Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 3:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 7:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте,

На 3-ти започва Световното. От България заминаваме Димитър Вълков и аз. Аз лично мога да се похваля че в момента крилото ми, за разлика от Магуса миналата година, е много добро и този път, за разлика от Европейското 2010, отивам с големи надежди. Мисля че този път комбинацията "крило-пилот" е в достатъчно добра кондиция:) Освен това на Пиедрахита климата е предкразуемо южен, и в силните условия се надявам да контролирам задачите достатъчно за да мога, 12 дни след първия ден, без ненужна агресия и рискове, съсредоточено, да се боря за подиума. Един подиум би тласнал и мен, и българския парапланеризъм, здраво напред. Тази година мисля че с основание мога да се надявам Димитър Вълков и аз да направим най-силното класиране на България на Световно досега.

За състезанието ми трябваше уред като Compeo+ (аз не мога да си позволя да си купя). Благодаря на Пешо Журналиста и Жоро Годзилата че ми предложиха уред на заем за състезанието, това беше важен жест. Евала, пичове!

Тъй като вчера от German Open взех добра награда и така мога да си позволя да си сменя станцията за нещо по-леко, бих искал да питам спешно ако някой има за продан или за на заем лека станция, навит съм на каквото и да е, защото за съжаление съм му малко тежък на крилото и съсредоточено и целенасочено се опитвам да свалям грамове от екипировката си. Моята станция е Yaesu 150VX = 325г. Търся да купя или заема друга, значително по-лека. (150г тук, 150г там, и се свалят 1-2 кила.)

Хайде, аз се оправям за заминаването; пристигам 5 дни по-рано от първия състезателен ден за да имам време да потренирам с френския отбор и други разни агенти, като Алекс от Румъния и други разни приятели. Ако някой има предложение за станция, заминавам в сряда в 7 сутринта, така че май има време само за нещо утре от София евентуално.. Благодаря предварително, и дано полетим добре в Испания:)

Със здраве всички, лято е, да му се радваме 8) ,

Поздрав,


Ясен

0895664203 (групов)


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 6:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
пропуснах с час прочитането на този пост....
ако мога ще ти пратя Yaesu VX3(по някого или някак)....
тя е 130гр
дай адрес там

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Благодаря за предложението, но с Гущера си ги разменихме вчера в последния момент. Екипиран съм вече и с Компео (благодаря на Жоро Годзилата!), и със станция - само летенето остана:)

Днес се видях на летището в Мадрид с италианския отбор, значи от утре ще тренираме вероятно доста хора заедно. Тука е доста жега, да видим утре как е на 3500 :wink:

Поздрав от Мадрид!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 2:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
и да ги смачкаш, както ни е учил нашият общ учител :D
успех

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 2:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Изпревари всички с мислене. Летенето го знаеш наизуст.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 7:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Доколкото разбрах Ясен е 23-ти за сега. 3 минути след първия. Смятайте какво е било на финала. За 5 минути са финиширали 40 човека. :shock:

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 7:38 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Тук може да се следи събитието:

http://www.piedrahita2011.com

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 9:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте от Пиедрахита,

Вчера първия ден имахме турбо задача 135км, и ги направихме за по-малко от 3 часа! Можехме да летим и 300, според мен. След като кацнах си погледнах инструмента и ми показа макс. скорост на файнал глайда 104км!:)

С Митко започнахме състезанието не зле, както можете да видите от резултатите. Аз през цялото време бях в добра позиция - високо и отпред, но към 30км преди финала с Пепе Малеки малко рискувахме като се отделихме от първата група. За съжаление нямахме късмет и аз дори за малко да се удавя там - извадих се от 300м над терена, като вятърът беше към 25км/ч. Приемам го като last warning. Тук не се лети ниско, теренът наказва много бързо!

Продължаваме. Поздрав,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 9:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте,

За съжаление днес има трагични новини. Условията не бяха нищо особено, но имаше два отделни инцидента по трасето - и двата завършиха фатално.. Един пилот от Аржентина и един от Чили загинаха. След 15 мин (22:00) има Team Leader briefing, където ще се обсъдят събитията, и не е изключено да се отмени цялото състезание.

С тъжен поздрав,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Днес ви следях през цялото време в Гугъл еарт,сега видях и неприятната новина във XCMAG-http://www.xcmag.com/2011/07/tragedy-hits-paragliding-world-championships-2011/

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Видях първия инцидент и въпреки че бях в първата група след 3-та точка просто нямах никакво желание да продължа да летя. На 41-я км се отказах от Таск-а. Беше подтискащо. Съжалявам, че се представих така...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Има шансове Световното да бъде прекратено, въпреки че повечето Тийм лидери искаха да се продължи. В 20:00ч ще има нова Тийм Лийдър среща и тогава ще се реши всичко. Тука се натиска прекалено много от пилоти които никой не познава и не е виждал до сега. Те като видят че майсторите натискат и те до дупка се пънат, дори пускат управления и колани...и нещата се случват без да питат...лека им пръст на двамата.

Един Италянски пилот, който се състезава за Люсембург, лети от 2-3 години по състезания само и сега е с 2-вулайнер ми разказа как е метнал запасен преди Финала вчера-натискал фул спийд и започнал да си оправя кокпита като пуснал всико друго и с двете ръце и нещата се случили. Фронтален, после супер стръмна спирала от крават. Метнал резервен, но той се усукал около планера заради въртенето. Добре че е имал отцепки за да оправи нещата.

Чилиеца е бил на фулл спийд и той, получава фронтален и от там крават. Едната му ръка (дясната мисля) е била, била блокирана от върви или нещо друго (била е постоянно горе), а с лявата се е опитвал да отвори резервен който е отдясно. Спиралата е била зверска и той за жалост загубва съзнание защото пилотите са го видели ръката му да виси надолу по-късно във въртенето. Ако имаше 2-ри запасен отляво или отпред или Анти Жи малък парашут на Озон, който намалява претоварването в спирала можеше да се спаси. Като потвърждение на думите ми един Украинец също на кацане получава фронтален (не е бил на спийд изобщо-кацал е вече след Финиша) после крават и от там въртене наляво. С дясната ръка контрира въртенето на Р11, а с лявата отваря резревния си който е 2-ри и е от ляво. X-Rated 5 има такава опция за 2 запасни от двете страни...

За Аржентинския пилот нямам думи, той беше почерпен близо до планината от фронтален (с Бумеранг 8 беше) от там влиза в парашутиране заради прекалено спиране и до земята е парашутирал, доста бавно, но там на 20 м влезе в ротациа и се блъсна с голямо ускорение в склона. Можеше да метне поне запасен, пада доста време...не ми се гледат такива неща.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Току що завърши поредния брийфинг и ФАИ временно прекратява състезанието, докато не се намери по-сигурна формула за да бъде по-безопасно състезанието. За сега едното предложение е да няма изчакване близко до планината, което е типично за Пиедрахита и при което стана първия инцидент. И 2-рото е да се избегне Финалното лудо натискане на спийд системите, което е типично и кара дори пилоти без опит да натискат като луди като видят другите да ги изпреварват, т.е. да няма Финал. За сега формулата е Крос кънтри полет с 3 точки по маршрута, но тогава няма да има 1000 точки, а макс 734 май бяха. Някой пилоти мислят че няма да е честно след като първите 2 Таска е имало почти 1000 точки. Имаше предложения да се махнат първите 2 Таска, но там имаше 35 наказани пилота заради летене в забранени зони, така че това е нормално. Но за сега най-важното е, че не знаем дали ФАИ изобщо ще одобри продължаването на състезанието каквито и предложения за промяна на Формата, при същите правила обаче на Тасковете се предложат. Формират се малки работни групи от пилоти, производители и Тийм лидери който обсъждат различни идеи, които ще бъдат предложени на Организаторите утре на Брийфинга в 10:00ч.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2011 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте,

Днес образувахме спешно работна група която също спешно (за 2 часа и половина) изгради предложение за съществено подобряване на сигурността на това състезание. Това беше, и още е, единственият ни шанс FAI да позволи на Световното да продължи. Бяхме 9 човека дискутиращи; аз също участвах и записвах точките на компютъра си и веднага след това я представих на Team Leaders briefing. Предложението беше единодушно одобрено от team leaders и сега ще бъде представено на FAI за одобрение. Мисля че се представихме възможно най-добре, спрямо обстоятелствата; всички се надяваме да продължим състезанието.

С поздрав,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2011 6:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Какво всъщност предложихте?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов