Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов скоринг софтуер
МнениеПубликувано на: Нед Яну 05, 2020 11:48 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Здравейте всички,

вероятно сте чували името FS - това е софтуера на FAI за оценяване на състезания. Това е доста стар софтуер писан на C# и допълван от много хора през годините за да се стигне до сегашното му състояние. А сегашното състояние е такова, че е пълен с грешки и е толкова объркан, че вече е много трудно да се добави нещо принципно ново. Аз съм в екипа, който поддържа FS от 2014-та година. От тогава до сега съм написал в него няколко неща:
1. Нов алгоритъм за оптимизация (намиране на най-краткия маршрут между цилиндрите на задачата)
2. Нов алгоритъм за определяне на точната височина
3. Множество дребни промени по параметрите на скоринг формулите
4. Няколко подобрения във визуализацията на полетите

През 2016-та с Ясен измислихме нов начин за изчисляване на точките за лидерство (нарича се Real Leading Points) и в началото на 2017-та го предложихме на CIVL. Те го харесаха и казаха, че искат този начин на изчисляване да го има като възможна опция в FS. След това аз започнах да се мъча да го реализирам в FS, но се сблъсках с такива проблеми, че е по-добре да не ви губя времето и нервите с тях! Реших, че ще е по-лесно да направя нов скоринг софтуер от нулата.

Така и направих - захванах се и за около година работа направих напълно функционален софтуер, който може да изчислява Real Leading Points. От тогава (началото на 2018-та) всички състезания на които съм скорер ги правя с моя софтуер. Дойде време този софтуер да излезе на светло - тоест да бъде публикуван като open-source. В тази връзка търся хора, които имат уменията и желанието да помогнат този софтуер да стане най-добрия и най-ползвания софтуер за оценяване на състезания.

Ето какво е моментното състояние на нещата:
* езика за програмиране е Java
* UI частта е на JavaFX
* скоринг библиотеката е напълно отделна от десктоп приложението
* библиотеката все-още няма пълно unittest покритие
* все-още няма API документация

Начините по които човек може да помогне са следните:
1. Ревю на съществуващия код и даване на съвети как да се подобри структурата му и др.
2. Писане на API документация
3. Писане на unit тестове
4. Разработване/развиване/усъвършенстване на десктоп приложението


Ако сте Java разработчик и имате желание да помогнете (или познавате някой такъв) - свържете се с мен на danieldimov@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов