Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 10:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: XC Open
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 7:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
От 8-ми до 15-ти август ще се проведе международното състезание XC Open.

За всички българи и бивши участници в предишните Skynomad Open състезания, таксата ще бъде 90 евро (вилата ще трябва да почака :twisted:

Състезанието включва награди, фланелки, спасители, GPS обработка, парти, лифт.
Състезанието не включва транспорт, тъй като полетите в произволна отворена посока не могат да бъдат прогнозирани и обезпечени. Пилотите се самоорганизират на групички в коли или бусове (местните оферти са 50-80 лева с шофьор без гориво на ден). Тази схема работеше много добре в Австралия и също засилваше отборния дух.

Ако има източни ветрове е възможно някои от дните на състезанието да се проведат и от Шумен/Невша.

.......

Знам че много от вас са разочаровани, тъй като тази година няма да организираме Skynomad Open, но аз нямам възможност да организирам две състезания и също счетох за удачно да приема възможността да организирам този нов тип състезание.

Идеята на XC Open състезанията е да се лети максимално далече - предимно отворени дистанции. Така се избягва рискованото натискане на спийда срещу вятъра или в турбулентни зони и същевременно се изследват нови терени и условия, което е и в хармония с номадския дух.

Тези които все пак са загрижени за традиционните Skynomad Open състезания да знаят че догодина те продължават, а е възможно този септември Румен Жеков и аз да организираме такова на Златица.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 14, 2009 6:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Това се оказва най-лесното състезание което някога съм организирал.
Факта че пилотите не бързат по-задача, а летят за разстояние прави атмосферата по-безопасна и релаксираща.
Все пак добрите си остават добри:
Днес Орлин направи нов национален рекорд Сопот-Мъглиж-Сопот (145 км), а сумарно е навъртял около 190 км.
Вчера той направи 150, като други също стигнаха към Димитровград.
Първите четири дена условията бяха слаби, поради влагата и засенчванията, но редовно се правеха интересни прелети по 50-60 километра.
...

На състезанието участват 8 индийски военни парапланериста, които след конкурс (XC състезание) дойдоха тук (визите им станаха за норматив). Един от тях не е много опитен, но е дошъл като офицер и англоговорящ. досега е на DHV 1 крило, но шефовете му заповядали да си вземе DHV 2 крило за състезанието.
Ей така се минава в по-горен клас :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 16, 2009 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Състезанието завърши успешно. Орлин пак е първи. Няма нито един инцидент.

http://www.xc-open.org/index.php?option ... &Itemid=90

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 17, 2009 4:48 pm 
niki написа:
На състезанието участват 8 индийски военни парапланериста, които след конкурс (XC състезание) дойдоха тук (визите им станаха за норматив). Един от тях не е много опитен, но е дошъл като офицер и англоговорящ. досега е на DHV 1 крило, но шефовете му заповядали да си вземе DHV 2 крило за състезанието.
Ей така се минава в по-горен клас :twisted:


Тази случка ми напомня на развитието на въздушните спортове в България преди около 80 години. Но тази дистанция, може бързо, да се скъси. Gurpreet Dhindsa беше 16-ти на „Skynomad PG Open 08“, 14-ти на "2009Russian Open Cup/ Crisis Factor“, а вече и новият му голям успех, втори на състезание от 2-ра категория „Bayramoren Pre-PWC 2009“. Явно държавата, която има претенции, да бъде световна сила, ще отделя средства за развитие на парапланеризма. :roll:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов