Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 3:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Бихте ли участвали във Hike & Fly Accuracy Comp ?
Да 74%  74%  [ 29 ]
Не 26%  26%  [ 10 ]
Общо гласове : 39
Автор Съобщение
 Заглавие: Бихте ли участвали във Hike & Fly Accuracy Comp ?
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 5:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
От известно време ми се върти една идея, иска ми се да организирам едно малко по - рзлично състезание :shock:
Става въпрос за следното:
Идеята ми е да организирам нещо като триатлон.
1ваа част ще бъде катеренето до старта Бежбунар над Дупница, ето го траклога http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=325983
2рата част ще бъде летене в района
3тата част ще бъде кацане в цел

Всичко това ще стане в рамките на 1 ден и на 1 полет и от 1 човек.

Идеята ми е да се дават точки по отделно за всяка дисциплина, качването ще бъде за време, което ще бъде засечено от GPSa на състезателя, за всяка минута ще се дава по една точка.

Времетраенето на полета също ще бъде засечено от ГПС и за всяка минута ще се отнема по една точка от времето за изкачването до старта.

Накрая следва казане в цел, ще се измерва разтоянието от целта, ак ако пилота е кацнал далеч, ще трябва да се придвижи пеша до целта, като се ползва гпс за измервне на разтоянието, и за всвки метър извън целта ще се дава по една точка..

За всеки от трите етапа трябва да бъде направен отделен траклог.

Ако идеята ви допада, ще я предложа в общината и предплагам ще стане добро и интересно събитие. Надявам се всичко да бъде безплатно за участниците както беше миналият път, ако искате може и да има такса за участие, която да бъде разпределена между първите 3ма като награден фонд.

Очаквам мнения :)

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 2:03 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Идеята е готина,
но има проблем с хайкинга... Болшинството пилоти у нас летят с "нормална" екипировка, която си тежи ~20 или повече кг. Не малко от тях носят и баласт. Знам, че ти си го минавал тоя маршрут, но ти си кораво копеле :P
Например в моя случай екипировката ми е 22 кг и нося още към 7 литра вода... не бих мъкнал всичко това 2 - 3 часа...
Та това си е за мен...

Иначе крос кънтри в района и кацане в цел е готин вариант и съм ЗА :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Stavel написа:
Идеята е готина,
но има проблем с хайкинга... Болшинството пилоти у нас летят с "нормална" екипировка, която си тежи ~20 или повече кг. Не малко от тях носят и баласт. Знам, че ти си го минавал тоя маршрут, но ти си кораво копеле :P
Например в моя случай екипировката ми е 22 кг и нося още към 7 литра вода... не бих мъкнал всичко това 2 - 3 часа...
Та това си е за мен...

Иначе крос кънтри в района и кацане в цел е готин вариант и съм ЗА :)

То това е ясно че не е за всеки, но искам да ти кажа че маршрута не е много тежък, до старта им хубава пътека и ако не си дааш зор ама хич за 3 часа си горе.
Относно баласта, на 300 метра под старта има вода ;)
Моята раница е 28кг и като сложа 2 литра вода става 30 и го качвам за 2 часа.

Старта е по подходящ за следобедно летене, посоките са от Ю-ЮЗ до СЗ, така че има достатъчно време да се отпочине човек преди да излети ,пък и всеки ще може да компенсира една дисциплина с дрга.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 9:46 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Над Сопот има доста места за излитане. Най близкото е на час и 10 мин над гората, а най дълечното на 2 часа , старта от междинна лифтена станция. Между двете места са поляни и може да се излита от всякъде. През последните години се направиха чудесни пътеки заради спусканията с велосипеди. Поради проблемите с лифта съм се качвал десетина пъти пеша миналата година, неуспях да навия никой да се качи с мене и не срещнах никой като мене. Ще се радвам да организираш нещо, но мисля че по подходящото място е Сопот.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
hristo написа:
Над Сопот има доста места за излитане. Най близкото е на час и 10 мин над гората, а най дълечното на 2 часа , старта от междинна лифтена станция. Между двете места са поляни и може да се излита от всякъде. През последните години се направиха чудесни пътеки заради спусканията с велосипеди. Поради проблемите с лифта съм се качвал десетина пъти пеша миналата година, неуспях да навия никой да се качи с мене и не срещнах никой като мене. Ще се радвам да организираш нещо, но мисля че по подходящото място е Сопот.

Ами сигурно е по подходящо, Ако успееш да накараш Община дупница да отпусне 5 - 6 хиляди за състезание в Сопот ще те призная :roll:
Като цяло идеята на мероприятията който организирам е популяризирането на Парапланеризма в моя роден край, б ме Х за състезанията, те за мен са просто един хубав повод за организирано летене с приятели :wink:
Сопот е страхотно място, и когато съм там, макар и рядко напоследък, наистина се чувствам као в къщи, но България не е само там, нали трябва да се облитат и нови стартове, най - страното за мен е че Рила е страхотна планина, и със сигурност има 2 -3 страхотни старта а пилотите летяли там се броят на пръсти :roll:
Ако остискам достаъчно дълго без да почвам работа, пролета мисля да облетя още 2- 3 места с денивелация около 1500 м.
Ще се радвам ако се съберат поне 15 човека за състезанието, а за всички други, който искат да пробват този старт ще организирам качване с коне до старта срещу 10 лв на човек :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 11:10 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Според мен идеята на Skyhiker е чудесна какво лошо има да раздвижите кръвта малко? И предложения от поста на hristo са неуместни. Това е като да предложите на Йотов това което е замислил за Скалско да го направи на Добростан. Предържайте се към идеята на човека. Това момче съм сигурен че знае какво иска да направи. Доказа го това лято. А който не му се катери баира, на столчето до кацалката на бира. :D

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
jilata написа:
Според мен идеята на Skyhiker е чудесна какво лошо има да раздвижите кръвта малко? И предложения от поста на hristo са неуместни. Това е като да предложите на Йотов това което е замислил за Скалско да го направи на Добростан. Предържайте се към идеята на човека. Това момче съм сигурен че знае какво иска да направи. Доказа го това лято. А който не му се катери баира, на столчето до кацалката на бира. :D

10Q

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 11:24 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Не си падам по съветите и затова не пиша, но ходенето в планината , Рила и Пирин са неща за мене сравними с летенето. Щом общината се намесва, ти давам един пример с Текирдаг/Турция . Те успяват да превлекат много хора , дори стотина от българия, хубав къмпинг, хотел с закуска безплатен. Наблягат на хубавото прекарване, не толкова на състезанието, хубава природа, вечерен огън, чудесно е. Условията за летене са никакви, стотина крила на тесен склон, неспазване на никакви правила. Наистина ще се радвам да привлечете хора в Рила и Пирин. Организирай един фестивал, който иска да се състезава, разхожда , да лети , да спи или каквото и да е, успех :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Браво!
МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 12:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Хубава идея Петьо!!!!!
Много хубава!!!!
Поздравления....и можеш да разчиташ от мен за съдействие....

и в анкетата сложи отговор..."не ,но ще дойда за купона...."

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 13, 2010 2:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Супер, щом има 20 човека от форума, дори половината да дойдат, ще стане работата :D
Състезанието го планирам да бъде част от едно по мащабно мероприятие, което планираме с едни приятели.
Нещо като дни на екстремните спортове, ще има Маунтин байк, Скално катерене, Офроуд и разни други щуротий. Вероятно ще органзираме и палатков лагер. Като е запролети започвам да работя по въпроса, пък ще видим какво ще излезе :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов