Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Юни 15, 2024 10:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: атаки от грабливи птици
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 2:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 1:10 am
Мнения: 13
Местоположение: Враца
ето една тема и от мен, дълго се чудех дали да пиша, но ми се струва все пак важно така че накратко:
от един месец продължава размножителния период на габливите птици. нашия баир, околчица, също е засегнат от проблема. скъсани крила не са рядкост . забелязах обаче, че птицата напада само когато: 1. прелитаме близо до гнездото(това и баба ми ще се сети)
и 2. особенно когато въртим термика в близост до гнездото.
за сега бях атакуван 3 пъти когато въртях дежурната близо до паволче, и всички яростни атаки и на друди пилоти са били винаги когато са въртели термика. за мен работата е ясна, птицата приема въртенето в термика в близост до глездото като враждебен акт и напада, а когато само прелиташ по права линия, птицата излита и само наблюдава , но не напада. надявам се да му е от полза на някой тук ;) на мен за сега ми е, крилото ми е жсе още цяло.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Птицата
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 10:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
И мен в Неделя ме нападна рошавото кафяво пиле точно на дежурната. Видях го едва когато се изкряска... Иначе Делян от Враца ми каза, че било от доста време над мен... Избягах, за да не ми къса новото крило... и то минало на Делян...
Пазят си гнездото птичките... кофти, щото тая дежурна термика там си е добра...ама и те не са глупави - знаят къде да гнездят.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов