Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Drama XC warm-UP 2013
МнениеПубликувано на: Съб Мар 30, 2013 12:14 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
За съжаление не предстои а вече мина :)
Но си струва да драсна няколко реда за това страхотно състезание.

Тази година открихме XC сезона на традиционното вече “загряване” в Драма, Гърция.
Дали заради двата мощни средиземноморски циклона между които имахме два стархотни дена за летене или поради друга причина но българското участие беше доста скромно в сравнение с миналите години.
Организацията както винаги беше на супер високо ниво без забележки.
Дори на свободно летящите извън състезанието , които се бяхме регистрирали за транспорт, тениска и сандвич ни раздадоха лайв тракери, което си е голяма екстра особено при събирането. Достатъчно е да пуснеш СМС или да викнеш на ретривъл честотата след като кацнеш и моментално ти връщат отговор след колко време ще мине пикап да те събере....и вярно :) .
Първия ден , 23.03.2013 още от сутринта изглеждаше обещаващ.
Беше 1ви ден след първия фронт, с много слънце и бързо отслабващ WNW вятър.
След подробен брифинг от Мицо , относно метеоусловията и особеностите на задачата и все по често челен вятър в 13 и30 беше отворен старта и в 14 въздушния старт.
Задачата:
Старт кулата, първа точка хълма до Ксиропотамос, втора антената под старта, трета водната кула, четвърта силозите и финал на традиционната кацалка под старта.
Около 44 км.
Цилиндрие бяха 1км около точките , вероятно заради многото нови пилоти от Гърция за които това беше 1во състезание.. Условията просто прекрасни, работеше равнината , а в планината доста от пилотите имахме 7+ м/с.
Имаше един опит за запасен парашут , който не се отвори след което пилота си прибра неотворения контейнер и си кацна благополучно с парапланера.
Ден втори и последен за състезанието.Още преди да се измъкна от палатката ми беше ясно , че слънце няма! Плътна цирусова пелена и слаб челен вятър на старта. Прогнозата беше да разкъсва от време на време и вятъра да се ориентира от изток / 90 градуса ляво от старта / и да усили до 6-8 м/с.
Задачата беше подобна на първата , разцъкване ляво и дясно покрай и пред планината. Първата точка беше около 10 км западно от старта и поради рязко усилилия И вятър филтрира около 90 % от състезателите. А тези които се забавихме на старта излетяхме трудно поради същия този вятър.
Но беше удоволствие докато се борех да изляза от дерето пред старта да наблюдавам Мадс и един от гърците / и двамата с двулайнери/ ниско долу по ребрата на спиидсистеми цепейки срещу вятъра, все едно за тях не духаше вятър :) .
Те единствени успяха да стигнат след Петруса почти до 2ра точка срещу доста силния насрещен вятър обтичащ планината.

Още веднъж благодарности на Мицо за страхотната организация!

Малко снимки и видео:

http://verticaldimension.com/gallery/show/16

http://vimeo.com/62814779

http://vimeo.com/62573660

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Drama XC warm-UP 2013
МнениеПубликувано на: Съб Мар 30, 2013 12:38 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Това е снимка от запасния:
Изображение
Висеше си на останалите 3-4 метра върви под пилота. Явно възела между централната връв и останалите върви на апекса на парашута не е позволил да се доотвори. Странен начин на скатаване, добре че на пилота му беше наред крилото.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Drama XC warm-UP 2013
МнениеПубликувано на: Съб Мар 30, 2013 12:57 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ами.. ще ти кажа какво мен ме спря - таксата участие.. 80 евро за 2 дни.. Дори и 30 бяха много за транспорт...
При положение, че миналата година беше 15.
Просто не е това, което беше миналата година.. Уж fun и по-отворено към нови пилоти, с тая такса се филтрират бая като мен, които иначе щяха да участват...
Личното ми мнение е, че хората, към които беше насочено това състезание, нямаха нужда от лекцията на Mads и би било по-полезна на състезателите... Миналата година високата такса си беше на баш състезанието, не знам там дали е имало семинар...

Все едно де, аз съм доволен, защото се получи хубаво летене, а не съм платил нищо.. че даже и на семинара се набутах и въпреки това ми беше по-интересна от колкото на повечето гърци... И транспорта нагоре веднъж ме набутаха без пари, че и сандвич ми предлагаха, че и в прозореца излетях, барабар Петко с мъжете...

Ако до година пак е 15 евро аз лично ще агитирам всичко живо да ходим там :))


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Drama XC warm-UP 2013
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 12:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 1:45 pm
Мнения: 45
Местоположение: Drama GREECE
Име: Dimitris Iordanidis
Ami i as sum za da njama absoljutno nikakva taksa uchastie no 20 Euro na den mi se vizda logichna suma za organizirano meropriatie. Seminarat beshe 4 dena ot 23ti do 26ti Mart. Kojto e organiziral sustezanie ili subitie znae kak stojat neshtata.
Minalta godina ne beshe nito po FAI mjamashe spasiteli, trackeri, teniski, lanch paketi i t.n ima dosta goljama razlika mezdu ednoto i drugoto

Blagodarja na vsichki piloti doshli da letjat v Drama,
do novi sreshti vuv vuzduha i meki katzania na vsichki prez novja sezon


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Drama XC warm-UP 2013
МнениеПубликувано на: Вто Апр 02, 2013 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
За мен първия ден беше най-доброто летене от началото на годината. На втория си полетяхме допълнително при много добри условия за реене на източния старт над Драма. Останалите два дена беше зла навсякъде в региона, нещо което никой не може да прогнозира предварително.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов