Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Идея за застраховане на парапланеристи
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2004 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
По време на pre-PWC-то ДЗИ застраховаше парапланеристи за 2.8 лева на ден на стойност 1000 лв. Тези пари ги получават роднините ти при смърт. При злополука получаваш 15 % от тази сума за медицинско лечение и 10 % за медицински транспортни разходи. Тези 10% от 1000 лева означават 100 лв, което не може да покрие една спасителна акция в планината, да не говорим за вертолет (най евтината тарифа е 600 евро на час).
Докато застрахователните компании излезат с някаква по-сносна офера за застраховането на пострадали парапланеристи, може ние да се обединим и да създадем застрахователен фонд т.е. всеки внася напр. 50 лв на година, а при злополука получава определена част или процент от тази сума. Естествено за да не заприлича това на пирамида, трябва някой икономист да се хване и да проектира нещата. Още е възможно да има някакво деление - напр. по-скъпи вноски за по-рискови пилоти (или по-ниски застрахователни суми) и ткн.
Какво мислите?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2004 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ники, ето какво мисля по въпроса:

Идеята ти е по принцип добра, но никак не ми се вярва да проработи (ако се позамислиш, сам ще разбереш защо).

Мисълта ми е обаче друга: защо се опитваме да откриваме Америка, топлата вода или велосипеда? Така или иначе, всички тези неща са открити и ако по някаква случайност "открием" нещо "ново", то няма начин да не сме в грешка!

Такава схема не ми е известно да работи някъде по света, не виждам причина тя да заработи у нас. В нормалните страни федерацията е тази, която (обединявайки всички пилоти) отива при даден застраховател и буквално диктува правилата (защото ОБЕДИНЯВА МНОГО пилоти). Ако на един застраховател "не му увира главата", отива при друг и т.н.

Мисля, че ако трябва ние да направим нещо, то е първо да си оправим федерацията.

Поздрави на всички,
Наско


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 10, 2004 3:41 pm 
Hacko написа:
Ники, ето какво мисля по въпроса:

Идеята ти е по принцип добра, но никак не ми се вярва да проработи (ако се позамислиш, сам ще разбереш защо).

Мисълта ми е обаче друга: защо се опитваме да откриваме Америка, топлата вода или велосипеда? Така или иначе, всички тези неща са открити и ако по някаква случайност "открием" нещо "ново", то няма начин да не сме в грешка!

Такава схема не ми е известно да работи някъде по света, не виждам причина тя да заработи у нас. В нормалните страни федерацията е тази, която (обединявайки всички пилоти) отива при даден застраховател и буквално диктува правилата (защото ОБЕДИНЯВА МНОГО пилоти). Ако на един застраховател "не му увира главата", отива при друг и т.н.

Мисля, че ако трябва ние да направим нещо, то е първо да си оправим федерацията.

Поздрави на всички,
Наско



Много критично


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2004 7:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Сигурно си прав Наско (в белите държави застраховките се уговарят от федерацията), но докато от БНАК направят нещо съществено, пак ще се почупи някой (да не става :cry:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: вариант за застраховка
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 12:04 pm 
ДЗИ е пуснала услугата" медик асист"която включва -мед . транспорт с хеликоптер и линейка ,болнична мед. помощ ,достъп до 24 часов контакт -център на ДЗИ ,който координира операцията и дава консулт по телефона - цена за 1 година - 24.6 лв. за човек и 17.3 лв. за група ...
телефони за осиг на тр-т 0800 11 555/при застрахован човек/
за повече инфо. -02 981 90 32 и всички агенции на ДЗИ.
Във Варна има вече 2 "птички"на повикване ....
Аз мисля ,че ако се направи генерално договаряне ще е още по - изгодно . :wink:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Мисля че това вече звучи много добре.
Ако някой реши да преговаря и да прави групова застраховка, нека тук сподели плановете си. Със сигурност ще има много кандидати. Ако се пусне и малко повече информация, ще е още по-добре. Примерно - застраховката включва ли болничен престой или се ограничава само до спасителната операция?

Независимо от всичко обаче, струва ми се че това много се доближава до "нещото", което ни трябва.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: застраховките
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 5:08 pm 
През октомври голяма група от Варна , София и Бургас бяхме в Олу Дениз /Турция/ -местните казаха ,че за този сезон при тях има 8 /осем/ смъртни случая !!! Счупените ръце ,крака и други не ги водели на отчет ...
За да има договорки трябва Договаряща страна .Кой ще представлява гарантирано интересите на Всички летящи ?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Изключително уместен въпрос! :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 23, 2004 7:08 pm 
Ami Momo,hvani se ti(budi dogovarq6ta strana)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 9:03 am 
Все някой трябва да я свърши тая работа :) Нека да видим за период от 1 месец колко желаещи ще се обявят на е -майла на администратора или на моя - momo68@abv.bg. Естествено посетилите сайта трябва да известят и други.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: вариант за застраховка
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 12:54 pm 
момо написа:
ДЗИ е пуснала услугата" медик асист"която включва -мед . транспорт с хеликоптер и линейка ,болнична мед. помощ ,достъп до 24 часов контакт -център на ДЗИ ,който координира операцията и дава консулт по телефона - цена за 1 година - 24.6 лв. за човек и 17.3 лв. за група ...
телефони за осиг на тр-т 0800 11 555/при застрахован човек/
за повече инфо. -02 981 90 32 и всички агенции на ДЗИ.
Във Варна има вече 2 "птички"на повикване ....
Аз мисля ,че ако се направи генерално договаряне ще е още по - изгодно . :wink:


Изглежда добре. Повече по въпроса тук : http://www.dzi.bg/get_content.php?lang= ... news_id=31


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: вариант за застраховка
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 1:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Anonymous написа:
момо написа:
ДЗИ е пуснала услугата" медик асист"която включва -мед . транспорт с хеликоптер и линейка ,болнична мед. помощ ,достъп до 24 часов контакт -център на ДЗИ ,който координира операцията и дава консулт по телефона - цена за 1 година - 24.6 лв. за човек и 17.3 лв. за група ...
телефони за осиг на тр-т 0800 11 555/при застрахован човек/
за повече инфо. -02 981 90 32 и всички агенции на ДЗИ.
Във Варна има вече 2 "птички"на повикване ....
Аз мисля ,че ако се направи генерално договаряне ще е още по - изгодно . :wink:


Изглежда добре. Повече по въпроса тук : http://www.dzi.bg/get_content.php?lang= ... news_id=31


Предния постинг беше мой, но реших направо да изкопирам съдържанието на линка от сайта на ДЗИ направо тук:


Стартира здравноосигурителна система ДЗИ “МедикАсист”®
8.11.2004

“Здравноосигурително акционерно дружество ДЗИ” АД (“ЗОАД ДЗИ” АД) стартира предлагането на уникалната за нашия пазар здравноосигурителна система ДЗИ “МедикАсист”®, организирана по подобие на работещите в Европа “Swiss Rega”- Швейцария и “ADAC” - Германия. Услугата гарантира навременно предоставяне на здравни услуги от най-подходящите лечебни заведения и медицински специалисти на територията на Република България. Областта на корпоративното приложение на услугата решава въпросите с неотложната реакция при животозастрашаващи събития с персонала в работно и извънработно време. За денонощно съдействие при възникнали здравословни нужди, осигурените лица ползват 24 часовия Здравен контакт-център ДЗИ.

Здравноосигурителното покритите на “МедикАсист” включва:

Денонощен Здравен Контакт Център ДЗИ, осигуряващ съдействие и координация между пострадалото лице, медицинските екипи и транспортните средства за специализиран медицински транспорт.
Медицински транспорт с хеликоптери и линейки в случаи на тежки злополуки и животозастрашаващи състояния.:
- от мястото на оказване на първоначална спешна медицинска помощ до специализирано лечебно заведение;
- от мястото на местопроизшествието, съвместно със службите за спешна медицинска помощ до специализирано лечебно заведение.
Медицински грижи от придружаващо медицинско лице за поддържане на състоянието на Осигуреното лице по време на транспортирането.
Болнична медицинска помощ във водещи лечебни заведения за случаи на злополука с осигурените лица.
При сключване на здравноосигуретилния договор, осигурените лица получават лична здравноосигурителна карта с отразени телефоните за връзка с контактния център и указания за предоставяне на медицинската помощ.


Аз бих си направил такава застраховка.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 2:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Аз също се включвам.
IMC, браво за линка и копирания текст.
Momo, ако се наемаш с координацията, пиши ме в листата, връзките с мен са в профила ми в този форум или на Портала.
Ники, това изглежда перфектно за цялостното осигуряване на PWC-то. Поне на мен така ми се струва. :)

Дано начинанието успее. Ако мога с нещо да помогна (публикация в Портала или нещо подобно), кажете.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: zastrahovki
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 3:12 pm 
До тук сме 3 ма от Варна и 2 ма от нета . :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: За застраховката.
МнениеПубликувано на: Сря Ное 24, 2004 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Аз също ще участвам. Ако я сключим за група, то индивидуално ще може ли да се ползва? Имам предвид това ,че освен парапланеризъм аз се занимавам с алпинизъм , а през зимата карам ски и то доста екстремно, та може и за тези спортове да ми се наложи. Аз имам годишна рискова застраховка за 4000 лева, но тя е за престоя в болница и изплащане за нетрудоспособност след това. А тази както разбирам е за транспорта до болницата и мед. осиг. по време на транспорта, а не за престоя в болницата. Така че едната не пречи на другата ,а се допълват, макар че сумата за рисковата ми застраховка е доста по-голяма от 24,6 лева.
Аз ще отида утре да разпитам подробности в ДЗИ за тази застраховка ,но ако има сформирана група пишете и мен.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов