си мисля, че този отбор на първо място трябва да е съставен от най-добрите български пилоти.

И ако сегашния правилник не го позволява според мен е хубаво да бъде променен.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 10:48 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
никак не е странно защото Ясен няма време да участва на повече от едно българско състезание - затова трябва да разчита само на резултатите от единственото на което е отишъл, а той там се представи слабо като за неговото ниво...

логиката националния отбор да се избира само от български състезания е следната: в България състезанията и пребиваването са евтини и съответно достъпни за всички които имат желание, а състезанията в чужбина са скъпи и освен това има скъп транспорт и пребиваване. в следствие на това се получава така че хората които имат пари или имат спонсори могат да ходят на много състезания, а останалите не могат. за да има всеки пилот шанс да влезе в Н.О. се взимат резултатите от най-достъпните състезания, които също така се провеждат по честни правила. идеята е в България да се провеждат по-малко на брой, но по-качествени състезания с участието на силни пилоти от чужбина. в днешно време за да се направи едно състезание добро и силно са необходими пари отделно от събраните такси участие - точно това се мъчим от известно време да постигнем - държавата (ДАМС) да дава пари да се организират добри състезания... пълния бюджет на едно състезание каквото бихме искали да имаме е 25-30 хиляди лева. в момента сме принудени да правим състезанията си с бюджет 4-5 хиляди и пак стават сравнително добри...

Ясен в момента е на 5-о място в подреждането за Н.О., а България с почти 100% сигурност ще има 5 места на Европейското догодина, а освен това аз (Даниел) и Явор нямаме никакво намерение да ходим на такъв тип състезания, така че все едно Ясен е 3-ти. тоест той отива на Европейското със сигурност. ако това не му харесва (да е 5-и) можеше да се пребори за по-предно място в класирането, но едва ли е така - до колкото разбирам за него е важно да отиде не зависимо по какъв начин!

за Световното през 2011-та нещата ще се решават от състезанията догодина. ако правилата останат същите (което аз подкрепям) Ясен ще може да си направи програмата така че влизането в отбора да му е по-гарантирано (нищо че сега пак му е гарантирано :lol: )


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: интересно
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 11:21 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
тука има повърхностно засегнати много принципни въпроси:
1. Вярно ще е изключително смешно, ако пилот като Ясен Савов не попадне в Националния отбор. Това го казвам не заради Ясен, а заради постиженията му в последните години. Не може ли да се помисли а вид wild card за националния за случаи като неговия? от друга страна, Wild card не би трябвало да се дава на пилоти, които от години летят по ПВЦ-та, но не постигат забележим ръст в резултатите си. Това е нож с две остриета.
2. Самият Ясен явно е пилот с изключителен талант, което обаче не прави изказванията и отношението му към БНАК, Комисиите по парапланеризъм и към останалите простосмъртни пилоти по-малко дразнещо. Наистина има нужда от корекция в поведението и изказванията си, поне ако иска да го зачитат като нещо различно от flying machine. Лигата е създадена за пилоти в България, а не за удобство на отделни хора, били те и шампиони.
3. За Лигата и правилата за нея аз говоря с отделни хора и съм писал тук вече повече от петилетка, резултат - нулев, затова сега и положението е дотам - всяка междуселска надпревара с 10 човека се счита за голямо състезание, няма ясни критерии за класирането на едно състезание в лигата и защо е нужно в държава, в която активно летят 300-400 човека (в зависимост от тълкуването на активно) да има лига, в която има Н-брой състезания? Защо да не направим и Източна и Западна конференция, Междугалактическа купа и т.н.?
Моето предложение за Лигата е просто - не повече от 5 състезания годишно, едното в чужбина. Всяко състезание в лигата да дава минимум 1000 евро награден фонд, отделно от предметните награди.
Една стартова такса на всяко от петте състезания да отива за награден фонд на Лигата и организатора на всяко състезание да приема избран наблюдател на свои разноски (транспорт-храна-спане) за времето на състезанието. Това автоматично ще редуцира желаещите състезания за лигата до под 3, което ще доведе и до по-голямо участие на тях. Сега всеки уикенд някъде има нещо, понякога се и застъпват и става комедия като сегашната.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов