Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Май 12, 2024 8:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Правилата във въздуха - въпрос на възпитание или....???
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 11:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Пускам тази тема, защото тази събота и неделя видях на кацалото в Сопот неща, които не ми харесаха... Който беше там, знае за какво става дума.
На сайта на Марин има много добро четиво по въпроса.
намира се тук: http://www.azor.hit.bg/comment-10.html

много ви моля, прочетете го отново. предлагам ви да създадем "Правилник за движение във въздуха" /по подобие на речника/. Вие пишете, аз ще събирам и оформям.

Не се изразих правилно.
Правилник има - искам да си го припомним и да си го спазваме!

Мисля, че такива като мен, които сега се учат да летят сами са по-спокойни като знаят, че правилата се спазват.

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Последна промяна dachy на Вто Окт 03, 2006 12:14 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :-)
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 11:57 am 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
То правилата си ги има и човек като се поразтърси ще ги намери, така че няма нужда да ги създаваме :-) Този който го обучава инструктор му е по лесно защото това е част от обучението и инструктора му ги преподава тези неща! Обучението сам е нездравословно за обучаемия пък и опасно за летящите край него :-)

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 12:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Не говоря за това, не си ме разбрал вероятно.
Не говоря за самообучение. Това, че се уча да летя сама, не значи че сама се уча да летя, а че се уча да летя сама, а не в тандем. Има разлика в словореда :wink:

А правила има, да, но не се спазват. В неделя на поляната имаше разпънати поне 10 крила и никой не ги сгъваше, а във въздуха имаше още 4-5 крила, които се чудеха къде да кацат.
Имаше и такива, които правеха спирали до земята и избутаха новобранците да кацат по оградата, та накрая им се и скараха даже...
За такива неща говоря ... но ако смятате, че темата е лишена от смисъл - моля Ники да я изтрие.

За мен като новобранец /с един-единствен полет/ е важно да знам, че майсторите ме пазят. Аз мога да си се пребия и сама, нямам нужда от помощ :evil: :evil: :evil:

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Застани до прозореца си и погледай петнайсет минути движението на автомобилите по улицата, особено ако има и кръстовище. Разбирам, че има хора идеалисти ама чак пък толкова? Стига сте се поставяли в ролята на онеправдания, излъгания, жестоко обидения.... Разберете, че никой не е длъжен да се съобразява персонално с вас и вашия опит. Никой няма за цел да те кара да се чувстваш спокойна на петстотин метра висейки на 5 килограма плат. Хайде направи още няколко самостоятелни полета и може да започнеш да мислиш малко по - прагматично.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 3:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Абсолютно съм съгласен с dachy, че правилата трябва да се припомнят и задължително трябва да се съобрзяваш с другите летящи ако искаш и те да се съобразяват с теб. Тука не става дума за некъв гол идеализъм, а за няколко простички правила които могат да ни спестят много проблеми.
Митак, ако си толкова безотговорен и в летенето колкото и в твоето изказване, по-добре недей да летиш там, където има повече от един летящ и то с уговорката, че този летящ си само ти.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 3:55 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Dachy, ами като има разпънати крила на кацалото и не си ги прибират - люскаш се отгоре им (и с колкото се може по-голяма хоризонтална скорост) и да видиш как следващия път ще си ги приберат. Поляната не е място за изложби. Твоята безопасност е по-важна от тяхната небрежност :!:
А хулиганите със спиралите ги тепаш на земята, ако те не са се отепали вече :twisted: :twisted: :twisted:
Това е сестро.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 5:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Не ме разбра правилно. Правилата не са измислени случайно и съм абсолютно съгласен с тях. Както и да е. Поговорете си по темата, обсъдете я обстойно и стигнете до правилното заключение. Дано да получите морално удоволетворение от достигнатите изводи :wink: .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 5:40 pm 
А какво е станало в Неделя?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 5:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
е ясно какво....
"старите кучета" без да бързат ...при разпънати крила....на сладък лаф и бира...на кацалото...
пък новобранците....които винаги се пречкат... и са виновни по презумпция(винаги) се чудят къде да кацнат....

отношенията между хората са доста профанизирани....
в казарма не си ли бил!!!????
на улицата в потока коли не го ли чувстваш....
"Ама аз съм голяма работа бе ...ти ли ще ми кажеш....новобранец със новобранец...."

а между пилоти не трябва да е така....

Честит пръв самостоятелен полет Дачи(и то от високо) и да си промениш подписа!!!!!! :lol:

добави " и сама"

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 6:23 pm 
:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
mitaka написа:
.... Разберете, че никой не е длъжен да се съобразява персонално с вас и вашия опит. ....


Митак! Не знам какъв си, откъде си и откога летиш, но ако още не си разбрал, че във въздуха всеки трябва да се съобразява с всеки, то по-добре е да се насочиш към футбол, лека атлетика, дълго бягане или въобще към спорт, в който липсата на мисъл не е животозастрашаваща.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 7:13 pm 
Това ли се е случило?Не ми е направило впечатление,но представяйки си го- доста неприятно би било и особено за начинаещ.Със сигурност създава много напрежение.
Ами хора, той проблема е в нас-летящите не в колоездачите! Не се задържам дори минута след приземяване с разпънато на кацалката крило.Свивам го на роза и се изтеглям в периферията на поляната ,за да скатавам на спокойно и сянка. На мен лично ми е неприятно,когато знам,че може би преча или ще попреча на някого.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: :-)
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Дачи, така представени нещата си права, но това не е въпрос на правила, а на етика между нас! Каквито и правила да има те се нарушават за да се изтъкнат някои хора, че са над правилата! Не трябва да се забравя, че всеки е бил новобранец! Просто не прави това което не искаш да ти правят на теб! :-P

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Аз бях, цял ден и в събота, и в неделя в Сопот (доста се летеше :lol: )и не мисля, че имаше каквито и да е проблеми. Даже и всички, да си бяхме рапънали крилата по ливадата, пак щеше да има достатъчно място за кацане (не че е правилно да го правиш, но постинга е много пресилен)! А отделен въпрос е, че на някои хора им е малка ливадата :wink:, но едва ли някой е имал проблеми заради рапънати крила (винаги я има и голямата ливада). Що се отнася, до спиралата, за която говориш, през цялото време наблюдавах какво се случва. Нямаше заплаха за никой от двамата и представяш ситуацията по-много променен начин. Първо, Ники не е изобщо новобранец и лети като орел :lol: (това е почти убития ученик)!!! Второ, Милен много добре го виждаше, и затова прекрати граунд спиралата (всъщност нищо не се случи).
Правилата определено са важни, но по скоро, когато става въпрос за претъпкани термики, склонове като Витановци с 20 крила във въздуха и т.н. В Сопот подобно нещо нямаше.

P.S. Всички проблеми на поляната за кацане в тези два почивни дни (придървявания) се случиха при абсолютно гола ливада :twisted:

Здраве, и повече летене по-малко писане!

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 10:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Виждам, че не ме разбрахте какво имам предвид :!: Идеята, е че няма видими граници - една ситуация за единият летящ е безопасна, но за другия петнадесетте метра между двете крила е критична. Наско, очарован съм от начина, по който прати всички други спортове в девета глуха и се надявам да не останеш учуден, като разбереш, че в леката атлетика тактиката, мисленето и бързата преценка са решаващи, а разграничаването между лекатата атлетика и "дългото бягане" предизвика интерес във мен. Футболът и на мен не ми е симпатичен, ама чак пък толкова да го грубиш и него няма нужда. А изказването ми, че никой не е длъжен да се съобразяза персонално с вас не мога да разбера защо разбуди такава ярост във вас. Като опънат лентички с маркировка горе, тогава вече може да сме пристрастни. Аз откъде да знам онзи Xyon срещу мен дали го лети пилот с 300 часа или ентусиаст на 20 полета. Всеки се стреми да се пази сам, а тези правила за завой само в дясно или кой има предимства, извинявайте, ама трябва да сте си ги изградили още на колелото в началните отделения. Вашата работа ми прилича на един мой познат, който ми се оплаква как като си карал мотора по първокласните пътища го издухвали камионите и той, видиш ли, едва се задържал на пътя :twisted: . Хайде стига, никой не ви е пратил на сила по баира, а ако има случай на придървил се пилот на кацалката на Сопот, защото имало разпънати крила на кацалката с жив интерес бих прочел/чул историята. Не искам да се заяждам, а да ви накарам да помислите, че възприемането на една ситуация за рискова, когато няма точно определени критерии зависи единствено и само от субекта, поставен в тази ситуация.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов