Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Юни 06, 2024 2:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 04, 2006 9:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Летял съм с Милен десетки, да не кажа стотици пъти и никога не ми се е случвало да се чувствам в опасност, това важи и за летенето ми с повечето опитни пилоти. Много начинаещи пилоти не са в състояние във всеки момент да преценяват адекватно ситуацията и с това застрашават другите пилоти и самите себе си. За щастие опитните пилоти са наясно с този факт и обикновенно знаят как да се предпазят. Когато се учех да летя често бях смъмрян, че не внимавам и то с право. Бих препоръчал на всички начинаещи пилоти да се слушват по-често в това, което могат да научат от по-опитните пилоти, а не да се опитват да налагат техният начин на мислене, на хората който летят от години, развиват този спорт в България, по един или друг начин, участват в международни състезания и много добре знаят, кога, какво е позволено и какво не! Освен това не е логично някой, който пледира за етика в отношенията да прави изказвания по адрес на хора, който не познава добре. Да се съди за личносните характеристики на някого от няколко постинга в интернет или пък от поведението му в един единствен момент е доста повърхностно и за мен е признак на лошо възпитание!
Може би идеята е добра, който не се чувства сигурен в собствените си умения да лети с някаква червена, бембена или друг цвят лента за да знаят другите около него да летят на далече и да си сгъват крилата и опразват поляните за кацане, когато се зададе такъв индивид!
Освен това винаги съм се очудвал защо някой хора избират за свой пръв полет от високо място като Сопот, определено от най-опитните пилоти в света участвали в световната купа миналата година, като сравнително опасно за летене и на всичко отгоре кацат на поляната до лифта, където са необходими известни умения за правилен заход, а не пробват на първо време някой други много по-лесни и по-безопасни места за летене?! Може би защото така им е казано?! Или пък защото другата поляна е много далече и трябва да походят малко или някой трябва да дойде да ги вземе?! Редно ли е да се предявяват претенций към поведението на другите, когато ти сам подхождаш лекомислено към толкова важния въпрос, кога и къде би трябвало да летя според мойте умения?!
Само ще спомена още, че поляната за кацане във Враца е около 2 км широка и около 10 км дълга и по-принцип не си спомням случай някой да е пречил на някога с това, че си сгъва крилото на поляната. Не си спомням и случай някой да си е сгъвал крилото веднага след кацане за да не пречи на другите, може би защото всички които познавам са безотговорни и нехаещи за другите индивиди, а може би пък защото все още не са се превърнали в робокопи, които сляпо спазват някакви правилници, а живеят и летят с идеята за свободата, която ни е отнета в толкова сфери на живота с безмислени и пресилени правила, направени за хора, които не могат сами да преценят, къде са границита на нормалното и безопасно за другите поведение!
Помислете за това! Разходете се до Германия, Япония или някъде другаде, поживейте там, поговорете с хората и най-вече с пилотите до колко те са щастливи с живота там и всичките ограничения в летенето с които трябва да живеят, върнете се в България и тогава може пак да поговорим!

Много поздрави на Емо и всички свободомислещи летци в България!


Последна промяна Владимир Нешев на Чет Окт 05, 2006 8:28 am, променена общо 8 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: философия на безопасността
МнениеПубликувано на: Сря Окт 04, 2006 10:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 8:59 pm
Мнения: 12
Местоположение: Vidin/Sopot
Спорът е важен, фундаментален, защото се отнася до най-ценното, но това е само формално. Всъщност е безмислен и неразрешим, защото нито единия от двата вида човеци някога ще приеме истината на другия по простата причина, че сме така устроени още от бебета, а може би и преди това, не сме "новобраци" и "напреднали", а просто различни. Едните вярват, че безопасността се ражда от собствените ни ръце и инстикти и то точно в момента в който е нужно, другите искат да е подсигурена предварително от нещо (правила), от някой авторитет (мама, федерация) и ние да живееме спокойно, заобиколени от всякъде с безопасност .

_________________
Петко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 12:25 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Цитат:
Няма видими граници, Митак, точно затова правилата са за всички, ВИНАГИ.


Много крайно изказване!!! Не мисля, че трябва да допуснем в летенето в България да се стигне до там!!! Човешкия разум трябва да е над всички писани и неписани правила!!
Само ще дам един пример:
Спомням си за един пътен знак за ограничение на скороста 30 км/ч, който бе поставен на пътя София-Мездра след едно свлачище, до тук добре, само че знака си стоеше още 2 месеца след като беше почистен пътя!!!! По правилника за движение знаците не подлежат на интерпретация, а трябва да се спазват, дори и да изглеждат абсурдни, нали така? Само че всеки здравомислещ човек не би го спазвал този знак и за щастие такива бяха 95% от шофьорите иначе щяха да се образуват там километрични опашки и вероятно щеше да се стигне и до катастрофи!!!

Но щом Дачи ти си за такова педантично спазване на правила бих искал да те попитам следното:
Имала ли си вече самостоятелен полет от високия старт на Сопот? Ако да, то бих искал да знам колко полета или колко часа имаш прекарани в летене от малки байри и други по-ниски и безопасни места за летене, преди да започнеш да летиш на Сопот? Минала ли си всички стандартни процедури на обучение и теоретична подготовка, подлагала ли си се на писмен теоретичен изпит, както и на практичен изпит преди да започнеш да летиш самостоятелно на Сопот заедно с други крила около теб?! Имаш ли издаден FAI лиценз или някакъв друг документ, който удостоверява твоята годност за летене? Имаш ли лиценз за радиолюбител след като ползваш радиостанция за комуникация? И най-общо казано, мислиш ли че спазваш всички правила и закони свързани с летенето в България?
Щом ще сме толкова взизкателни към другите, не е ли редно да започнем от нас самите?

P.S.
Цитат:
Ваньо, наистина става въпрос за етика и отношение, а Митака показа по недвусмислен начин, че е въпрос и на възпитание и умствен багаж. Няма лошо. Добре, че си е сложил хубава снимка, та като го мерна из Сопот да не летя.

Не съм си сложил снимка, но ако видиш един бяло-оранжев Аспен като този: http://civlrankings.fai.org/?a=309&person_id=5342&, и решиш да не летиш около мен няма да ти се разсърдя!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Ба си м.... .Кво толкова каза момичето, че го правите на нищо? Бах м.... .
Нямам думи. То адвокати ли нещещ, то инструктори то чудо. Те визираните в първия постинг пилоти едва ли се чувстват засегнати, иначе биха изразили мнение, даже щеше да бъде най-добре. Кво щеше да се коментира сега ако някой беше написал например:
Здравей Дачи, съжалявам, че съм те притеснил, но аз през цялото време те виждах и се съобразявах и с твоя полет.
Ама не. Почва се една от рода: "абе не те знам кой си", "абе ти си намери инструктор че...", "абе теб не са ли те учили"., "кой си ти да коментираш еди кого си" и други.
Ма кво толква има, бе? Все някога има полет и от Сопот, на повечето хора им трябва време за да започнат да се чувстват по-спокойни въобще във въздуха, даже когато са сами. Съветите не са излишни, анализите на личноста не са за тук.
На Мимето, винаги когато сяда в колата и напомням:
Пази се от колите пред теб.
Пази се от колите зад теб.
Пази се от такива, които като видят жена на волана, започват да доказват или показват какво ли не.
Стой далеч от агресивните шофьори.
И на края пак е въпрос и на късмет,

Поздрави на всички летящи!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 12:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Цитат:
Ба си м.... .Кво толкова каза момичето, че го правите на нищо? Бах м.... .
Нямам думи. То адвокати ли нещещ, то инструктори то чудо. Те визираните в първия постинг пилоти едва ли се чувстват засегнати, иначе биха изразили мнение, даже щеше да бъде най-добре.

Росене виж само заглавието на темата плус назоваването на конкретни хора плус другите изказвания по техен адрес и по адрес на хората, коуто се опитват да изкажат малко по-друго виждане и си направи сам равносметка, като трезвомислещ човек!!!
Мисля, че много се лъжеш, че те няма да вземат дума по темата и скоро ще го разбереш! Не ти ли минава мисълта, че тези хора просто не знаят, че някой коментира нещо по техен адрес и никой от тези, които го правят не им се е обадил да ги пита за тяхното мнение, както би трябвало да се очаква от някой с високи претенций за етичност, преди да почне да ги дискутира по форумите?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 1:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ами Росене, нещата опират до култура и интелект. Дачи постави принципен въпрос, а комплексарите й се нахвърлиха с "ти ква си че ще ми кажеш?"

Само като прочета тоя коментар:
Владимир Нешев написа:
Цитат:
Няма видими граници, Митак, точно затова правилата са за всички, ВИНАГИ.


Много крайно изказване!!! Не мисля, че трябва да допуснем в летенето в България да се стигне до там!!! Човешкия разум трябва да е над всички писани и неписани правила!!

... и какво да ти кажа? Тия с BMW-тата по пътищата, със сигурност и те "на разума" си се позовават като газят наред. Правила! Кой? Аз ли трябва да спазвам правила бе?

Върхът на сладоледа обаче е изказването "Не мисля, че трябва да допуснем в летенето в България да се стигне до там!!!"

Докъде да се стигне бе пич? Дотам, докъдето са стигнали всички нормални европейски страни ли? Не се притеснявай. С такова мислене, няма никакъв начин да се стигне дотам.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Милен, ти правеше граунд спирала на поляната, когато друг пилот захождаше да каца. Това ме изплаши /бях на земята, но ти го знаеш!/ и смятам, че това е опасно. Просто питам редно ли е и има ли писано правило това да не се прави? Предварително ти благодаря за отговора!

Влади, къде казах, че Милен ме е застрашил?

Влади, какво му е на заглавието? Просто питам дали спазването на правилата е въпрос на възпитание или на нещо друго? Ти какво мислиш по този въпрос?

Влади, ти беше ли в неделя на поляната в Сопот? /и какво общо има кацалото във Враца?!/ Ако не си бил – мнението ти за случките там е неадекватно и излишно. Аз попитах за правилата – спазват ли се или не? Ако не – защо? Ако има правило новобранците да летят с тенджера на главата – и с тенджера ще летя! Какво лошо има в това?

Влади, по отношение на моя полет: Аз имам инструктор, който преценява вместо мен, отговаря за мен, води ме за излитане и кацане, обучава ме и т.н. Този инструктор НЕ си ти. Не ти дължа обяснения за полета и уменията си. Ако просто си любопитен, попитай човешки и с удоволствие ще ти разкажа за този полет и за всички преди него.

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Абеее
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 2:13 pm
Мнения: 16
Местоположение: Бургас
Виждам, че добре се забавлявате в тази тема, ама все пак май не беше това целта на занятието... тя кака Дачи тряа да каже де, че знае най-добре що я е пуснала. Аз обаче ще ви предложа да вземете да цепнете темата на две, дори на три други:
1. Правила за летене. По принципа на забавната тема с терминологията, да се пишат само правила. Тъкмо "зайците" ще покажат какво са научили на курса, а "майсторите" ще си го припомнят и споделят изключения от правилото, кога кой как е постъпил и защо. Почти винаги трезвата преценка е по-важна от правилата - тях също са ги мислили хора.
2. Етика - във въздуха, на старта, на кацалката, в колата, в къщи, в кенефа, във форума и къде ли още не. Тука ще му е мястото да кажете кой кого има право да коментира и кого не....
3. Лични нападки - това явно ще е най-просперираща където ще може да се плюете на воля...
Айде...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 2:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Цитат:
Ами Росене, нещата опират до култура и интелект. Дачи постави принципен въпрос, а комплексарите й се нахвърлиха с "ти ква си че ще ми кажеш?"

Наско, не знам дали ме познаваш, но ако не, не мисля, че имаш някакво морално права да използваш такива термини по мой адрес!
Цитат:
Докъде да се стигне бе пич? Дотам, докъдето са стигнали всички нормални европейски страни ли?

Дори и да ме познаваш не мисля, че си ми толкоз близък за да ме наричаш така.
Мисля, че е време Красьо и Ники, които модерират този форум, да вземат някакво отношение по въпроса в противен случай има опасност хора като мен просто де спрат да участват в него. Това сигурно ще е добре дошло за някой индивиди, които спокойно ще се изживяват като велики тук, но мисля че едва ли този форум е създаден с такъв замисъл, ако е така, това ще е последното което ще прочетете от мен, няма повече да ви притеснявам, спокойно си пишете!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 2:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Цитат:
Влади, къде казах, че Милен ме е застрашил?

Дачи, къде съм написал, че си казала че Милен те е застрашил?
Цитат:
Влади, какво му е на заглавието? Просто питам дали спазването на правилата е въпрос на възпитание или на нещо друго? Ти какво мислиш по този въпрос?

Не не е въпрос на възпитание, а на мироглед, мисля че Петко достатъчно добре го обясни!
Цитат:
Влади, ти беше ли в неделя на поляната в Сопот? /и какво общо има кацалото във Враца?!/ Ако не си бил – мнението ти за случките там е неадекватно и излишно.

Не съм бил на поляната на Сопот и не съм коментирал случилото се там. Моля те прочети точко какво съм написал. За теб коментара ми сигурно е неадекватен и излишен, но може би за други не е, форума е за всички, които имат желание да го четат!
Цитат:
Аз попитах за правилата – спазват ли се или не? Ако не – защо? Ако има правило новобранците да летят с тенджера на главата – и с тенджера ще летя! Какво лошо има в това?

Точно от това се опасявах, по хубаво не би могла да го кажеш!!! Аз лично не бих летял с тенджера на главата, защото някои е издал такова правило! Това сляпо следване на правила, които противоречат на здравия човешки разум не мога да приема!!!
Цитат:
Влади, по отношение на моя полет: Аз имам инструктор, който преценява вместо мен, отговаря за мен, води ме за излитане и кацане, обучава ме и т.н.

Извинявай, обаче когато си сама във въздуха единствено ти сама взимаш решения, не може друг да преценява вместо теб!!!!! Ами ако аз летя от ляво до теб и инструктура ти каже да завиеш на ляво, ти ще го направиш ли? Ако е така, всякакви по нататъшни дискисий са излишни. Познавам Емо и не мисля, че така те е иструктирал, по-скоро мисля, че нещо съществено не си разбрала за летенето!!!
Цитат:
Този инструктор НЕ си ти. Не ти дължа обяснения за полета и уменията си. Ако просто си любопитен, попитай човешки и с удоволствие ще ти разкажа за този полет и за всички преди него.
Не ми дължиш обяснения и аз не ги искам, зададох въпроси на които ти сама би трябвало да си отговориш, ако не го направиш си е за твоя сметка. Мисля че от твоя сайт вече достатъчно добре се информирах за полета ти, аз чета преди да пиша, поне се опитвам!


Последна промяна Владимир Нешев на Чет Окт 05, 2006 3:05 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 2:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Влади, ти току що взе правилното решение :!: :!: :!:
Няма никакъв смисъл да отговаряш на безумни постинги. От известно време в форум, пишат предимно хора, които се чудат, какво да правят и определено не се занимават с парапланеризъм :lol: Форума прилича на безцелен чат и смислена тема не е имало мнооого отдавна :evil: Единственото нещо, което си залужава да чете човек, са новините и темите с полетите за съответният месец. Разбирасе и acromad :twisted:
Не са останали много активно летящи и добри пилоти, които да напишат нещо :!: :!: :!: Единствената останала двигателна сила е да се спори за спора и да се бистрят безумия.

Пожелавам ви здраве, щастие и дълголетие

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Влади, най-сетне сме на едно мнение: дискусиите са излишни.

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Към всички:

Съжалявам, че подхванах темата. Извинявам се на всички, персонално, които са се почувствали обидени от поведението ми.

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 4:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 2:24 am
Мнения: 113
Местоположение: Troyan / V.Turnovo
их че цирк :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Чет Окт 05, 2006 4:35 pm 
neznam za pravila za vaspitanie pak xi4 prosto mi lipsvat parvite sedem-osem godini ... no mi se nalago da starja kato nenormalen dokato kacaxa delti tai 4e e...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов