Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Бихте ли участвали в Trans Balkan състезание
да 50%  50%  [ 10 ]
бих опитал, но не знам дали ще успея 35%  35%  [ 7 ]
не 15%  15%  [ 3 ]
Общо гласове : 20
Автор Съобщение
 Заглавие: Trans Balkan (Ком - Емине по въздуха)
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2004 7:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Преди 2 години заедно с Йоханес Дамиш опитахме да направим Ком Емине по въздуха с биваци по планината. Ако си спомняте 2002-ра не беше от най-хубавите и поради проблеми с времето експедицията не се oсъществи. По късно направих едно излитане от яз. Калин и кацане на вр. Малъовица, където бивакувах с един спален чувал и завит с парапланера. На следващия ден се прибрах обратно до колата си. Останах влюбен от това пара бивакуване и скитничество (тези ми идеи и мечти ме вдъхновиха за името Sky Nomad). Тази година мисля да направиме много биваци по Стара Планина (даже си купих хубава брадвичка :-) и също някои експедиции по Пирин и Рила.

Миналата година в Алпите се проведе XC Аlps в което участва и Слави Василев от Варна. Макар че не съм голям фен на големите напъвания си мисля защо дане опитаме да организираме нещо подобно по Стара Планина отново. Може едната година да го правим от запад на изток, а другата от изток на запад, като дори може да продължим към Рила и Пирин (пък и по далече ако искаме:-)

Тъй като едвали ще разполагаме с апаратура за отчитане на състоянието на състезателя в реално време е достатъчно да използваме GPS, който да може да записва поне 10 траклога (правил съм Ком Емине за 15 дена пеш). Сопот може да е междинна/контролна точка, където да се точат траклоговете (ще има по едно качване с лифта аванта за всеки състезател), след това се продължава начисто и крайното оценяване на резултатите (след анализиране на всички траклогове) ще бъде някъде на морето (напр. н. Емине)

Давайте идеи за да направим едно мотивиращо и справедливо състезание!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: и още как
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2004 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 7:35 am
Мнения: 57
Местоположение: Plovdiv
Ники, мисля ,че сега е момента да се опитаме, защото според мен това лято ще е добро.
Да действаме!

_________________
misho skynomad


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ami pari za osiguriavane
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2004 3:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 4:52 pm
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Ami ideiata e mnogo dobra estestveno, ama shte se nameri li koi da sponsorira takava proiava zashtoto e svarzana s mnogo pari- tribva da ima vse pak niakavo minimalno osigoriavane za pilotite, pak na X-Alps im dvat na vseki uchastnik niakakva suma za da moze vse pak da si kupiat niakoi neshta za oceliavane. Ami kak shte reshim vaprosa s letishte sofia. Samoletite ot Sofia do Zlatica sa problem, eh ne chak tolkva goliam no ako se pravi neshto organizirane shte stanat problem.
A ideiata pak li e da moze da se hodi ili samo letene?

_________________
Happy landings


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2004 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
znachi shte se tarsiat i sponsori, no mislia che ako ima jelanie vsichko e vazmojno.
Tazi godina tova meropriatie moje da e probno i ot dogodina da stane tradicia (kogato shte e po lesno da se naberat sponsori).
Po vaprosa za samoletite okolo Zlatitza. Moje da dadem niakakva kontrolna tochka koiato da prekara pilotite po severno (Etropolsko/Tetevensko).
Estestveno che shte ima iako hodene peshachkata sashto :-)
Vaprosa e dali GPS trakovete shte sa dostatachni za tolkova dni i da dokazvat che niama moshengii (kato avtostop i tkn.)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2004 11:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 11:17 pm
Мнения: 25
Местоположение: Хасково
Мисля, че е това е много добра идея тази година само да се опита, като всеки сам се осигурява, а накрая да се прецени дали изобщо има смисъл да се организира нещо сериозно със спонсори и т.н. за друга година. За GPS-траковете: като се съпостави височината със скоростта няма ли да е достатъчно достоверно дали има опит за измама или не? Може да се постави условие да се ползват само GPS устройства, който записват и височина.
P.S. Може да се носи в раничката плюс всичко необходимо за оцеляване CD с драйвери и кабел за GPS-a. Кацаш нейде, намираш интернет клуб в най-близкото село, инсталираш каквото си трябва, сваляш track-log-а, пращаш го и си освобождаваш място за другия ден :-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 19, 2004 12:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Tisho po patia niama goliama nadejda za internet, no shte vavedem iziskvane za GPS deto zapisva visochina i imapone 10 trackloga. Az sam minaval Kom Emine za 15 dena. Ako Sopot se pada po sredata, tova oznachava 8 dena pesh. Mislia che s letene shte uspeem da spestim 30-40% ot razstoianieto (dano i poveche) - taka che do Sopot GPS-a shte ima dostatachno pamet.
Sled snemaneto na informaciata v Sopot se pochva nachisto i taka do moreto, kadeto se otzeniava vtoria etap ot prehoda.
Niki

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: mi as
МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2004 3:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Exo, bratia mi tija deto imat jelanie ,a niamat GPS i vario(a i ne iskat da imat)ne mogat li da u4astvat v tva meropriatie.As li4no sam namislil da karam po Niki Jotov,pak kvoto stane :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: идея
МнениеПубликувано на: Сря Мар 24, 2004 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
мерси за комплимента. мисля че и несъстезатели могат да се присъединят в това начинание. но мисля че е възможно някои кандидати да вземат GPS на заем (сигурен съм че не всеки с GPS ще се втурне в такова приключение)

Това което трябва да обмислим е как да заобиколим Мургаш-Златица по от север че там минава захода на самолетите за летище София.
Някои има ли някакви полети и наблюдения там? Има ли някое добро работещо място, където да поставим някаква контролна точка?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 27, 2004 7:40 pm 
Osven Murga6-Zlatica,drugi problemni mesta?Interesno 6te bude da se napravi raz4et na edin takuv prelet :!: Udobni mesta za izlitane i kacane po planinata :?:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2004 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
ami vzemash edna karta i si pravish smetkata. ako go napravim taia godina to shte e poveche za prouchvane ama mislia che tochno v tova e intrigata - sam da otkriesh amerika :-)
oshte za mene stara planina e edna ot gotinite mesta (v sveta) za takova neshto shtoto e edna dalga veriga s goli trevisti varhove - udobni za bivaci, izlitane i kacane...
estestveno shte ima i problemni i goristi zoni ama vseki shte si pravi smetkata i taktikata.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2004 5:33 pm 
Am 4e tui mnogo dobre :roll: ,no mi se iska da podiskutirame taktikata,ei tui,ot niamane kakvo da se pravi.Primerno purvata 4ast na mar6ruta,koiato mi e nai malko poznata.Sled izlitaneto ot Kom kakvo stava,kakvo predstavliava planinata tam :?:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2004 5:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
dosega sam letial ot Kom tri pati. Dva ot biaha s cel prouchvane na Trans Balkan.
Kom e sravnitelno lesen i udoben. Ot sever bazata moje da e po-niska, no ot ug ima goliamo plato i iako i visoki termiki. Chesto nad biloto se obrazuva hubava konvergencia.
Problema mi beshe s prodaljavaneto na ugoiztok zaradi mestnia ugoiztochen viatar. Zatova mislia da se probvam po biloto na planinata i da ne se macha da se prehvarliam na ug, a da prodalja po biloto na planinata kam vrachanskia balkan (izglegda mi dosta lesen etap). Kam iskarskia prolom shte mu mislia kak da prehvarliam planinata i da sledvam glavnoto bilo.
ima shans za kacane v oblasta na etropole/blagoevgrad i ot tam veroiatno pesh kam glavnoto bilo i vr. Baba ili oblasta na Zlatizta. Posle ima hubava planina do Petolachkata i nai-zaor shte bade poslednia uchastak kadeto osven Topolotza ne vijdam drugo miasto za nabirane predi moreto (ochakvam i dosta hodene pesh v tazi chast) Oshte se chudia dali naistina da gonim Emine ili da go zavarshim malko po-rano ili po-na ug (napr. burgas

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: usigoriavane
МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2004 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 7:35 am
Мнения: 57
Местоположение: Plovdiv
Niki, mislia che moga da pomogna s lichnia si moto-delta planer .I drug pat sme pravili podobni neshta, kato naprimer: obikolka na Balgaria s moto-delta, prelitane na stara planina po pochti sashtia marshrut i.t.n. ,a za kontrolni tochki moga da usigoria i licnata si karavana. Taka che, da deistvame, ako iskash.
p.s. No v podoben sluchai ste triabvat i zaiavki za moto-deltata.

_________________
misho skynomad


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2004 11:00 pm 
Az sum za tazi idea, shte nameria i sponsori (za Goshko pari niama da ima , t.e suma pari zasmo za nego, zashtoto e dokazal che e skrundza i dori kogato pilotite razdeliat pari za benzin ili nafta za shofiora toi skacha ot kolata i se mesti v druga. Stana ti navik Goshko da si na gurba na drugite).

Az sum nameril i mnogo chujdenci piloti koito sa zapaleni ot tazi ideia i te sa gotovi da si plashtat za tova. Godfrey ot Avstralia shte dokara i grupa Avstraliiski piloti. Sponsori dai boje ima, samo che dali ima inati da zagubiat 1-2 sedmici poofisi vuv visene sus molbi za sponsorstvo. Az lichno za Evropeiskoto sum stoial vseki den v produljenie na sedmica vseki den po 3 do 8 chsa v Litex! Poluchih svetovurtej na kraia, no poneje sum inat uspiah. Drugi gotovi za tazi kurtovska i neblagodarna rabota ima li?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов