Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Изкате ли да се създате "Фонд Инцидент"
Да, защото може да се случи на всеки 73%  73%  [ 49 ]
Не, за тая работа има Застрахователи 27%  27%  [ 18 ]
Общо гласове : 67
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 1:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Да! Така е в много "бели" държави. И аз за това съм гласувал с "НЕ". Няма какво да се събират пари на ръка и да се дават, неясно от кого, по неясни критерии.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
djubaca написа:
...
Така че Ви предлагам да се пренасочи дискусията върху това :
Парапланеристката общност да делегира права да речем на КОмисията по парапланеризъм да проведе преговори с няколко застрахователни компании и да договори рамкова застраховка.
Според мен това е най работещия вариант. ...


+1

Така са поставени нещата в практически всички цивилизовани страни. Когато някаква организация, зад която стоят повече хора, преговаря за добри условия със застрахователите, тя има сериозен коз, какъвто никой индивидуален парапланерист няма. Освен това, Комисията по парапланеризъм би могла впоследствие (при инцидент) да оказва и натиск върху застрахователите за изплащане на полагащото се обезщетение (защото иначе всички вкупом отиваме при друг застраховател :wink: ). Индивидуалният застрахован няма такива шансове и обикновено всичко се приключва с една жалба, която дори остава без отговор.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 1:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
1.Пари на рака не, има банки за тая работа
2.Не ясни правила не, има форум за това
3.Едноличен достъп до сметката не, комисия избрана тук.
4.Всеки лев преди да излезе от сметката, да се гласува от участниците във фонда със SMS :idea:
5.Бърза намеса на фонда при инзидент, не на края на годината.
6.Секция по фонда в която всеки регистриран потребител на Форума да има достъп до пълна информация.
7.
8.
9.
10.
попълнете сами

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 2:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Сефте днес прочетох нещо смислено от Пилота на Хан Соло, Високият Рус Мъж, Учителя и виден Специалист по картофите г-н Джубака.
Все пак има една малка грешка, а именно ,че няма кой да управлява Фонда. Парите ,Другари , предлагам да ги управлявам АЗ....Защо!!!???
Ми защото имам опит, защото ми отиват и защото спешно ми трябват.
За тренировка по даване на пари на гласувалите ДА, предлагам да ми преведете по факса по 10лв- в криза съм , а трябва и да се купува текелаж, сирене и памперси на детето.
ps
Подобни теми се обсъждат всяка година по тва време.....

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 10:13 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Нека анкетата стои активна поне 20 дена. Ще видим резултатите и ще решим какво да предприемем, но каквото и да е то, трябва да бъде насоено към решаване на проблема със застраховането на всеки един от нас. Гласувайте моля

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2009 12:45 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Защо ли думата "Фонд" започва да ми звучи като думата "Самооблагане" - дума от едно недалечно минало, в тази Галактика и в тези земи!

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2009 12:59 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Все пак 33 човека са ЗА, мисля че нее за подценяване. Това са 2 фудболни одбора заедно с треньорите и садийте.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Да изровя една дърта тема аз ...
Вместо сагата за световно първенство в България какво ще кажете за тази тема?
Личното ми мнение е, че преговори със застрахователни компании е по-добре от фонд, събиран от нас. Всички тези, които се натискат да организират световното в Сопот през 2012-2013...дали ще искат да се понатискат да договорят едни добри условия за застраховки за нашего брата обикновения парапланерист, при някой застраховател?


Hacko написа:
djubaca написа:
...
Така че Ви предлагам да се пренасочи дискусията върху това :
Парапланеристката общност да делегира права да речем на КОмисията по парапланеризъм да проведе преговори с няколко застрахователни компании и да договори рамкова застраховка.
Според мен това е най работещия вариант. ...


+1

Така са поставени нещата в практически всички цивилизовани страни. Когато някаква организация, зад която стоят повече хора, преговаря за добри условия със застрахователите, тя има сериозен коз, какъвто никой индивидуален парапланерист няма. Освен това, Комисията по парапланеризъм би могла впоследствие (при инцидент) да оказва и натиск върху застрахователите за изплащане на полагащото се обезщетение (защото иначе всички вкупом отиваме при друг застраховател :wink: ). Индивидуалният застрахован няма такива шансове и обикновено всичко се приключва с една жалба, която дори остава без отговор.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Анкета "Фонд Инцидент"
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 6:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ЗА. Когато аз се потроших - два крака и прешлен и ме коваха, целия масраф се върза към 10 бинбарици. Целокупното летящо воинство събра сумарно около 3500 за скромните ми кокали, за което огромно БЛАГОДАРЯ. Парите ми бяха дадени на ръка от Ицо Джамбов и Топузов, както и от други летатели, които идваха да ме видят. Когато Камен изчезна в Непал, пак бяха събрани пари. За всеки в нужда това е неоценима помощ, защото здравеопазване в България има само ако си платиш - кеш и на ръка.
Подобен фонд има смисъл огромен, той не отменя смисъла на индивидуални или групови застраховки - по-добре и фонд и застраховки, отколкото нищо. Фонда Инцидент има смисъл само ако е доброволен - няма начин да накарате насила някой да дава пари. Една идея - парите за фонда могат да са сума, която се събира върху летателния лиценз на БНАК за година. Ако е 20 лева, става 30 и горницата във фонда. Само идея. Застрахователите знаем какви са - те не изплащат обезщетения при ГО, а да съдиш застраховател е загубена кауза почти. Казуса който посочва Бончо е много резонен, но просто може да се реши до каква сума или % от събраната сума да се харчи за един човек, ако са не много тежки травми и не много скъпо лечение, може да не се задейства фонда и т.н. Варианти много, идеята е отлична.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов