Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Нед Яну 27, 2013 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Седя си дома и прегръщам ту дамаджаната ту гаджето :D , поне едно време смених дамаджаните :lol: ...
А сега сериозно
Помните ли преди време имаше един експеримент, с много усмивки и кеф - беше около великден, бях взел едно хвърчило назаем и се случи така че ходих аха аха до базата, та се наложи да животинясам от емоции :-) ......
Тая година около великден, ако не се лъжа, пак се заформя някакво струпване на почивни дни. Дали да не се повтори този експеримент ?
Няма точки, няма такси - само козунаци яйца и струпване на съмнителни индивиди приличащи на Торбалан и... летене....
Как ви се струва, можем ли да го направим ?


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Нед Яну 27, 2013 10:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Хм телепатията явно работи! С малко изпреваваш съобщението че има планове за повторение на О Габрово! За сега не е уточнено къде ще бъде мероприятието - О Сливен, О Рила или О нещо си.
Всъщност нека Ники сподели идеята!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 12:45 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Повече подобни прояви да има!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Наистина преди седмица с Иво си говорихме за О Габрово.
Първоначалната идея бе да се проучват нови места и маршрути за летене и да се популяризират малко известни.
Мисля че имаме още много за откриване в България така че давайте предложения.
Ако го направим пак през април, ще може да летиме спокойно над гористи райони, които пускат термики преди да се е разлистило.
Мислия си за:
Сливен/Синилка/Котел
Саръяр/Булзуджа/Скалско
Тетевен
Пършевица/Ком
Коняво/Осоговска планина
На Петьо и Ясен стартовете в Рила
Банско/Гоце Делчев
...

Идеята е да се събереме един хубав уикенд на съответното място (може и при повечето хубави дни по Великден, но рискуваме с времето).
Излитаме и се пръскаме като пилци с цел проучване на по-голям район. Помагаме си един другимо за прибирането. Качваме си полетите в Леонардо, което дава класиране и победител.
.....
Между другото един сърбин напролет ще проучва югозападните склонове на Стара Планина между Ком и Миджур.
Може и да се включим от север, а може и да чакаме Сърбия да стане част от ЕС да ни е по-лесно летенето по границата.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 7:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Личното ми мнение е, че Рила е една планина, която може да даде много, но й липсва по-подробно "изследване", точно такова, каквото целим тук...
По другите стартове се лети постоянно... С изключение на Пирин де, там положението е същото като с Рила горе-долу...

Като добавка бих предложил и Репляна, до Белоградчик - viewtopic.php?f=3&t=5870
Но там е само за hike-n-fly, няма начин да се качи МПС до старта... По-скоро като съберем сили с Оги и Борил да отидем пак ще пусна отделна тема за там...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 8:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
преди време приятели ми дадоха линка
http://flyoldmountain.wordpress.com/join-the-project/ - май за този сърбин става дума


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
С четири ръце съм за Рила!
По-точно за старта Робовица http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=3&t=6242&p=45277&hilit=%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0#p45277
Мисля, че в това място има голям потенциал и се надявам тази година да имам възможност да му отделя повечко време.
Ако всичко върви по план, тази година ще оправим пътя до старта, за да може да се достига без проблем с лек автомобил!
По думи на хора от ловната дружинка, до мястото може да се достига и през зимата с 4х4. Предстои да се провери ;)
Ако ви се лети на този старт, пишете за да се организираме. Най-добрият начин да се изследва е, като летим повечко хора.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: О Габрово!
МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 11:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
А пък моят най-красив полет беше над Пирин - Вихрен, Кончето и дерето до тях...с излитане от Тодорка. Мисля, че по време на три четири мои полета съм крещял от щастие, радост, кеф и красота и мисля, че над Пирин беше вторият ми случай с крещене :)

О, сещам се, че и това лято крещях - над рилските езера също е много красиво. Куп пешеходни рилскоезерни туристи разбраха, че съм над главите им :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов