Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 3:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 206 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2012 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Даниеле, опитите ти за манипулиране са немеко казано грозни. Кандидатурата я написах (САМ) и в нея включих още 5-6 представителя на най-големите Клубове в България (и ти си там, не помниш ли). И Спортната Комисия се съгласи с тази Кандидатура (включително и ти)! Къде виждаш тука опити за присвояване-до сега не съм видял отговор от тебе? Само си въртиш фалшивия рефрен за опити за присвояване, а на Ирина варианта беше, че съм искал да си подписвам Договора с ФАИ сам (и да открадна пари). Видя се че вие го криете въпросния Договор и не го показвахте 4 седмици, така че фалшивия ви рефрен се разпадна. Ти фалшифцира "гласуване" от Спортната Комсия че си избран за Делегат и забрави да кажеш на УС, че комисията е против да се финансира делегата от БНАК. Ирина пък прати абсурдното си писмо до членовете на УС да гласуват едва ли не до 1 час иначе гласовете им се считат "ЗА", т.е. да се финансира пътуването на делегата с пари от БНАК. През цялото време това ,в което ме обвиняваш го вършиш ти-обсеби идването на Калво само за себе си, всички решения ги правиш сам без обсъждане и съгласие от никого, концентрираш власт в ръцете си сякаш си Господ, фалшифицираш протоколи, решения и гласуване на Комисията...ти си просто един мошенник, манипулатор и лъжец!

Сега по другия въпрос за срещата на УС и Общото събрание на БНАК. Понеже по Устав сте длъжни да свикате Общото събрание в едномесечен срок след постъпилото искане за свикване на Общо събрание, след като не сте го направили се свиква същото от съда. Или сте забравили да го прочетете пак? Член 23- " Начин на свикване на Общо събрание" от Устава. Има постъпило искане към 10 Януари за свикване на Общо събрание, до 10 Февруари тече едномесечен срок. След това се минава през съда и се свиква. А че ти и Ирина ще искаме да бъдете сменени на това Общо събрание, както и неработещите му членове, които "вършат" нещо само на събиранията на УС или под натиска на Ирина за едночасов едва ли не отговор или гласуване по мейла, няма никакво съмнение.

За пореден път не си прочел с Ирина дори Устава, както не бяхте прочели изискванията на ФАИ как се прави Кандидатура за организиране на Категория 1 състезание (Световен шампионат)-където пише ясно че представящия трябва да е Организационен Директор (иначе няма как да се появи там някой и да представя Кандидатура. Както се сещаш и Мийт Директора Калво нямаше как да представя Кандидатурата или Сопот, защото не ги познава). След като скри Протокола от срещата на Спортна комисия и не го даде дори на Председателя на БНАК и мене като го искахме преди да пратим официалната кандидатура. По-късно си го написа както си искаш ти, и започна да го използваш за да издевателстваш над мене, защо съм се изкарал Организационен Директор...много си чист и неопетнен!

И накрая за какво уважение от Света и Европа говориш, след като публикуваха официален документ с мнението на Бюрото на CIVL, че се съмняват в способността на България да организира Световен шампионат заради простотиите които ти сътвори с редактираната кандидатура? Кой ще ни уважава от тука нататъка заради твоята манипулативна и мошенническа личност?


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -9 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Боже, Боже... Колко мъка има по този свят... :roll:
Когато чета тази тема винаги след това у мен остава едно такова тягостно чувство. Аз в същност не подкрепям и не отхвърлям нито една от страните, защото между прекалено многото думи, и всякакви обвинения не мога да отсея точно фактите. Пък и останалите членове на ръководството, от които също зависи провеждането на това мероприятие нищо не пишат и никаква информация не дават. Единствените които пишат тук са Даниел и Митко, но техните информации са противоположни. На разни аноними писаници не обръщам внимание...Ако продължава така не виждам как ще се организира състезание от подобен ранг в България. "Битката" е все едно за това, кой ще е едноличен собственик на МОЛ в центъра на София... :roll:
На мен в същност ми е все едно дали ще има световно в България, или няма да има... И да има, и да няма аз пак ще си хвърча на Сопот... :roll: Но предполагам, че вече някъде там горе из ръководството на ФАИ стане ли въпрос за България вече започва да лъха на нещо гнило и развалено....

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +14 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 1:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Владо, накратко казано опасенията винаги са ни били, че ако един клуб (управляван от алчен човек) бъде оставен да организира състезание с голям бюджет - най-вероятно е той да организира едно посредствено състезание и да си прибере една голяма сума. Това ни е в главите от ден 1-ви (на мен, на Орлин, на Георги) на идеята за световното. Това мнение се споделя и от сегашните членове на УС и от двата други клуба които ще участват в организацията на световното. Затова от ден 1-ви се постарахме до колкото можахме тогава да защитим интересите на аероклуба и на България (прочети ако имаш време протокола от срещата в края на 2010-а).


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -5 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
а по въпроса защо пиша само аз - ами така съм преценил. все някой трябва да отговаря на обвиненията и да изяснява ситуацията. иначе официалните решения всички ги виждате, но те са малко по-сухи и неемоционални (още повече от моите коментари :) ) и не обясняват защо е така

понеже обикновено аз търпя критика че няма достатъчно прозрачност - затова се опитвам да поправям пропуските... стараем се нещата да се подобряват непрекъснато!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -4 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 5:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Petrarca написа:
Не е ли по разумно с тези пари да се бяха взели още няколко метеостанции, които да се ползват от ВСИЧКИ парапланеристи в БГ ???

+10. Друг вариант би бил например да се използват парите за покриване на таксите (или поне част от тях) на Националния отбор за участие на Европейско или Световно първенство или за други състезания.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Парите за административни разходи от министерството могат да се ползват само за административни разходи. Не могат да се ползват за друго и ако не се оползотворят се връщат. Такива са условията на програмата по която са взети. Пълния текст на програмата можете да прочетете тук: http://mpes.government.bg/Documents/Programs/Programa_SVP_%202012.doc

Така че предложения от типа на "защо да не купим метеостанции" или "защо да не платим таксите на националния отбор" не са работещи!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -6 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2012 11:04 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
DVD написа:
1. Взе се решение че БНАК няма да се опитва да получи делегиране на права от ГВА по бъдещото издаване на свидетелства за правоспособност (ако има такива).
..............................................................................................
По отношение на свидетелствата за правоспособност - идеята е че БНАК е спортна организация и работата и не е да се занимава с дейности извън спорта.

Даниеле, не мога да разбера едно нещо. От една страна БНАК разработи методика за обучение, за сертифициране на инструктори и тандемни пилоти, за практикуване на парапланеризма и тя бе приета от ГВА. И изведнъж БНАК няма да издава свидетелства за правоспособност защото това било дейност извън спорта!!!
Под името "СПОРТ" се има в предвид само организиране и участия в състезания?

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2012 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
БНАК не е само за състезателите. Или има нещо което не съм разбрал, или има нещо дето не е на мястото си. Това все пак е клуб. Дори и да се води спортен клуб, парапланеризма е спорт с който се занимават и тези които не ходят на състезания.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2012 2:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
DVD написа:
Парите за административни разходи от министерството могат да се ползват само за административни разходи. Не могат да се ползват за друго и ако не се оползотворят се връщат. Такива са условията на програмата по която са взети. Пълния текст на програмата можете да прочетете тук: http://mpes.government.bg/Documents/Programs/Programa_SVP_%202012.doc

Така че предложения от типа на "защо да не купим метеостанции" или "защо да не платим таксите на националния отбор" не са работещи!



Тази тема може да стане доста разтеглива, но именно в нея се крият подводните камъни и проблемите, които виждаме. Аз съм склонен много да коментиран по отношение на прозрачността при получаването на средства, тяхното разпределяне и правилно разходване ( още миналта година присъствах на едно събрание на УС където уж трябваше да се покаже бюджета за годината и неговото разпределение, но това не се случи )
Ако има и други желаещи можем да обсъдим доста неща свързани с това, жалко само че единствено Даниел се включва и отговаря донякъде на поставените въпроси.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2012 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за Красьо и Хари:

Разбира се, че би могло БНАК да се кандидатира... Обаче БНАК е многоспортова организация, а изискванията към кандидатстващите ЮЛ ще са доста различни в зависимост от това за какво кандидатстват. Затова по-инициативните гилдии решиха, че ще си направят отделни сдружения точно с тази цел: вече има национален парашутен клуб, а организациите на ултралеките пилоти са поне 5-6. По аналогия счетохме, че е по-правилно ако има нужда от организация издаваща свидетелства за правоспособност - тя да бъде отделно от БНАК. Естествено това решение не е и не може да бъде окончателно - ако в бъдещ момент се окаже, че е по-добре всичко да се прави от една организация (нашата) - ще го направим така. :) Нещата са динамични и (за съжаление) мъгляви - много е трудно да се правят прогнози в областта на законодателството защото са намесени страшно много интереси и всяка една организация която има интерес се стреми да дърпа конците незабелязано... Прогнозите за времето са доста по-точни :wink:

за Ники:

Прозрачността е много важна и напоследък работим много да се подобри! Обмислям организирането на една "кръгла маса" където да се съберем представители на УС, Комисиите и клубовете и да си поговорим за проблемите и за начини за решаването им... По въпроса защо не пише никой друг от УС - мисля че е ясно, като се има предвид каква е "атмосферата" във форума.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2012 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не знам каква е мъглявината Андромеда, но си мисля какво ще стане с някой клуб в който членуват 40 парапланериста, а има само двама-трима състезатели. Клуба членува във БНАК. Това значи ли, че останалите 37-38 члена на клуба, които са си давали парите за членски внос няколко години, използвали са връзките си за развитието на клуба, ще отидат на улицата и ще трябва да почнат всичко отначало? Мисля, че е по-добре да стане точно обратното, а именно състезателите да са в Националния отбор, който да е част от БНАК, а свободно летящите да си карат по стария начин заедно със клуба в който членуват. Аз съм участвал в няколко състезания, но съм и част от другите пилоти. Всички сме започнали именно като такива и само амбициите ни разделят.

P.S. Колко състезатели има общо в България, и колко са свободно летящите?

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 8:54 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Хари, това са много добри доводи за кандидатирането!!! Явно ще трябва да направим още едно обсъждане за този въпрос конкретно... Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Това което писах не беше по темата за кандидатирането, а че самото кандидатиране според мен започна да се бърка в работата на клубовете от които произлизат самите състезатели. Да се правят отделни сдружения на този и онзи, да се разцепи работата която по-скоро трябва да е обединена за да е по-добър контрола. Цялата работа е състезателите да са част от клуба в който искат и ако искат, а да са вписани и в Националния отбор. Така е във футбола. Националния отбор е съвкупност от най-добрите играчи от всички клубове. И не само във футбола.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Хари, имах предвид че идеята организацията със спортните лицензи и лицензите за летене да е една и съща е ДОБРА!!! не обратното


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2013 на Сопот!
МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2012 2:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Абе мислих си че нещо не съм разбрал.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 206 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов