Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Колко е било най-голямото ви вдигане ,кой сезон и къде?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2005 10:33 am 
Колко е било най-голямото ви вдигане ,кой сезон и къде?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2005 12:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Преди 4 години през май бях се прехвърлил на север на Беклемето и отчаяно търсех нещо да се върна в Сопот, когато влезох в един шут, получих колапс и качвах дълго със 7 м/с с 1/3 колапсирал купол.

Друго което си спомням е преди 2 години, някъде през юни/юли, над Войнягово - първо беше 1-2 м/с, а после се усили и достигна максималната стойност на вариото ми: 8 м/с, но най-интересното е че беше мнооого мааазно

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Чет Мар 03, 2005 6:24 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Интересни случки в полет.
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2005 3:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
През май 2002 год си летях кротичко на Добростан. На 1300м НВ бях на около 500м пред старта, когато изведнъж вариото ми изпищя на умряло и почувствах все едно, че някакъв великан ме хвана за раменете, и ме изтегли рязко нагоре. Ударих вдигане +6,5 м/сек. Докато реагирам и вкарам крилото в завой за да центрирам балона той ме изхвърли настрани, вариото ми забуча на сваляне и изведнъж се почувствах в безтегловност. Пропадах все едно че нямаше параплан над мен, а крилото ми НЕ БЕШЕ колапсирало! Така се шашнах ,че стиснах здраво коланите с ръцете, а краката, не знам защо разперих настрани !?! :shock: След няколко секунди крилото мина в прав полет и аз продължих да си летя кротичко, но с пулс поне 200 удара в минута! :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: една спокойна привечер
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2005 8:10 pm 
Сопот. Последните дни на август или първите на септември 2003, почти 7 часа вечерта, 3-4 м. W. Излитам от върха на запад и карам право напред с -2. След около 500 м. и също толкова на север от крепостта, т.е. точно над центъра на дупката получавам жесток удар отдолу. Душата ми мигом се изпарява някъде нагоре в космоса, последната мисъл е, че това чудо ще да е много тясно и затова свивам машинално със всичка сила надясно. Поглеждам нагоре - чудно, но крилото е точно отгоре, в някакво движение подобно на хеликоптер, държа яко, после почвам да отпускам все повече и повече, а въртенето си е същото - на място, вариото пищи и показва плътна осмица. Това продължава около 150-200 м. Изведнъж по същия магически начин крилото се оказва точно отдолу и се носи надолу във вид на топка с такава скорост, че аз въобще не мога да го настигна. Все пак след 80-90 м. някакси минавам покрай него без да се заплета и всичко приключва. След няколко секунди шубето ми минава и се връщам обратно на север да търся чудовището пак, то обаче вече не е там. С триста зора се добирам до поляната и с нетърпение разглеждам цифровото варио. Показва +8,7 -8,3.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 11:28 am 
- Колко ти е най-голямото “качване” в термика?
- Имал съм 11.5 м/с в Андите.
Сред хората, които се занимават с летене, Димитър Михов е известен като Мицо и няма нужда от представяне


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: ?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 5:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 7:56 pm
Мнения: 49
Местоположение: Силистра
Госте,в каква връзка е бележката ти за Мицо тук?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2005 12:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вижте това!
:shock: http://paravia.ru/syn/library/metod/termik :roll:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов