Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2009 1:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
:-) ебати съзтезанието ... според мен Ф1 ряпа да яде ...

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2009 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
мани...мани...
тиа дни съм постоянно на гугъл ърт и ги гледам тия....а Алпите ...чак са зловещи понякога...
друго си Балканът...приятна планина....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2009 1:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Кригел финишира с кацане...във водата :D

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2009 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Драмата не намалява ... Гледайте какво прави руснака Грязнов. :-) Давай молодец.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 29, 2009 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
ми цепи направо...

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 01, 2009 11:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Много яко състезание. Според мене Маурер освен летене, доста се е катерил и пешеходно из Алпите - направи ми впечатление как взима денивелациите от долините нагоре.

Аз днес бях на връх Мальовица и си мислех - технически възможно ли е XC-Balkan? Например тръгване от Ком, после Витоша, Рила, Пирин и Славянка? Или още по-дълго - тръгване някъде от Хърватско, през Черна гора, Сърбия/Македония, България и накрая Гърция?

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 2:23 pm 
JWalker написа:
Много яко състезание. Според мене Маурер освен летене, доста се е катерил и пешеходно из Алпите - направи ми впечатление как взима денивелациите от долините нагоре.

Аз днес бях на връх Мальовица и си мислех - технически възможно ли е XC-Balkan? Например тръгване от Ком, после Витоша, Рила, Пирин и Славянка? Или още по-дълго - тръгване някъде от Хърватско, през Черна гора, Сърбия/Македония, България и накрая Гърция?


Кратка историческа справка
Идеята за маршрут по билото на Стара планина е на Алеко Константинов. Първи я осъществява Петър Делирадев през 1933 година. Последователят на Алеко, 54 годишният турист и изследовател изминава почти 700 километра, придружаван в някой участъци за 30 дни. През 1965 година маршрута преминават и дванадесет души на мотоциклети „Балкан“. В по-ново време маршрута е покорен от велосипеди, на ски и коли. Така, че супер аеромаратон „Ком-Емине“ ще има. Въпроса е мисля, кога ще стане това? :roll:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 4:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
състезание Ком-Емине с парапланер и ходене не е нова идея - преди много години (още преди да се чуе въобще за X-Alps) се говореше да се направи такова състезание... мисля че идеята беше на Мицо или на някой друг от софийските пилоти (не съм сигурен), но тогава нямаше ясна концепция за проследяването и за предотвратяването на опитите за измама

сега вече този въпрос е решен на 100% - на състезанието в Шумен изпробвахме за първи път в България следене в реалновреме на състезатели и транспортни средства - диспечера знаеше във всеки един момент кой от следените състезатели къде е. разполагахме с 6 следящи у-ва които ги бяхме раздали на чужденците защото те български не говорят, а по селата не говорят английски.

така че за да се направи такова състезание в Бг остават следните няколко проблема:
1. участници - кой ще се състезава на едно такова сериозно състезание? за да се появят сериозни кандидати трябва да имат наистина сериозен стимул (много пари награден фонд)

2. зрители - кой ще се трогне от едно такова състезание и ще следи развитието му и съответно ще попива от рекламите които ще преливат от него? за да са мотивирани българските зрители както вече знаем трябва да има някаква клюкарска интрига, противопоставяне, секс, бой и т.н. - само с едно чисто състезание никой няма да се трогне - прекалено сухо ще е за местната публика

3. медии - Интернет няма да е достатъчен за да се отрази подобаващо едно такова събитие, а медиите които се гледат са скъпи

4. спонсори - всичко в крайна сметка се свежда до финансирането от което зависят по-горните три точки... по моя преценка на ум и без задълбочено смятане бюджета на едно такова състезание ще надхвърли 100 хиляди лева - как ще се избиват тия пари?! коя ще е организацията която може да си позволи една такава рекламна кампания?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Цитат:
Каквото и да ти разправят, знай, че става въпрос за пари!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 5:46 pm 
Аз бих го направил за кеф,ако не бях възпрепятстван от оперираното си коляно,което трявба да пазя.Ей така,за кеф бих го направил и никак няма да ме интересуват медии,награди и тем подобни,защото най-голямата награда ще е самото приключение. Само че тук говорите отново за състезания,така че прощавайте за оффтопика,но трябваше да споделя,защото темата ме вълнува:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2009 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
То ясно че иска пари, които трябва да се избият и затова скоро няма да се случи. Затова попитах за техническата страна - по-точно трябваше да кажа географската страна на нещата. Примерно Ком-Мургаш-Черни връх, надолу Рила, Пирин, Славянка, гръцките планини, и кацане на някъде на морето. Или например Шумен, Стара планина, Черни връх и после пак нататък. На полуострова планини много, така е комбинации може да има много. А и ако не е само Българско състезание, може и пари да се намерят, ама нали трябва да се натрупат идеи преди това.

Аз *твърде рядко* летя, но поне имам достатъчно опит, че да гледам с интерес и разбиране едно такова състезание. Това с GoogleEarth беше изключително. По цял ден ми стоеше стартиран и гледах какво става.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 7:55 am 
Малко за статистиката............. :lol:

Изображение
"Red Bull X-Alps 2009 Edition" завърши. Крайното класиране е:
1. Christian Mauer (SUI3)- победител 818,0 km за 9 дни 23 часа и 54 минути, нов рекорд
2. Alex Hofer (SUI1)............ –818,0 km, завършил на 1 ден 9 часа и 24 минути след победителя.
3. Honza Rejmanek (USA)....– 678,7 km
4. Aidan Toase (GBR1)........ – 653,9 km
5. Evgeni Gryaznov (RUS)... – 624,8 km
6. Michael Gebert ( GER)..... – 614,6 km
7. Jonni Makkonen (FIN).......– 588,1 km
8. Pal Takats (HUN)..............– 586,8 km
9. Ramon Morillas (ESP)........- 580,8 km
10.Thomas de Dorlodot (BEL)- 580,5 km
11.Julien Wirtz (FRA2)...........- 572,9 km
12.Andy Frotscher (ITA2)......- 529,5 km
13. Max Fanderl (CAN)..........- 520,9 km
14. Kaoru Ogisawa (JPN1)......-520,9 km
15. Tom Payne (GBR2)..........- 496,6 km
16. Jan Skrabalek (CZE).........-486,6 km
17. Filip Jagda (POL).............– 395,3 km
Helmut Eicholzer(AUT1...........- 466,1 km
Toma Coconea (ROM)............- 408,9 km
Maitin Muller (SUI2)...............- 386,4 km
Peter Vrabez (SVN)................-361,3 km
Masayuki Matsubara(JPN2).....-353,0 km
Vincent Sprungli (FRA1).........- 255,7 km
Lloyd Pennicuik (AUS)............- 236,5 km
Raul Penso (VEN)...................- 232,7 km
Ronny Geijsen (NED)............ – 197,2 km
Pierre Carter (RSA).............. – 172,0 km
Leone Pascale (ITA1)........... – 109,5 km
Primoz Susa (SLO)............... - 106,4 km
Christian Amon (AUT2)........... - 38,9 km

Състезанието завършиха 17 атлети от 15 страни. Всички получиха диплом за участие, а първите 10 и парични награди- общо на стойност 28 500 евро.

Christian Mauer (SUI3) премина летейки и ходейки разстоянието от 1377 километра. /по права линия между контролните точки 818 километра/. От тях за 42 часа 10 минути и 12 секунди е бил във въздуха 999 километра или средна скорост около 23,69 километра в час. За 82 часа и 20 минути е изминал, ходейки 378 километра със средна скорост 4,329 километра в час. Общо 1377 километра за 129,49 часа или със средна скорост 10,634 километра в час.


Последна промяна Marko на Съб Авг 08, 2009 10:19 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 1:17 pm 
Миналата неделя се качих за пръв път да летя от Комините. И понеже е за пръв път реших да тръгна сам за по-сигурно. "Къде са Комините?" питам едни там. "Ей там фащаш оная пътека и нагоре". Та хванах я аз и след 1 час полужив се добрах горе - искам да кажа, че се качих по пътеката, където се качват катерачите, като стигнах горе разбрах, че имало и друг път.
Та ако някой му се тренира за Х-Балканс мога да му я покажа :twisted:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Давай я насам аз вече съм започнал тренировките :)

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 07, 2009 12:56 pm 
Като си дойда всичкото парапланерист от околията да е строено долу на стълбите на Мадара и ще засечем време. Да направим един вид пре-качване :P


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов