Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Май 11, 2024 8:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ДОБРОСТАН 2006 - РЕЗУЛТАТИ
МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2006 11:37 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Абе, пичове, що не постнете малко инфо за резултатите от състезанието, условия и т.н. В сайта на Мишо последния ъпдейт е от 7 Януари :shock: . незнам за ехото, но по нета - ни кост, ни вест :evil: (сякаш такова състезание не е имало). Само Митаха драсна 2 реда.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 10:21 am 
Eagle вземи си махни cookies и ще можеш да виждаш :] тоест refresh на сайта даи, всеки ден се качват резултати в нет-а...:]


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: 10х, в мен е била причината
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 1:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Сайта си е ОК, Мише,
Поздравления за организацията.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Резултатати от състезанието на Добростан.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Ето тука са всичките резултати:
http://adventureopen.adventurem.com/
Условията бяха много яки и подходящи за Добростан.
Надявам се всички да са останали доволни.
Аз за съжаление бях само наблюдател и се наслаждавах на състезанието от земята. :D
Такъв ми бил късмета. :D :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Dobrostan
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 7:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Отмина още едно успешно състезание с хубаво време и добра организация. За жалост отново се повтори старата история с различното тълкуване на правилата за летене. Първият ден беше поставена една добра задача и въпреки летенето в облаците от някои от пилотите се получи добро летене. Няколко пилота използваха влизането си в облаците и по-високото тръгване по задачата за да извлекат максимална полза от това. РумбоРак който завърши 2-ри Таск-а беше възмутен от Орлин и някои други пилоти и заяви че следващият ден ще лети само за Кеф, поради некоректното поведение на някои от пилотите. Имаше и други пилоти който изявиха желание да пишат репорт срещу Орлин за летенето му в облаци и аз им заявих че това си е тяхно решение...2-рия Таск беше също добър и настъпиха някои изненадващи изменения в класирането. 3-тия Таск донесе най-големите разочарования на повечето пилоти...задачата беше поставена некоректно-прекалено дълга (64 км, което изискваше 4 часа летене) въпреки прогнозата че до 2-2,5 часа ще има СВ и ще гърми. За щастие бях в Таск комитета и зададох въпроса защо се дава такава дълга задача при положение че всички прогнози сочат че ще гърми. Отговори ми се че така било логично-последен ден-най-трудна и дълга задача!!?? Отговорих че това въобще не е така и на Световните съревнования последния ден се дава лесна и лека задача за по-бързо прибиране на пилотите и по-бързото изкарване на Крайните резултати и награждаването. Въпреки че бях против тази безмислено дълга задача не се съобразиха с мнението ми и ми казаха че в случай на СВ ще Канцилират или Стопират задачата! Което веднага даваше предимство за първия и не променяше общото класиране от последния ден. Веднага лъсна прозрачната идея да се канцилира/стопира задачата, ако се издъни нещо за водача и нулевия шанс за втория от временното класиране. Но най-голямата пародия се случи с компютърните гимнастики на изявения Фалшификатор на компютърните класирания-Гошко. С веща ръка той си избра удобно време за Стопиране на Таск-а, така че да прелети някои друг километър, измести Свилен и Течо от предните им позициии, направи класиране без да покаже как се е сдобил с него на компютъра. който се беше развалил и класирането се бави цели 3,5 часа. Когато поисках да погледна няколко пъти какво се твори там, екрана се криеше, Ноутбук-а се затваряше и изобщо всичко беше скрито-покрито. Дори не показа класирането и разликите в точките от последния Таск, за да прецени всеки ощетен колко са го заклали. Всички изявени пилоти му казаха, че той не заслужава да е 3-ти пред Свилен и Течо, но на Гошко не му пукаше и със вещ и заучен жест си прибра наградния Фонд за 3-то място. Най-срамното класиране и изрично поставена 3-та задача само заради един пилот от състезанието. Жалко че иначе всичко друго беше перфектно и хората се изкефиха на доброто летене и организация. Поздравления за Мишо, който се справи доста успешно като за първо състезание!

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Митко, я ми отговори ти като дойде ред да организираш състезание кого ще натовариш да ти отчита резултатите, а?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: възмутен съм
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
Какво стана на задача 1.
Прекрасно време, супер задача. Много пилоти летят по нея и влизат доста често в облаците, което е абсолютно забранено. Защо е забранено? В облака няма видимост и може пилотите да се сблъскат. Не знам колко от вас са се сблъсквали и дали изобщо могат да си представят какво е. Това не е като 50% колапс, не е като челен тък на "фул спеед". Това е нещо много по ужасно. Повярвайте ми. Това е много сложна ситуация за която много от вас не са готови. Това е ситуайия при която е възможно заплитане на парапланерите и ........ лошо падане.
Какво очаквах? Пилотите които влизат в базата да бъдат наказани както е по правилник. Оказа се, че главният съдия е проспал събитията или е некадърник и не знае за какво става на въпрос. Дори не знам кой е той, но искам да знам има ли лиценз за съдия.
Предлагам: съдията да бъде порицан за своето бездействие и за в бъдеще да съдят лицензирани и почтенни съдии.

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Dobrostan
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2006 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 4:52 pm
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Xaьа xа- ти май нямаш грам представа от нещата.
твойта некомпетентност обрича всичките ти изказвания
освен да сипеш обвинения, друго май не те валнува, нищо, забавно е да видя до каде ще стигнеш.
как искаш да вyзприема сериозно обвинения от тебе като имаш наглостта да казваш такова нещо- бил сам си избрал време за стопиране - човеко я слез на земята, аз бях май последният който разбра кога е стопирана задачата. Това решение не е дошло от мен ако не ти е известно.
Аз, когато се е решавало това си бях във въздуха и се кефих и нямах никаква връзка с който и да е от хората от които зависише дали и кога ще се спре задачата. чак когато кацнах ми казаха какво и кога е станало. Редно е да се осведомиш поне малко преди да изригваш с обвинения.
И последно- за класирането - освен че се мотаеше и пречеше около компа май друго не направи. за твое успокоение се надявам всички тракове да се качат в саита на састезанието и RACE базата, така всеки ще види какво и как е! ако имаш съмнения прави си сам класирането и провери, ако изобщо имаш представа как става това.
Казах на Мишо да вземе базата от състезанието и трак логовете и да ги качи в нета. сигурно ще стане скоро.
dano така отмине параноята че нещо се крие от теб!



""Но най-голямата пародия се случи с компютърните гимнастики на изявения Фалшификатор на компютърните класирания-Гошко. С веща ръка той си избра удобно време за Стопиране на Таск-а, така че да прелети някои друг километър, измести Свилен и Течо от предните им позициии, направи класиране без да покаже как се е сдобил с него на компютъра. който се беше развалил и класирането се бави цели 3,5 часа.""


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 9:10 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 7:35 am
Мнения: 57
Местоположение: Plovdiv
Момчета, всичко което ще напиша се отнася до пилотите участвали в Аdventure open 2006- радвам се, че се получи добро, поне според мен, състезание и благодаря на всички които ме уважиха и дойдоха на него.Относно състезанието и първата задача, на старта виждах доста пилоти които влизаха в мъгила, но за мен това не беше (както и според Ангел Стаменов) влизане в облаци. По задачата аз не можех да бъда и да ви следя кой къде влиза и не разбирам защо след като е имало нередности аз не разбрах официално. Ако е имало такива нередности, без значение дали това е бил Орлин или някои друг пилот и беше подаден репорт срещу него той щеше да бъде разгледан. Факт е, че такъв няма. Относно втората задача, това, което мога да кажа е, че тя беше най- успешната , защото на нея имаше най-много финиширали. За нея също нямаше контестации срещу пилотите.А относно третата задача мога да кажа много.Аз изобщо не исках да се качваме, защото времето беше отвратително. След като се допитах до всички пилоти, защото в крайна сметка мнението на пилотите е най-важното за мен, ние решихме и половин час по-късно тръгнахме към старта. Там стана ясно, че ще се чака и то доста и задачата ще се отложи за по късните часове. Моето лично мнение беше тя да е къса и бърза задача, но мнението на всички от таск комитета беше да е по дълга, с изключение на Вълков,( който даже не си плати такса участие и не разбирам какви претенции има, както няма и никакъв опит на това място,а то доказа, че е различно от познатите ни стартове и МТО прогнозите не важат). Аз казах ОК, важното е да се лети. На решаването на задачата имаше спор как трябва да се постъпи-да се канселира или стопира задачата при необходимост. Единодушно се реши, че ще бъде стопирана.На брифинга това беше казано на всички пилоти. Понеже повечето от пилотите нямаха радиостанции, аз, като организатор бях принуден да взема решението да стопирам задачата по следния начин: да има 10 минутно време за предупреждение, за да може пилотите разбрали за стопирането да предупредят останалите като направят уши и се отправят за кацане.Тук основната ми грешка е, че допуснах до участие пилоти без радиостанции, като мисълта ми беше, че винаги ще има начин те да бъдат предупредени, ако се случва нещо.Десет минутното време беше, за да бъде равностойно за пилотите с и без радиостанции.Съжалявам, че наруших правилата и направих компромис- това беше грешка.Надявах се да няма коментари, че състезанието е организирано за един или друг човек, но явно има хора, които не ме познават озобщо и не могат да разберат, че в такива ситуации съм безкомпромисен и мнението ми е, че за всички трябва да е еднакво.По повод на проблема с трета задача ще се обърна както към комисията по парапланеризъм в BG, така и към компетентните органи от FAI, дали трябва или не трябва задачата да бъде зачетена.Понеже организацията на това състезание ми беше доста трудна, се извинявам за допуснатите грешки особено в последния ден. След края на това състезание ще си позволя да дам един съвет към всички на които им предстои да организират: не допускайте неразумни компромиси и не давайте дълги задачи в последния ден, защото за състезателите явно е важно да си тръгнат ,а не да летят.

_________________
misho skynomad


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Митке, кефиш ме:)
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
как от противоречащи си факти изваждаш теза и умозаключение, до които никой друг не е стигнал:) а именно, че Гошко е сивия кардинал на всички състезания, Ришельо с Авакс :lol: :lol: :lol:
Кажи тогава на какво дължиш първото си място във втората задача, при положение, че той гласи всички резултати - на доброто му настроение, или може би си го подкупил :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 9:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
Ха-ха-ха... Гошко "Сивия" Кардинал......... :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: към главния съдия
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
Ще напишете ли името на главния съдия ? (ако някой го знае , моля да го напише?
Кои пилоти бяха във таск комитета?
Защо не беше спряна задачата първия ден ,след като също имаше CB-та?

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Според
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
решение на Комисията, главен съдия на състезанията от лигата е Георги Йорданов, известен с партизанското име Ришельо :)
За спирането на задачи има решаващо мнение meet director-а, а съдията решава спорни казуси, и подадени контестации, ако има такива. Таск комитета определя задачите за деня.
Лиценз за съдия по парапланеризъм май още няма въобще, но в клуб ротор имаме човек с лиценз за международен футболен съдия, може да свири следващия въздушен мач, ако се налага
:lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 11:16 am 
http://adventureopen.adventurem.com/trckz/task1.rar
http://adventureopen.adventurem.com/trckz/task2.rar
http://adventureopen.adventurem.com/trckz/task3.rar
http://adventureopen.adventurem.com/trc ... 06data.rar

Ето ви track logs и бла блаааа


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2006 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 7:35 am
Мнения: 57
Местоположение: Plovdiv
Относно контестациите- не само, че няма, ами не се говореше изобщо за такива по време на състезанието.Относно спирането на задачата-условията бяха проследени от МТО Пловдив чрез Софийския радар.Аз лично съм убеден, че задачата беше спряна точно нвреме и не криеше никаква опасност за пилотите. Еднолично взех това решение, защото само аз имах право да го направя.Таск комитета беше сформиран от най-добрите пилоти на състезанието при които ти,Румборак, изобщо не можа да се класираш,защото това е въпрос на летене, а не на късмет.Първия ден задачата не беше спряна, защото, когато CB-тата взеха да гърмят, всички бяха кацнали, с изключение на теб.Това е всичко, което ще ти кажа и повече не смятам да се занимавам с теб.

_________________
misho skynomad


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов