Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 26, 2004 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
говорих си с една дама от ДЗИ по телефона. Сега, не уточнявах, че става дума за спорт. Тя каза така: имало някаква система (май немска) и като се обадиш те по тая система ти задават въпроси, ти отговаряш и те преценяват степента на животозастрашеност. Тяхна е преценката дали ще вдигат вертолет, дали ще те пуснат на бърза помощ и т.н. Това е и за да се предпазят те от фалшиви тревоги. разходите в болница се покривали до 1000 лева. Имат договорености с ПСС, бърза помощ. Но аз сега композирам едно писмо до тях с въпроси и каквото получа ще го постна тук.

Засега ми изпратиха ето това : Medicassist

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: zastrahovka
МнениеПубликувано на: Съб Ное 27, 2004 1:28 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
momo68 написа:
ОК за пред ДЗИ ние/ летящите /се водим 7 ми рисков клас/най - висока степен на риск от злополука/ :lol:

OFFTOPIC:Има и "по-опастни" от нас - пещерняците са рисков клас 8 :-)
Иначе и аз съм желаещ за застраховката!

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 8:45 am 
ОК ето повече новини - медик асист се осъществява с договаряне между ВМА и ДЗИ ! Хелкоптерите сега са 1 във Варна и 1 вСофия . Моделът е РО105 има места за 2 носилки и 3 души мед персонал съставът на който се определя по време на разговора с контролния координационен център.Летците са военни сертифицирани по натовските стандарти.ДЗИ има Собствени линейки .В момента хеликоптерите не са оборудвани с лебедки . Обхватът е до 500 км. Коментира се варианта следващите хеликоптери да бъдат оборудвани и с лебедки . По темата за парите . :twisted: При 50 до 150 човека отстъпката може да е до 3% -150 -200 -4%и от 200 нагоре 5%и нагоре .Медик асист покрива Разходите до балницата и болнични до 1000 лв. от там нататък има застраховка "Злополука за спортисти" която може да бъде 2 вида 1 но годишна и краткосрочна - едногодишната минимална застраховка е 25.80 лв .а 7дневната излиза 5.60 лв..те могат да бъдат сключвани и на место при наше желание . Застрахователният агент ме пита какво по- точно ще се застрахова за 700 000 евро ! телефонът му е 0889 801 069 -Божков .
Всичко зависи наистина от това колко човека реално ще се включат в схемата и организатора Ники Йотов да се обади . Ако Някой смята че е необходима още информация до пише или да пита :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Момо, още веднъж браво за добрата работа и усилията, които си положил за да ни информираш.

Сега трябва да решим дали да се координираме за да правим обща застраховка, или всеки да се застрахова поотделно. При обща застраховка ще се ползваме от отстъпката (не вярвам да отидем над 3%), но тук има проблем със събирането на всички данни от желаещите, както и събирането на парите от всеки един.

Възможно е и всеки поотделно да се застрахова. Тук няма да имаме отстъпка, но пък и тя не е кой знае колко голяма. Мисля обаче че е добре поне във всеки по-голям град летачите да се застраховаме при един и същ застрахователен агент, за да не се налага всеки от нас да обяснява надълго и нашироко на застрахователите за какво става дума в парапланеризма.

Нека решим кое от двете ще правим и да го правим :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastr
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 11:44 am 
Във Варна вече има парапланерист със такава застраховка и това съм Аз /направих си и за жената и децата/:lol: В неделя преди да ходим да летим се коментира и тази тема - повечето от Варненската група са съгласни и ще се застраховат . Проблема според мене е ,че в този форум се включваме почти едни и същи хора . До сега получих само 2 потвърждения на моя е- мейл от нета. Дано да има и още но това е въпрос на личен избор .Вчера по интересен начин получих потвърждение на една максима казана някога от Един по- умен от мене човек Лао Дзъ -
"Мъдрите хора не попадат в ситуации от които героите излизат с почести"
За сега :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Здравейте, хорица,
Всичко това със застраховането е страхотна работа (поне така си мислех), да да ама не (както беше казал Петко Бочаров). Много се бях запалил по тези застраховки и затова отидох и аз до ДЗИ да получа инфо от първа ръка. Персонала ми отдели доста време и говорих с доста народ общо взето докато най-накрая ме препратиха до Емилиян Кунчев, който така и не запомних с какво точно се занимава. При разговора с него той недвусмислено ми заяви, че хеликоптер за спасителна операция няма да се вдигне във въздуха докато не бъде получено адекватно мнение от лекар, а за това кой ще определи кой лекар може да даде разрешение за такъв вид спасителна операция така и не можа да каже. Не мога да си спомня точно думите му но беше нещо от сорта, че няма кой да изпрати хеликоптер за едно навяхване :twisted: Хеликоптерите, които ДЗИ ползва под наем не са оборудвани с лебедки и по тази причина се нуждаят от 30-40 метра свободно и равно пространство за кацане. За повече подробности и уточнения за възможностите на хеликоптерите ме препрати към някакъв генерал Дочев 02/9555237, който отговарял точно за тези неща - така и не му се обадих , щото ми се видя ненужно.
В крайна сметка, ако пострадам не ме интересува чак толкова кой ще ме прибере (лично от ДЗИ, военните, планински спасители или който и да е) важното е да стане бързо и застрахователната компания да поеме разходите по спасителната операция. На този етап според мен и според служителите от ДЗИ това няма да стане така както ми се иска.
По въпроса за самото състезание на Сопот доколкото разбрах нещата ще бъдат съвсем различни. Благодарение на Вас , нещата са поети доста присърце от страна на ДЗИ и подготвят някаква съвсем нова полица заради конкретният повод. Дано ни изненадат приятно.
Съжелявам, че ще охладя ентусиазма на някои от форума или пък дай Боже да са ме препратили да говоря с най-неподходящите хора от ДЗИ и нещата да стоят съвсем друго яче, но се чувствах длъжен да споделя с Вас фактите от моята среща със застрахователите.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Мдаааа ....

Стара приказка е че едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш. Ние май дотук изяснихме какво искат да правят ДЗИ. Остава да разберем какво могат и какво правят .... :?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 8:48 am 
Петър е прав -за навехнат глезен ДЗИ няма да дойдат с хеликоптер. Човекът който отговаря за координацията е в управлението на ДЗИ в София и се казва д -р Тодор Савов / tsavov@dzi.bg /. В моят застрахователен договор и в рекламните материали пише --"Медицински транспорт с хеликоптер или линейка при ЖИВОТОЗАСТРАШАВАЩИ СЪСТОЯНИЯ " -Болнична медицинска помощ при злополука до определен в договора размер - 1000 лв.Достъп с телефони до 24 часов контакт - център на ДЗИ който координира предоставянето на здравни услуги и консултации .
За сега едно нещо е сигурно - това е единствената застраховка за България от такъв характер . Право на претенции при инцидент има само Застрахования .... А за двата обяда с десерт /25 лв./ - там всеки си знае ... :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Здавей, Момо,
тъй като ти си най-наясно от всички Нас ще попитам теб. Само моля те не го приемай за заяждане - не това е целта ми.
Как този, който координира операцията ще разбере какви са ми нараняванята и дали са животозастрашаващи, ако аз съм се изтърсил насред планината и няма как някой лекар да стигне до мен по земята (или поне не достатъчно бързо), ами ако съм си ударил лошо гръбначния стълб и съм прищипал там нещо из вътре, тогава какво става? - не е животозастрашаващо, но съм заплашен от инвалидност - ужас :shock:
За съжаление застраховката "МедикАсист" представлява поемане на разходите при транспортиране на пострадалия, когато има поставена точна диагноза, за да се знае с какво точно да го транспортират. Подчертавам: за транспортиране на пострадалия, а не за спасяването му . Има много начини за тълкуване на тези полици, но истината излиза наяве когато деиствително се наложи да се възползваме от правото си върху полицата, защото ние можем да мислим каквото си щем, но какво ще стане след инцидента решават застрахователните агенти (лекари), а там нещата опират вече до пари, защото ние сме просто поредния случай.
След тоя ред на черни мисли ще добавя само, че за сега това е полицата, която се доближава най-много до изискванията на безмоторните пилоти, но за съжаление има още какво да се желае.
Все пак не губя надежда. Както е тръгмало може да има и още по-добри оферти :wink: .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Една кратка вметка: Няма как в застрахователна полица да се говори за "спасяване". Това е неясно и недефинирано понятие. (Какво значи да те спасят? - да те гипсират? да те излекуват? да те вкарат в болница? А какво става със "спасението на душата" :) )
Затова в полицата се говори за транспортиране. Мисля че това не е повод за притеснение.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 11:10 am 
Най - добра информация се черпи от извора . Като застрахован имам право на безплатна консултация по телефона и ще задам конкретния въпрос ако падна от 15 метра /вече съм го правил миналата година но Топола Каварненско / :lol: и се потроша на Сопот утре в 15 .00 след обед какво ще следва ... Чакайте резултати :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 11:31 am 
Eto kakvo pisah -Zdraveite g-n Savov ,
Kazvam se Momchil Krustev i imam skluchena zastrahovka " Medik asist " kum Varnenskiyat klon na DZI .Ot zastrahovatelniyat agent g-n Bojkov razbrah che Vie otgovaryate za koordinaciyata i opredelyaneto na ekipite za osushtestvyavaneto na Jivotospasyavashti operacii po transportiraneto i dobolnichnata pomosht na zastrahovanite .Az sum paraplanerist i predstavlyavam interesite na ne malka grupa potencialni klienti ot cyala Bulgariya .Vuprosut koito ni interesuva e kakvo shte se sluchi pri Padane na zastrahovan za "Medik Assist" paraplanerist ot 15 metra v planinata v rayona na gr.Sopot po vreme na sustezanie ili praktikuvane na tozi sport .Shte Vi buda dlagodaren ako mi dadete i nyakakvi poyasneniya za nachina na opredeliane na vida na travmite i sformirane na ekipite kakto i vremeto za zadeistvie i realnite im vuzmojnasti pri vuznikvane na podobna situaciya ,kakto i nyakakvi Vashi stacionarni telefoni za osushtestviavane na telefonen kontakt .Moite sa 052 601 933 ili 052 614 654 /0888 518 368 .
очаквам отговора и търся телефоните му по другите канали за свръзка ... :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: За застарховката.
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 3:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Във Франция, Швейцария и Германия в хеликоптера, който идва задължителнo има медицински екип и лекар. Този лекар определя диагнозата, дава първа помощ и решава къде да те откарат. Не може по телефона да се определя диагноза на някой паднал от 15 метра примерно , лежи, всичко го боли и е в шок от падането, някъде из планината. Във Франция тази първа помощ и този транспорт е БЕЗПЛАТЕН. В Швейцария се плаща минимална засрахователна такса, когато отиваш някъде да катериш, или да летиш и се отбелязва, къде отиваш, за какво, и кой си, за да те измъкнат, да ти окажат първа помощ и да те транспортират. Без това нещо няма хеликоптер. В Германия не знам как са уредени плащанията ,но хеликоптера идва по-бързо, дори от линейката и задължително е с медицински екип вътре.
Предполагам че когато са тръгнали да извършват подобна услуга (застраховка) ДЗИ са се поинтересували как се прави това по света в белите държави.
Дано да стане и в България!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Последна промяна ВладиЧ на Сря Дек 01, 2004 8:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Дек 01, 2004 5:03 pm 
Проведох въпросния разговор и резултата е : Хеликоптерите летят под нивото на облаците в светлата част на деня до удобно близко място за кацане след съгласуване с доктори от Бърза помощ извършили оглед на пострадалия :!: Притеснява ги факта ,че аз и Пешо сме се напили и сме хванали бас дали ще дойдат и за колко време някъде където не сме .
При състезанието процедурата може да се съкрати с наличието на екип изпратен в района за времето на състезанието .
Не сме още в Европа но вървиме ...
В заключение хеликоптерите и линейките транспортират и обслужват доболнично ... някой прегледан от доктор на който имат вяра . Носете си Доктори на местата за падане :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов