Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Gin Boomerang IV
МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2005 2:24 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
По непотвърдени данни от края на миналата година върви разработката на ново състезателно крило на Gin от серията Boomerang. Работейки вече с бившия конструктор на Advance Робърт Греъм, Gin е създал два прототипа, които се тестват в Мексико. Ето няколко снимки на новия компетишън.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 02, 2005 2:42 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Изображение

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2005 11:24 am 
Tarsia spe6no sponsor za zakupuvaneto na tva krilo.Obe6tavam da si go far4a s kef i da pala vsiaka nedelia sve6t na sponsora za zdrave.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: download speed
МнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2005 1:08 am 
a be niakoi moje li da mi kaje shto tia snimki se downloadvat ciala vechnost...tova ot site-a li e, ili snimkite sa necompresirani, ili izvan BG ne varviat dobre ili kakvo ? vseki pat kato klikna na tia postingi sas snimki i gi chakam s chasove. vrazkata mi e barza, kabelna i t.n.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2005 2:59 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Причината навярно е че са качени на български сървър. Ще ти ги пратя утре на пощата ако искаш.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2005 6:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Az sa6to sam izvan BG,no se otvariat mnogo barzo,napravo vednaga ot kakto sam s kabel.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: The Boomerang 4 is ready to compete...
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2005 2:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Завръщайки се от последните тестове в Тайван, дизайнерите Gin, Robert и Jung Mok най-после представиха новата състезателна "машина" - Boomerang 4.

Изображение

След многомесечна работа Boom 4 е вече готов за своето бойно кръщене - Световното първенство в Бразилия този месец.

Изображение

Повече информация можете да научите тук .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Boom IV
МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2005 12:34 am 
Lichno govorih tuka na svetovnoto s Gin (ot Gin Gliders-sobstvenika i suzdatelia) i s Valery Shapui ot Advance za Advance Prototo i za Boom IV. Shte se iznenadate ot noivinite. Krasio ne pishi pulni glupusti za dulgoto testvane, probvane i suzdavane na Boom IV. Ako ne znaesh i ne cherpish istinata ot purvoiztochnici po-dobre ne pishi svobodni suchinenia!

Shte ti bude naprimer mnogo interesno ako ti kaja che taka narechenia ot tebe designer Robert ne e suzdaval krila ot 5 godini, toi beshe v Advance Kites podrazdelenieto na Advance i krila ne e suzdaval poslednite 5 godini, samo Kite-ove!
Oshte po-interesno shte ti stane kato ti kaja kak e bil suzdaden Boom IV, no tova kato se varna. Imam Interview sus Gin i Valery ot Advance!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Boom IV
МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2005 1:39 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Mitaxa написа:
Krasio ne pishi pulni glupusti za dulgoto testvane, probvane i suzdavane na Boom IV. Ako ne znaesh i ne cherpish istinata ot purvoiztochnici po-dobre ne pishi svobodni suchinenia!


http://www.gingliders.com/news/00000112.php

There's a general good mood after many months of work for Gin, Robert and Jung Mok, the designers.


Mitaxa написа:
Shte ti bude naprimer mnogo interesno ako ti kaja che taka narechenia ot tebe designer Robert ne e suzdaval krila ot 5 godini, toi beshe v Advance Kites podrazdelenieto na Advance i krila ne e suzdaval poslednite 5 godini, samo Kite-ove!


Миткооооо!!!
Май като гледам ти си измисляш и пишеш пълни глупости! :lol:
Наистина в Advance, Graham е работил по създаването на кайтове (това го знам от миналата година). Май обаче нещо слънцето и топлото време ти се отдава зле и започват да ти се привиждат от незнам къде си разни "мои" писания, че "Robert ne e suzdaval krila ot 5 godini, samo Kite-ove"! :lol:
Mitaxa написа:
Shte ti bude naprimer mnogo interesno

Наистина ми е много интересно :D :D :D

Mitaxa написа:
Oshte po-interesno shte ti stane kato ti kaja kak e bil suzdaden Boom IV, no tova kato se varna. Imam Interview sus Gin i Valery ot Advance!


Всичко което съм писал по темата за създаването на Boom 4 е официална информация от страницата на Gin - http://www.gingliders.com . Ако нещо смяташ, че не е вярно, обръщай се към Site Admin-a на страницата им.

Митак, нищо лично, но каво съм ти виновен, че Бумеранзите летят по-добре от Аваксите? :lol:

Впрочем, вместо да се заяждаш с хората във форума и да се хвалиш какъв голям инструктор и пилот си, по-добре ще е да пишеш за Световното - как протича състезанието, задачите, условията, пилотите, организацията и др. В официалния сайт на Световното http://www.2005worlds.com/ има информация за състезателните дни по няколко думи на кръст. Все пак предполагам, че на посещаващите форума ще им е интересно да получат свежа информация как протича сътезанието (както беше писал и на Европейското в Гърция)

Пожелавам ти успешни полети и дано нашите да имат повече късмет :D .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Otgovor Krasio
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2005 1:27 am 
Krasio, mislia che neshtata koito pisah ne sa zaiajdane. Prosto govorih i s Gin i s Valery Chapui ot Advance...mnogo neshta koito se pishat po oficialni site-ove sa dosta daleche ot istinata. Za tova che Graham ne e suzdaval planeri naskoro shte ti dam intervuto na menagera na ADvance, suigurno i nego shte go obvinisgh che se zaiajda i si izmislia!

Shtom kazvash da pisha za Svetovnoto shte pisha, veche goi pravia ot 4-5 dena vava foruma, mam mai nikoi ne chete. I vav Foruma na English sushto sum pisal!

A poneje s tebe sme se vijdali samo vednuj, az prosto taka si govoria, capnat sum v ustata i ne mi puka! Ne se suobraziavam i s horata i ne plashtam danuk obshtestveno mnenie. Kazvam tova koeto lichno sum chul i vidial, a ne neshta koito sa doshli do mene prez 3-ta i 4-ta ruka...Mnogo chesto poluchavam obvinenia che sum prekaleno priam, no v kraia na kraishtata istinata se kazva priamo i Pravo Kume v Ochi Na mnogo hora tova ne im oturva, no na mene kakto veche kazah ne mi puka.

Po vaprosa za Robert Graham shte te pomolia da mi kajesh edin planer koito toi e razrabotil poslednite 4-5 godini...samo ne spomenavai Omega 6, Sigma 5 ili 6 i prototo...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Otgovor Krasio
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2005 3:07 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Mitaxa написа:
Za tova che Graham ne e suzdaval planeri naskoro shte ti dam intervuto na menagera na ADvance, suigurno i nego shte go obvinisgh che se zaiajda i si izmislia!
Po vaprosa za Robert Graham shte te pomolia da mi kajesh edin planer koito toi e razrabotil poslednite 4-5 godini...samo ne spomenavai Omega 6, Sigma 5 ili 6 i prototo...


Митко, пак ще повторя, че знам за предишната работа на Робърт Греъм в Адванс. Знам, че се е занимавал разработката на кайтове. Никъде не съм казал, че е правил парапланери. От това което съм чел в официалните източници се твърди, че Греъм просто дава нови идеи на Джин в разработката и развитието на парапланерите (голямата [поне визуална] прилика на Боом 4 и Омега 6). А вече колко е вярно написаното в тези източници (страницата на Джин) е друг въпрос. Хубаво е, че имаш информация от първа ръка и се надявам като се видим на PWC-то да разправяш за срещите и интервютата с Джин и другите пилоти.

Mitaxa написа:
Shtom kazvash da pisha za Svetovnoto shte pisha, veche goi pravia ot 4-5 dena vava foruma, mam mai nikoi ne chete. I vav Foruma na English sushto sum pisal!


Мерси, за това :) .

Mitaxa написа:
A poneje s tebe sme se vijdali samo vednuj, az prosto taka si govoria, capnat sum v ustata i ne mi puka! Ne se suobraziavam i s horata i ne plashtam danuk obshtestveno mnenie. Kazvam tova koeto lichno sum chul i vidial, a ne neshta koito sa doshli do mene prez 3-ta i 4-ta ruka...Mnogo chesto poluchavam obvinenia che sum prekaleno priam, no v kraia na kraishtata istinata se kazva priamo i Pravo Kume v Ochi Na mnogo hora tova ne im oturva, no na mene kakto veche kazah ne mi puka.


Радвам се, че си прям и си изказваш мнението (то форума си е за това в крайна сметка :wink: ) . Просто смени малко тона и отношението към другите участници във форума, за да не те гледат накриво :wink: .

Успешни полети!

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Малко информация от първа ръка
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2005 6:02 pm 
В Бразилия гледах, снимах и си говорих с хората които летят с новия Бумеранг... Крилото е с доста голяма площ и наистина е много източено. Хората казват че е много по-стабилно от тройката и има много по-голямо качество (говореше се за качество 11, но колко точно е ще се види по-нататък). Като маневреност е по-зле от тройката - върти по-плоско и с по-голям радиус, но пък пропадането му в термика (тоест катеренето) е по-добро. Това което е най-важно за мен - енергията: това е крилото с най-голяма енергия което съм виждал до сега!!! Изходящия ръб е идеално гладък при натегната спирачка и абсолютно целия се сгъва еднакво. При пренатягане полукрилата нямат склонност да се чупят както правят най-новите Омеги. Що се отнася до фигурите - Матиас правеше доста добри уинговъри и хеликоптери. Друго не видях.

Сравнено с останалите крила ситуацията е следната: по-бавен е от Магус 4 и Ултима 3, но има по-голямо качество, енергия и стабилност. В термика катери най-добре от всички нови крила. Като се върнат останалите хора от Бразилия ще кажат по-подробно как е в сравнение с останалите крила.

Според мен това е крило, което абсолютно всеки напреднал пилот може да си вземе.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Boom IV
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2005 7:00 pm 
Dokato biah na starta na Svetovnoto vav Valadares, vidiah che Gin promenia izhodiashtia rub na Boom IV i mu slaga halki na poslednite 3-4 kameri, taka che veche profila se naguva i schupva i tova e ochevadno! Iavno neshto ne mu e haresvalo kak varti i s Patrik Berot experimentirat za promenite!

Inache Gin go pohvali kato naistina safe planer (imam Interwiev s nego) no na slabi uslovia pak imashe rezervni s Boom IV-ta, da ne govorim na silnite uslovia na Sopot! Neka go vidim kak shte se predstavi na Evropeiskite zverski uslovia i togava shte si pravim generalni izvodi! Po princip e dobro letiashto krilo no vse oshte e rano da se praviat generalni izvodi!

Mnogo piloti tujka letiat s Boom IV i ne moje da se vidi dali pri raven broi konkurentni krila Boom-ovete sa ochevadno po-dobri. Prosto Boom IV i III tuka sa kolkoto vsichki ostanali krila kato broika!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов