Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 12:50 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Съмнявам се, че ще дойдат. Докато системата за организиране на състезания допуска подобни прояви да получават разрешение от БНАК, ще сме свидетели на все повече селски кушии. Трябва да има краен брой състезания в България за активния сезон (не повече от 4-5) за да го няма ефекта на канибализма и случайните играчи като Вълков. Той умишлено е излъгал сърбите, че ще получат точки за PWC и те затова са дошли и са му платили таксата участие, от която той вероятно е вързал своя личен бюджет. Ако и тази измама му се размине безнаказана, той догодина вероятно ще организира в интернет Световното по ФАИ, ще събере таксите участие и после ще и се присмива над наивниците, които са дошли. Ще раздава високоморални оценки от висотата на безнаказаността си и ще отвори картинна галерия, която да компенсира окрадения награден фонд.
Докато не се възроди Лигата по начин, който да налага контрол върху организацията на състезанията, едва ли ще има и читави състезания.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 1:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
а специално за Ясен, ще припомня и една негова реплика, която илюстрира едната шепа състезатели-опортюнисти: "няма смисъл да идвам на това състезание, наградният фонд е малък и другите пилоти не са ми на нивото, за да летя с тях" Репликата беше казана през 2008-2009 докато обсъждахме веднъж календара на спортните прояви. Подобно отношение от страна на изявени пилоти, в добавка към шмекериите на изявени НЕорганизатори е причина за падението, на което сме свидетели днес.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
petar g написа:
а специално за Ясен, ще припомня и една негова реплика, която илюстрира едната шепа състезатели-опортюнисти: "няма смисъл да идвам на това състезание, наградният фонд е малък и другите пилоти не са ми на нивото, за да летя с тях"


Едва ли съм се изразил точно така, но в общи линии така избирам състезанията на които ходя - по нивото и наградните фондове (и да са близо, естествено). Това е съвсем нормално в който и да е спорт, поне за сериозните състезатели. Ти какво по-точно не одобряваш?

Как си представяш "Идеалния български състезател"? Да пропуска Световни Купи, за да може да лети по Счупениади? И да бъде магически богат, ей така някакси по швейцарки, та да може да оцелява немислейки за наградни фондове и подобни материалистични фактори? Би ли разяснил, че ме дразниш как критикуваш, немислейки - били сме "опортюнисти". Аз и кои други, всъщност? Обиждаш без да обмисляш думите си, Пешо.

Ако те интересува нивото, би могъл да дойдеш на някое състезание, преди да учиш другите как да се състезават.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Значи си се разпознал в тези "опортюнисти" щом си се подразнил. Не уча никой на нищо, хеле пък сОстезател от вселенски мащаб като тебе. Направих бърз анализ на случващото се. Оказа се точен.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -5 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
за неразбралите и обидените пояснявам - наградният фонд е важен, колкото и самото състезание, дотолкова доколкото показва отношението на организатора към пилотите - ако не е обявен предварително, или бъде похарчен за други цели, състезанието се опорочава. Ако организатора не може да осигури награден фонд, защо въобще се пъне? Т.нар. "банкети" и кебапчета с бира не спадат към наградния фонд, но пък са полезни за сплотяването и опознаването на летящата чета. Наградния фонд привлича и money chasers, но както е известно - хубава зестра, много зестрогонци.
Въпроса е, че повечето пилоти отиват на състезание само за летенето, организирания транспорт и възможността да се видят с приятели и за тях въпроса с наградния фонд не е жизненоважен, както за профитата, които кърпят бюджета от състезание на състезание. За тях е важно самото състезание да стане добро и да има и достатъчно добри пилоти, които да вдигат нивото. Има и състезания с такъв престиж, че не е нужен награден фонд за да се запълни квотата от желаещи да летят на тях. В България сме далече дори от понятието престиж, знайно защо. Накратко е това.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Наградния фонд е важен за пилотите, които вярват че могат да го спечелят, а банкета е важен за пилотите които участват заради организацията на летенето, а не от чисто състезателни амбиции.

По отношение на Парамания - имахме няколко пъти караници по телефона с Митко. Въпреки това не успях да го накарам да махне думата "NATIONALS" от името на състезанието! Той упорито си твърдеше, че щом това състезание било в Лигата, значи можело да се казва така. Никой в БНАК не му е давал разрешение да си кръщава така състезанието защото той сам е изпратил формуляра към FAI. Разбира се пред света и пред FAI за този гаф е отговорен аероклуба!!! Явно ще трябва да се предупреди CIVL координатора, че може да получава формуляри само от оторизиран от БНАК човек и всичко да минава през него за да няма още подобни случаи!!!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2012 7:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Ако Вълков е пренебрегнал изрично указание от страна на БНАК да махне името NATIONALS от състезанието си, това е категорично основание да му бъде отнет лиценза - като клуб и като пилот. Това трябваше да стане още когато се опита да фалшифицира резултатите от класирането преди години и да заплашва Ясен Савов.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2012 11:56 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
За да не си говоря просто ей така - прилагам кореспонденция:

Цитат:
From: danieldimov@gmail.com Daniel Dimov
To: delta_sky@hotmail.com Dimitar Valkov
Date: Thu, 8 Mar 2012 00:46:31 +0200
Subject: Re: protokolite

Проблема стана в края на Август 2011-та когато получихме от FAI
съдържанието на писмото което си им занесъл. Тогава разбрахме, че всъщност
ти искаш да прескочиш БНАК и да си сключиш договор с FAI. Както и да е - не
искам пак да започваме караници - тъкмо се поуспокоиха нещата и започнахме
да работим по същество... Не искам повече да влагам енергия в отбрана от
Димитър Вълков! Искам да влагам енергия в състезанията!

Моля те обясни ми какво имаш предвид като казваш "преместването на
Националния шампионат на Коняво"? Да не би да имаш предвид, че някога някой
е имал идея през 2012-та Шампионата да е на Сопот, а аз съм го "преместил"
на Коняво?!?!?!?!?

На екипа който ще прави пред-световното, ако изобщо му трябват тренировки в
реални условия, мога да дам съвет да си направи едно състезание преди
основното и да тренира на него.

Също така искам най-учтиво да те помоля да премахнеш думата "NATIONALS" от
името на състезанието което организираш! Тази дума означава че състезанието
е кръг от националния шампионат или самото то е националния шампионат.
Твоето състезание не е нито едното от двете. Също така ще те помоля да
премахнеш страниците за пред-световния шампионат на сайта на Airtribune и
да информираш всички записали се там, че това е бил примерен и неофициален
сайт и че официалния сайт е посочен в календара на FAI!

Благодаря ти предварително!
Даниел


Цитат:
From: delta_sky@hotmail.com Dimitar Valkov
To: danieldimov@gmail.com Daniel Dimov
Date: Thu, 8 Mar 2012 08:55:29 +0200
Subject: RE: protokolite


Проблема стана не в края на Август, а още след като Ирина получи въпросника от CIVL и не му отговори 4-5 месеца. Голяма функционалност имате, няма спор. И от там Конспиративния ти мозък изгради заедно с Ирина идеята, че Митката е виновен, за колкото повече неща, толкова по-добре. Първо писмото не съм им го НОСИЛ, а е изпратено от мейла на БНАК. Братков му дадох 2 писма, преписани от Кандидатурите на Испанци и Португалци или Италианци и Португалци. Това вече няма значение. Той избра или аз избрах едното, вече не помня подробност, ти и Ирина естесвено сте решили във връзка с конспиративната теория, че аз искам да сключвам някакъв Договор с ФАИ, а аз все пак от вас и въпросника за пръв път чух, че трябвало да сключваме договор. Започнахте масовата дезинформация на всички и ме разпънахте на кръст. Ти не влагаш никаква енергия в работа, а само в ината си и резултата е виден. Скандали.

Обяснявам за Националния шампионат. Имаше събиране на Комисията-само аз, ти и Гошко у нас. Докато не бях умрял от глад и можех още да плащам наем. И там обсъждахме въпроса за Шампионата. Аз предложих да е на Сопот преди ПреСветовното и екипа на Световното да го организира-така хем ще имаме по-качествен шампионат с повече пилоти от цял Свят, хем Организационния екип ще тренира в реални условия. Ината ти обаче се оказа по-силен и ти без никаква аргументация убеди Гошко, че Коняво и ТИ сте по-добрия избор. Естествено нямаше Протокол и реално гласуване, Ставел и Орлин не присъстваха. А и Общото събрание има крайната дума да гласува Календара и аз ще им предложа това което предложих на срещата на Спортнтата Комисия. С още по-добра аргументация. И ще предложа и държавното Финансиране да се включи в наградния фонд, както и част от Таксата участие, за да привлечем повече български пилоти. Дори се чудя дали да не направим награждаването само за българското класиране, ама не съм го помислил това достатъчно. А екипа си като гледам вече само ТИ и Ирина, откак си пишеш личните мнения до ФАИ все едно са мнение на всички. Нито са разглеждани и обсъждани от някой, нито са гласувани, нито има протоколи. В съда просто ще лъсне гадната ти манипулация.

Най-учтиво ще ти откажа да премахна Nationals от името на Парамания, защото е кръг от Лигата която определя Националния отбор. Освен това Общото събрание не е гласувало още ТИ Даниел-слънце да организираш такъв шампионат, както ти обясних ще има и други идеи. Това което пък молиш за ПреСветовното-ами Пленарната среща все още е гласувала Клуб Дедал да е главен организатор. Вие си подписахте договор с ФАИ след дълго усукване и туткане, без дори да го предложите да го видим, камо ли обсъдим. Смятам май да го пусна това на съда. Освен това всичките ви действия са изтъкани от безсилия, манипулация, измами, писмата ви до ФАИ в повечето случаи са лични мнения, а не мнения на УС или Спортната комисия, нямате подписани Протоколи...просто в съда ще лъсне цялата истина за кампанията организирана от вас. Все пак първо очаквам среща със Спортния министър с помоща на Американския посланник и още един друг шеф на Федерация с позиции. И тогава ще реша следващия ми ход.

И аз ти благодаря предварително,

Димитър Вълков


Delta Sky/ Dedal Paragliding Club
bl.15/514
Stud.Grad
Sofia 1700
Bulgaria
+359 8999 14987

Web: www.sky-jet.com
www.skymania.org


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2012 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Дани, това е лична кореспонденция между вас двамата и не знам дали е коректно да я постваш тук без съгласието на Вълков. Но доколкото касае официален въпрос и представя позицията ти и неговата - да, уместно е да се види.

Затова за да се избягват подобни циркове, се определя официална процедура и правила, които се следват: кои лица от БНАК комуникират с ФАИ и с клубовете, по какъв начин се подават заявките за състезания към ФАИ, как се организират срещи на Комисиите в БНАК и т.н. Не мога да приема за сериозно, че сте отишли една вечер във жилището на Вълков и сте коментирали къде и кога да се проведе Национален Шампионат - въпрос който касае много хора. Би трябвало, ако БНАК претендира да е сериозна организация, да има офис, където се провеждат срещи в работно време, или по начин, известен за мнозина. БНАК трудно може да претендира за сериозност, докато в управителните и органи (Комисия и т.н.) присъстват маргинали като Вълков. Това просто като констатация.
Представи си, че той всъщност успя в начинанието си - подрови авторитета на БНАК и го принизи до своя, успя да обърне дискусията за Световното първенство в махленски спор за заслуги и всъщност остави в много хора впечатлението, че БНАК са банда измамници, които искат да му отнемат законно спечелена награда. Затова и е наложително да започне работа по структуриране на правилно работещи органи на една истинска организация - независимо дали ще се нарича Асоциация или Федерация или още как. В противен случай догодина Вълков (или друг Вълков-like) ще организира NATIONALS и ще излъже десетина турци или гърци да му се доверят. Схемата е отработена.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2012 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Това е кореспонденция между членове на Комисията по Парапланеризъм и по въпроси които касаят целия спортен парапланеризъм... Димитър Вълков тогава беше член на Комисията, но вече не е. В новата Комисия сме Георги Йорданов, аз, Даниела Димитрова, Орлин Димов и Ясен Савов. Както писах по-горе - ще трябва да регламентираме някои процедури за да не може да стават неща подобни на случващото се през последната година!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Сря Май 09, 2012 4:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
чудна компания сте. Сега разпишете един Правилник за работата на Комисията, за да е ясно кой, кога, как и защо е оторизиран да взима решения и носи отговорност за тях.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Сайта за Парамания 2012 е отворен за Регистрация
МнениеПубликувано на: Чет Май 31, 2012 4:35 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Arabelite go 4ekat...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов