Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2016 3:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Тази година на срещата на CIVL за първи път се появиха представители на руския аероклуб. Те бяха моторни пилоти, а не безмоторни, но независимо от това е хубаво, че още една държава от ИЕ е започнала да се интересува от тези срещи!

Руснаците предложиха да се направят отделни Шампионати за младежи (до някаква възраст) и в процеса на обсъжданията възникнаха следните въпроси:

1. Смятате ли че има нужда от такива шампионати? Смятате ли че има нужда някой да бъде титулован като Младежки Световен Шампион или Младежки Европейски Шампион? Могат ли и трябва ли по-младите да се състезават заедно с възрастните или трябва да им се даде шанс да се изявят отделно както това се прави с жените (на отделно класиране)?

2. Трябва ли това да бъде отделно състезание или може да е като отделно класиране в голямото състезание с всички?

3. (най-важния въпрос) До каква възраст пилотите могат да се считат за младежи?

Като си отговорим на тези въпроси - ще изпратя на Бюрото на CIVL мнението ни и след като те получат мнението на повечето държави - ще придвижат нещата да бъдат гласувани официално през 2017-та. Ако мислите, че има нужда да се направят анкети за тези въпроси - кажете и ще направя!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
1. Струва ми се абсолютно безсмислено подобен шампионат. Развитието на "младежите" в спорта има отношение към активности, за които е ключова физическата подготовка и двигателната култура. При спортното летене, май, е много по-важно какви решения взимаш, дали преценката ти в 3D пространството е правилна... Фамилията Донини, се представлява от баща и син по световните купи.

2. Не виждам смисъл и в двете

3. 18


Последна промяна Topuzov на Чет Мар 10, 2016 1:03 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
За да не повтарям +1 за Жоро.


За да напредват младежите трябва летене с напредналите а не отделно.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Хммм - доста неочаквани (поне за мен) мнения!

Проверих в предишни години кои са били шампионите (Европейски и Световни) и абсолютно всичките с изключение на последното световно са възрастни с много опит. На последното световно шампион стана Оноран Амар, който не знам точно колко годишен е, но ми изглежда като на 25-6. Ясен го познава и може да каже колко е годишен. Когато Ясен стана Европейски шампион във Франция - беше на 30.

Според мен никак не е лесно за един млад човек да се мери с възрастните които имат много повече опит. Единици са тези които успяват. Така че според мен ако се направят такива отделни шампионати - това ще амбицира много хора да се състезават на по-високо ниво, да ходят повече по състезания и като краен резултат ще даде тласък на спорта (който е все още с убита инерция заради несигурността около състезателните крила).

По отношение на годините - ако лимита е до 18 ще има толкова малко хора на тези състезания че ще се обезсмислят още от началото.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 12:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Сега видях още едно изключение - през 2004-та Кригел е станал Европейски шампион, като тогава е бил на 22 години.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 12:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Формулите и мотокросът са разделени по кубици


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 1:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Стимулирането на по-млади състезатели, със сигурност ще доведе до повишаване на рисковете, поради естествената им склонност и по-малкият опит. Повечето състезатели в подобна група, няма да доведе до развитие на състезателната сцена, знаем какво се случи след поредицата инциденти в Пиедрехита.

На базата на предложението на Стефанов, същото е да решим да има разделение по квадратни метри на крилата; така няма да са в неизгодна позиция всички маляци. Ако видиш шампионите през последните 10 години, сигурно средната им височина е поне 185... :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 2:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Аз бих казал, че ще стане точно обратното - рисковете ще се понижат. Има доказана връзка между опита и толеранса към рискове. По-опитните са по-уверени и си позволяват да се доближат по-близо до ръба.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 9:20 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
"Има доказана връзка между опита и толеранса към рискове." Съгласен съм, че има подоба релация, но тя не изчерпва темата "риск". Рискуваш и когато нямаш необходимите знания/опит, аз си спомням, че до преди да падна бях абсолютно безстрашен :D

В конкретния случай - състезание, хъс за победа, летящи като хали чичковци - едва ли ще накара младежите да летят предпазливо :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Има смисъл от състезания като това: Serial Cup
Състезанието е лимитирано до EN-C. Тук чичковците са на EN-B и трябва да покажат класа за да бият, а не просто да натискат спиида. Перфектно състезание за младежи комбинирано с лекции по темата от въпросните чичковци топ пилоти. За младеж се приема всеки до 28 години.

- OVERALL RANKING - all pilots, invited top 3 pilots included,
- SPORT CUP - pilots with gliders up to EN-C, without invited top 3 pilots,
- FUN CUP - pilots with gliders up to EN-B without invited top 3 pilots,
- FEMALE CUP - female pilots
- JUNIOR CUP - pilots up to 28 years


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Topuzov написа:
състезание, хъс за победа, летящи като хали чичковци - едва ли ще накара младежите да летят предпазливо


Ами точно това е най-основателната причина да искам отделно състезание за младежите. Ако изобщо се реши, че ще има такова нещо - то трябва да е напълно отделно състезание, за да няма увличане на по-неопитните от по-опитните в рисковата зона!

28 години ми изглежда супер!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 11:13 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Между другото - колко души има в България които са в момента под 28 и се състезават?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 12:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Даниеле тази идея за младежки шампионати е добра и със сигурност ще работи за развитието на състезателната част а дисциплината.
Идеята на руснаците на практика тази година ще се реализира Литва като отделен национален шампионат XC за младежи.
Но реализацията на тази идея си има и предистория. От 2-3 години насам Евгений Блоха ,който е най голямото училище там за парапланеризъм, всяка година организира 20 дневни лагери за обучение на деца от 10 до 14 годишна възраст.Режима е почти казармен. Сутрин се става в 6 вечер се ляга в 10, няма алкохол , дискотеки и т.н.
Много теория ,аеродинамика, метеорология, принцип на работа на лебедката и т.н.
На края на курса децата летят самостоятелно на лебедка.
Тези лагери добиха такава популярност, че наплива на родители които искат да запишат децата си е огромен.
Резултата е налице! Една сериозна маса летящи младежи които са пълни с ентусиазъм да си премерят силите на едно такова състезание.

Естествено правилата, условията и задачите на едно такова състезание са изцяло съобразени на първо място с безопасността
на младите пилоти. Крилата са клас 1 или 1-2. и т.н.

Ако в още няколко държави се развият подобни национални шампионати е естествено да се появят и европейски и световни шампионати.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 2:33 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
DVD написа:
Между другото - колко души има в България които са в момента под 28 и се състезават?


Аз за съжаление излязох от тази категория преди няколко месеца, но все пак не мисля че отделно състезание би имало полезен ефект.

От кого трябва да се учат младите ако летят само между себеподобни без да имат възможност да наблюдават различните тактики на по-опитните??? Отделно класиране - ОК, но чак пък отделни състезания.
Нека да бъдем реалисти - едвам си организираме обикновени състезания - не виждам някой скоро да организира младежки. Не казвам че идеята е лоша - просто казвам че е малко далеч от дневният ред според мен.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Малдежки Шампионати
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2016 2:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
В Serial Cup има хора с опит от които да гледаш (минимум 3-4 от ранга на Ясен). Освен това имаш по-добро или аналогично крило от тях така че можеш да ги гониш. Няма нищо по-демобилизиращо е след като отворят въздушния старт и си на перфектна позиция, 30% да изкубят напред все си забравил да прибереш анти-G-то. Това състезание е най-добрия формат за начинаещи пилоти. Мисля има още 1-2 подобни. Освен това "младеж" е доста относително понятие. За мен Калушков който току що е чукнал 28 е пенсионер в летенето.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов