Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Май 18, 2024 4:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 8:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Xvar4ilotooo,
Изчетох доста от това, което си писал в различните раздели на форума.
Трудно ще те надмина. Дори и много да се старая.

П.С.
Елементарното уважение, както към събеседника, така и към българския език изисква да се пише на кирилица.
П.П.С.
М-м-м даааа ...... обяснявам, какво е уважение към езика на човек, който няма уважение към живота. Явно наистина съм изперкал.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 9:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
(o)g(o) написа:
2. Не можах да се задържа "няколко месеца" в този спорт именно поради беззаконието и безхаберието, което очевидно цари в него.


Отново обобщения! Не ми се сърди, но ти не си си счупил крака "поради беззаконието, което цари", а поради нещастно стечение на обстоятелствата. Парапланеристи и ученици чупят крака във всяка страна, дори и в най-законните и регламентираните. Това можеш да прочетеш в accident report-ите на всички големи и развити федерации по парапланеризъм. У нас, въпреки "беззаконието, което цари", инцидентите процентно не са повече от тези във всяка страна с развит парапланеризъм. Това не значи, че не бива да се работи в тази насока (регламентиране), но взаимното насъскване на тема "този утрепа онзи" просто с нищо не помага.

(o)g(o) написа:
4. Ако ще си ги мерим - може в парапланеризма да съм новак, но във въздушните спортове съм от 14 годишен. В момента работя в Учебен център по авиационна сигурност. (ЛИЦЕНЗИРАН от ГВА!).


Виж, изобщо не съм по мерките и теглилките и с никого нищо не си меря. Обаче ако това което казваш е истина, жалко, защото ако наистина разбираш от авиационна сигурност, вероятно би било по-добре да помогнеш в дискусията като дадеш предложения кое как според теб би трябвало да стане ... а не обратното. Защото е много по-лесно да кажеш как не трябва да стане или как няма да стане ...

А по отношение на милионера и правенето на "нещо", прав си, но щом разбираш от авиационната сигурност, сигурно знаеш, че регламентирането на един въздушен спорт не може да стане нито с усилията на един човек, нито на двама, нито на трима ... не става лесно ... и определено не става с "мерене" и надвикване.

А какво съм направил ли? Не е кой знае какво, но все пак погледни тук, тук, или накратко тук.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 9:37 pm 
O G O ei pokemonec ti ako 6te6 i po sto p[ati da mi is4ete6 postingite taq si a za moiata kirilca ami da prosto nqma kakvo drugo dakaje6 qsno :))))))))))))))))))))))))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: cvvb
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 9:43 pm 
ne bil se izadarjal vav sporta i mesec poradi xaus i besxaberiie dran dran ta pls ne si za6to kakto sam kazva6 si v aviqciata ot 14 godi6en m dobre no kogato si se zblaskal s PARAOLANERA vapreki 4e e nai lekiq nai prost kato konstrukciq toi e i nai slojen za opravlenie mnogo po lesno se leti na F 18 na MIG 21 il na Fantom da ne govorim za StelT I sovalka s far4iloto si sam a to jivo i vse marda mirno ne sedi e staq misal ne si mogal da svikne6 4e s ParaPlaNERA moje6 da napravi6 tolkova figori kolkoto sas vsi4ki drugi letatelni sredstva vzeti zaedno ne i na drugiq den da prelti6 natd 300 kilometra tekiva sa tvoite problemi a ne bezakonie i pro4ie drugi podobni vsiakvi ot sorta gluposti tvoi lqlqql bra6tolevenici aide so zdrave i se privarduvai pove4e ot vsi4ki ....


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 10:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Наско,

- Нещастни случаи стават навсякъде, спор няма. Обаче едно е да се случи нещастен случай, когато за взети всички мерки, друго е когато не е ясно кой какво е направил.
Твърдя че цари беззаконие по 2 причини:
1. В учебните центрове цари беззаконие, защото обучението в авиационните учебни центрове е регламентирано от Закон за гражданското въздухоплаване и от Наредба № 27 от 31.03.2000г. за авиационните учебни центрове, обн., ДВ, бр. 32 от 18.04.2000 г., доп., бр. 85 от 2.10.2001 г. (сега, тук може да се поспори до колко това е съотносимо към парапланеризма, но определено при желание е можело да се използва)
Тук можем да добавим и данъчните закони, ако се позамисля сигурно и на дузина други.
2. Практикуването на парапланеризъм не е регламентирано никъде. Поне на мен не ми е известно.
Макар и по различен начин, и в двата случая имаме беззаконие.
Ако случайно някой прави изключение от горните случаи, нека приеме извиненията ми.

- Простичък въпрос имам към теб. При положение, че не се води статистика от къде знаеш, че "инцидентите процентно не са повече от тези във всяка страна с развит парапланеризъм"?

- За съжаление учебният център е по авиационна сигурност, а не безопасност, т.е. мога да съдействам, ако някой реши да извърши нерегламентирана намеса на вашето летателно средство - да го отвлече, внесе бомба и т.н ;)

Сега сериозно - това с, което мога да помогна е регламентирането на дейността на учебните центрове. За останалото се надявам да се намерят други ентусиасти.

- Това което си направил е много хубаво. Наистина.
Без да омаловажавам ни най-малко труда ти - но какво от това?
Смисъл от теста и правилата, които си публикувал ще има, когато те бъдат включени в единна методика и започнат да се прилагат от всички учебни центрове.

"Защото е много по-лесно да кажеш как не трябва да стане или как няма да стане" - тук също съм съгласен с теб.
Както и с написаното в последния абзац.
Затова и търся съдействие и чрез този форум.

Лошо впечатление ми прави, че вече няколко човека заявяват готовност да помагат, но държат да останат анонимни за да не си навлекат гнева на "другите". Навява ми спомени за други времена. Но както и да е.
Надявам се да събера повече хора решени да променят настоящото състояние на нещата.

Xvar4ilotooo
не съм чел какво си писал в последните си постинги и за в бъдеще няма да чета нищо, което не е написано на КИРИЛИЦА!

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 10:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
(o)g(o) написа:
1. В учебните центрове цари беззаконие, защото обучението в авиационните учебни центрове е регламентирано от Закон за гражданското въздухоплаване и от Наредба № 27 от 31.03.2000г. за авиационните учебни центрове, обн., ДВ, бр. 32 от 18.04.2000 г., доп., бр. 85 от 2.10.2001 г. ......


Ето сега вече се надявам да разбереш защо според мен развяването на закона може само да навлече беди на този спорт. Ако прочетеш този закон внимателно, ще видиш, че проблемът е точно там - в закона. Той дава определение за "гражданско въздухоплавателно средство", и оттук нататък почти не прави разлика между парапланер и Боинг 747... А това е абсурдно и не знам да го има някъде по света. Ако се чете буквата на тоя "закон", то всеки парапланер трябва да има регистрация в ДВИ, сертификат за летателна годност, че и да иска разрешение от РВД за всеки полет ... Това го няма никъде по света, и докато този закон стои в този си вид, каквото и регламентиране ние да си измисляме, то ще противоречи на закона, тоест няма да бъде прието от никоя официална институция ... и ще си остане писание по сайтове и форуми ...

Кой е виновен за това състояние на нещата? Не ме питай, но във всички случаи вина за това носи И всеки един от нас. Поогледай по-добре този форум и ще разбереш защо ...

(o)g(o) написа:
Без да омаловажавам ни най-малко труда ти - но какво от това?
Смисъл от теста и правилата, които си публикувал ще има, когато те бъдат включени в единна методика и започнат да се прилагат от всички учебни центрове.


Така е. Това, доколкото знам, вече се прави от няколко души в комисията по парапланеризъм в БНАК. Става бавно, вярно, но поне вече нещо става.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 28, 2007 11:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Наско,
Радвам се че постепенно успяваме да доближим позициите си.

Моля обърни внимание, че говоря за Авиационни учебни центрове, а не за парапланеризма въобще.

Вече писах по-горе, че с моите знания ми е трудно как може да се въведе ред в летенето, но много ясно си представям как може да се подреди ОБУЧЕНИЕТО!

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 7:51 am 
xihaxihaxihaihihihxaxihaxihaxihaxihxih:))))))))6te se vidim na nqkoi start jivi i zdravi nadiqvam se i vub6te nqma da bada vnimatelennnnn ;)))) PA4O 160:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
(o)g(o) написа:
Моля обърни внимание, че говоря за Авиационни учебни центрове, а не за парапланеризма въобще.


Е да де, ама тук говорим само за парапланеризъм ...

OK, peace!
Бързо възстановяване. И не се отказвай от спорта. Просто си започнал кариерата си в този спорт малко "накриво", но това е по-скоро изключение, а не правило.

P.S. А за това че по регламентирането на този спорт у нас има какво да се прави, никой в този форум не се съмнява. Въпросите са кой и как ... (с хиляди подвъпроси :wink:)
Но ако все пак мислиш че знаеш как да се "подреди обучението", просто отвори една нова тема и си кажи мнението. За това са форумите.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 12:36 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 8:59 pm
Мнения: 12
Местоположение: Vidin/Sopot
(o)g(o), zashto taka se napregash be pich, otpusni se malko. To e jasno kato 2 i 2 4. Nishto koeto e izvqn tebe ne mozhe nito da ti navredi nito da ti pomogne. Kakvi sqdilishta, kakvi zakoni.
- Leteneto s praplaner e SVOBODNO i takova shte ostane zavinagi, nezavisimo kakqv broj hora go bqrkat s aviacija.
- Vseki trjabva da se grizhi za svoja zhivot i zdreveto si.
- Predpazvane ot izmami - sqshtata rabota, koj e vinoven ako razmahash 100 leva na centqra na Fakulteto i vikash "iska li njakoj da me uchi da karam karuca"

Mir! Nishto lichno.

_________________
Петко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Мислех, че тук пишат грамотни хора, но хайде, ще го повторя още веднъж в случай, че някой е недовидял:
НЯМА ДА ЧЕТА И ДА ОТГОВАРЯМ НА ПОСТИНГИ, КОИТО НЕ СА НАПИСАНИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 4:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
4е кой те кара 8)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 281
Местоположение: Пловдив
Изцяло подкрепям позицията, изразена от Петко. Това е същината - останалото е в "Матрицата".


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Ако бог е искал хората да немогат да летят ,
щеше да им сложи корени .

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Димитър Хаджимаринов
Би ли ми разяснил каква е точно позицията на Петко, че аз понеже съм много тъп не можах да я схвана?
(Освен това, че се опитва да се заяжда)

живо
Както споменах съм много тъп и не разбирам какво общо има въпросната сентенция с темата? Моля разясни.

Xvar4ilotooo
Тъй, като забелязах, че си успял да напишеш цели 3!!!! думи на български, не мога да не уважа това твое усилие (със сигурност ти е струвало много). Ще те информирам, че въпросните господа са се преименували на "Летете с нас в Синьото небе". Май ще трябва да се понапънеш и да изкараш поне още 3 думи на родния си език.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов