Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Открити са нови страртове над с."св.Влас" !!!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2004 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 12:49 pm
Мнения: 19
Местоположение: Бургас
Тази година през март бях на купон в с.”св.Влас” /Бургаска област/, като видях, че там прелитат орли. Месец по-късно забелязах пак орли, но този път въртяха термика. Това ме учуди защото Влас е близо до морето /1000 м до бреговата ивица/ и е в подножието на стара планина – която неизглеждаше да е много висока. За това през месец май си взех парапланера и се качих над Влас да търся места за излитане с цел да видя дали наистина тук става за летене.
Първото ми качване …бе провал ! Загубих се, но след три часа лутане излязох на източният хребет над с.св.Влас. Открих юг-югозападен склон за излитане, но вятъра, бе твърде слаб за да излетя, а склона – с малък наклон. За това си слязох с парапланера до селото.
До 31.07.2004 г. наблюдавах как орлите въртят термика над селото и изучавах въздушните теченията. На въпросната дата 31.07 реших пак да рискувам и да се кача на планината с една единствена цел – да се “шулцна” от някъде. От селото видях една малка поляна в планината на западното било и се насочих през гората към него. След много лутане и пълзене се добрах до въпросната поляна, която се оказа не малка поляна, а голям терен странно скрит от природата . Имаше “чело” и добър наклон за излитане при североизточен вятър. Това много ме зарадва … преди всичко, че нямаше да слизам за пореден път пеша, но и поради това, че в Бургас си нямахме североизточен старт. Открих в непосредствена близост и западен старт – такъв в Бургас също нямахме.
Така след като огледах мето-обстановката : над селото имаше знамена и сочеха изток…то при мен бе северо-изток и то леко термично. Разпънах и излетях…не точно, бях с Авакса и неговите върви се оплитаха в един гаден равнец, но излетях – без проблеми. После се пуснах на юг към морето, защото много пропадах и излязох над селото. За мое учудване влязох “без да искам” в термика 1.3 м/с и завъртъх …пак без да искам – то отвътре ми идеше. Термиката ме отнасяше към морето в посока юг-югозапад, но започна да ме вади. Беше голяма и спокойна за това и си извадих апарата да снимам, но в един момент се оказах над бреговата ивица на височина от около 300-400 м. Малко се стреснах…беше ми за първи път. Пуснах на североизток и се добрах до началото на селото.
До настоящият момент са извършени общо 18 полета от стартове с направления “NE” ; “E”; “ES”;”SW”; “W” и “WN” , като на последното направление чакаш термика от ”SW” /странно, но ги има/.
Проучването на тези нови стартове продължават.

www.skyvlas.hit.bg


P.S: До настоящият момент на новите стартове не съм летял на склоново реене, а и невиждам за сега възможност за подобен род летене :


Последна промяна SkyFen на Сря Фев 23, 2005 1:20 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: браво
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2004 7:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Браво Галине!
сигурен съм че в България има още много за откриване.
Пожелавам ти много полети, рекорди и посещаемост на новите стартове.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов