Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 26, 2024 6:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 1:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
1. Няма страшно за Ясен - ще ходи на Европейско :)

2. Много хора имат подобно мнение като на Ясен за БНАК и за Комисията по Парапланеризъм - изцяло в ръцете на БНАК и на Комисията е да подобрят мнението и отношението на пилотите към тях - аз точно това и правя - ако някой има по-добри идеи как да стане това, нека да предложи!

3. За малка държава като нашата няма смисъл да има повече от едно класиране (ранкинг на пилотите) и това засега е Лигата (както е във всички други държави на които подражаваме). За да може всеки да си направи план сме решили всички състезания които ще влизат в Лигата да се обявяват до 31-ви Март (а най-добре до края на предходната година). След като едно състезание е обявено/решено че влиза в Лигата това не трябва да може да се промени защото ако е обратното всеки който си е направил план да участва на него и е направил необходимите постъпки ще бъде крайно неприятно прецакан!!! С две думи не може да решим едно нещо и после да се отметнем от него и да го променим! Представи си че ти си се записал на състезание което знаеш че е от Лигата, взел си си отпуск, организирал си семейството да пътувате точно тогава там и т.н. и в момента в който пристигнеш на мястото на състезанието се оказва че то няма да е в Лигата защото "състезанието не било голямо"... или още по-лошия вариант - мислиш си че летиш на състезание от Лигата и накрая някой казва "на това състезание нямаше достатъчно хора затова то няма да е в Лигата"... Как ще се почувстват всичките участници? Какви ли мисли ще се зародят в главите им по адрес на Лигата и на всички които я организират?!? Съгласен съм че трябва да има ясни и точни критерии за подбор на състезанията - засега влизат всички състезания които са организирани от български клуб и организатора иска състезанието му да е в Лигата. Тази година имаше само едно българско състезание което не влезе защото организатора беше решил така. Мисля че засега всичко е наред - класирането се формира от половината най-добри задачи, което прави възможно да има много състезания които да влизат и някой състезател да се класира добре като отиде само на половината от тях. За Националния Отбор е още по-неангажиращо защото там влизат не половината, а само 5-те най-добри задачи от Лигата. Аз съм твърдо на мнение че не трябва да се въвеждат ограничения за брой участници и брой задачи защото това не зависи нито от организатора нито от самите участници - няма логика някой да бъде наказван за неща които не зависят от него!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 9:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
правило 5.3.1 от секция 7b на FAI sporting code гласи че една задача е валидна ако не по-малко от 20% от състезателите са прелетяли минималната дистанция - на Враца случая беше точно такъв и аз бях един от спольоскалниците... преди известно време ми се случи да съм и от другата страна - на едно състезание на Витоша само аз, Орлин и Ники Йотов успяхме да летим по задачата и понеже всички други се бяха удавили пред Витоша задачата не се зачете - гадно ни беше (защото условията бяха трудни и дадохме много от себе си за да се измъкнем от планината), но правилата са такива.

а на Витановци се дават 1000 точки защото има всички необходими условия точковата система да ги даде - номиналната дистанция е прелетяна, повече от 20% са минали минималната дистанция, разпределението на пилотите по маршрута е добро, няма нелетяли, времето през което се е летяло е повече от номиналното. има един документ който се казва GAP2000 - в него са описани всички особености на точковата система на FAI и е подробно описано защо така са го решили - прочети го и можем пак да коментираме... без да си запознат с логиката на точкуването в състезания по парапланеризъм ще е трудно!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
[quote="DVD"]1. Ð

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 10:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
това го казват правилата :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 10:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
DVD написа:
това го казват правилата :)

Замълчи бе човек...поне веднъж не отговарÑ

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 11:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Пасторе - това което предлагаш беше обсъждано много дълго време от много хора и накрая включително и самия Ясен се съгласи че не е хубаво да има "неприкосновени" хора в отбора. Сега той е кандидата за неприкосновеност, но догодина може да не е той, а Орлин примерно и той само като си представи тази възможност веднага се съгласи че такива правила не трябва да се въвеждат.

Отбора се определя по прости правила (еднакви за всички разбира се) и то на базата на български състезания, а не на базата на FAI рейтинг защото ако се определя на базата на FAI рейтинг се получава неравнопоставеност между пилотите с пари и тези без пари. Освен това че парите са определящи в голяма степен за FAI рейтинга той е и с голямо закъснение - деградацията на точките във времето е почти никаква за една година назад. Ако той стане определящ за участията на състезателите през следващата година то тогава се получават 2 години закъснение между доброто летене и участието на състезание - не мислиш ли че 2 години е много? аз мисля че е много - за 2 години един състезател може тотално да излезе от форма и да загуби мотивация. затова при схемата която сме измислили закъснението е една година.

И на теб ще кажа каквото казах и на Ясен - ако тези правила не ви харесват може да поискате от новата Комисия по Парапланеризъм да приеме други...

Но каквито и правила да се приемат - от тук нататък те ще трябва да се спазват от всички, а не само от някои както е било преди... Вече няма да има възможност нещата да се решават по приятелски, задкулисно или по симпатии!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 11:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Говорим на различни езици......
Ти постоянно цитираш правила , а аз говоря за изключение!!!!!
Не може доказал се пилот, оценен от една от водещите фирми производители на парапланери / вероятно им е фирмен пилот вече/ , да му предоставяте мястото в националния отбор едва ли не като потдаяние, понеже един или двма щели да се откажат от участие.
Звучи меко казано обидно. Работата на комисията е да се събере и да глсува / не тайно,а явно/ това изключение. Ако така със зъби и нокти браниш правилата, скоро няма да чуем химна на България в дисциплината кроскънтри.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
"Но каквито и правила да се приемат - от тук нататък те ще трябва да се спазват от всички, а не само от някои както е било преди... Вече няма да има възможност нещата да се решават по приятелски, задкулисно или по симпатии!"
Дани, най ми е смешно като говориш за принципи :)
Точно ти преди година и нещо, в същия този форум каза нещо от типа - добре е да се намери начин за лицето Д. В. да участва в ПВЦ, той е колоритен и готин. Това стана по време когато същия Д.В. изнудваше Ясен да му отстъпи мястото си в националното класиране, тогава никой не направи единственото правилно - да отнеме лиценза на този човек и да го изхвърли от БНАК. Вместо това, "състезание", което се "организира" от лицето Д.В. попада в Лигата и дава задача на Витановци с милион точки....
СХВАЩАШ ли, че думите ти много олекват, когато се съпоставят към нещата които правиш.
Днес "проблема" е Ясен Савов, който категорично показва, че в тази схема нещо не работи, утре ще е с друг пилот, и проблема ще остане. Класирането за НО трябва да взима под внимание подобни казуси. За Лигата вече казах по-горе, в сегашния си вид тя е по-скоро Лигня. Новата Комисия трябва да направи нещо, последната явно не успя.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 11:13 am 
Какво е пложението с националниа отбор по пара днес? Кои финансира участието му в международни састезания? Комисиата по парапланерисам с какво помага БГ да се представя наи-добре в международни састезаниа? Или органисира само такива в БГ и се превраща в прицелна точка за конфликти и нападки вав форума?
Аз лично мисля, че самата комисия трябжа да има наи-голям интерес наи-добрите балгарски пилоти да участват в националния отбор и след като Ясен се представя толкова добре - самата комисия трябва да предложи тои да баде включен вапреки че участието му в БГ састезаниа е минимално. Защото тои участва в састезаниа, кадето много малко други БГ пилоти се састезават.
И ако наистина имате желание нещата да се подобрят - спрете лаинометите тук и пишете градивни предложения.
Комисията е избрана от вас и вие можете да я управлявате и промените.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 11:57 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за Пастора:

разбира се че ще браня правилата със зъби и нокти.

така трябва да действа всеки един член на комисия.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за Пепи:

за годината която говориш всичко стана както трябваше да стане - Д.В. нямаше нужното класиране за PWC състезания и отиде само на едно благодарение на това че получи wildcard от организатора. няма начин да мине номера с изнудвания и/или фалшиви класирания... това важи и за тогава и за сега и за вбъдеще. насоката на прозрачност и законност която сме подхванали ще си продължи... едва ли някой пилот ще иска нещата да се върнат по старо му :)

по въпроса защо на състезанието в София имаше задача с 1000 точки съм отговорил няколко мнения по-горе - направи си труда да прочетеш!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 12:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за Оги:

класирането в момента (то е и окончателно) се намира тук: http://paragliding.bg/nt/current

на страницата където са описани правилата (http://paragliding.bg/league/rules) има таблица на Excel в която са всички резултати от състезанията и логиката по която се прави класирането - всеки може да си я изтегли и да провери

националния отбор се финансира от Министерството на Младежта и Спорта чрез БНАК. за да се получат пари БНАК трябва да подаде заявка за целево отпускане на пари и след одобряването на заявката тези пари се получават в БНАК и от там се дават на състезателите. до момента парите които са давани са само поощрителни и изобщо не могат да покрият действителните разходи по едно състезание.

в общи линии идеята е че държавата (ще) плаща за да участват български състезатели на тези скъпи състезания. максимално доброто представяне не е единствената цел на всичко това... другата (много по-важна според мен) цел на тези пари е да се подпомага българския парапланеризъм като цяло!

това може да стане като начинаещите състезатели имат модел към който да се стремят, да имат идоли... затова като обсъждахме и гласувахме правилата имахме всичко това предвид - създадохме правилата такива че да поощряват най-добрите състезатели които участват и на състезания в България, създадохме правилата такива че всички да имат еднакъв шанс за Н.О. независимо от това дали са спонсорирани пилоти или пилоти с големи финансови възможности.

правилата се гласуваха в началото на годината през зимата и бяха публикувани веднага - всеки който имаше желание и възможности можеше да се съобрази с тях.

и накрая - преди имаше една комисия по парапланеризъм. сега вече трябва да са две за което предстои обявяване на общо събрание на клубовете и избор на комисиите... клубовете ще трябва много да внимават кого избират в тези комисии защото тези комисии ще им определят правилата в техния спорт/дисциплина или пък ще действат без обявени правила и по тяхно лично осмотрение :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: re
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 6:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Не знам, но това с "ГОЛЕМИТЕ" финансови възможности дразни, съжалявам , но си е така. Нещата звучат малко... (хайде да не уточнявам). ПО цял свят има пилоти с възможности и те си избират къде да ходят, но и от тях си зависи как ще се класират. Защо трябва да се принизяват пилотите които са решили, че състезанията в "Горно-нанадолнище" не носят много точки, защото не са посещавани от много хора и избират по-посещавани състезания. Това е и проблема с Ясен. Той просто ходи на състезания които му носят точки...

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 7:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
ами нали една от целите на нашата асоциация (БНАК) е да се посещават повече българските състезания - ние гоним тази цел по всички възможни начини.

ако всеки се отказва от състезанията с презумпцията че те ще са слаби и няма да му донесат много точки - няма да има развитие!

парите които дава държавата трябва да отиват за развитие, а не за лични облаги

нали така? :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов