Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 3:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Внимание змии!
МнениеПубликувано на: Сря Юли 21, 2010 9:07 pm 
Днес само за ден снимахме 3 змии по пътя от горна станция на Драгалевския лифт към Комините- където вървим.Едната -отровна се беше свила на джантата на колата, другите си лежаха на пътя.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 8:26 pm
Мнения: 25
Местоположение: Добрич
Горките змиичета!!!! Ухапа ли ги?????? :o


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am 
:roll:


Последна промяна VOX на Съб Авг 07, 2010 1:03 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 4:38 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
Ами стискаш зъби и тръгваш към болницата.. това се прави. Змийския серум трябва да се пази при много ниски температури. Затова не става да го сложиш в раницата. Употребата му е доста опасна и свързана с сериозни странични ефекти (поради това се прилага в предимно в болниците). Та в крайна сметка гледаш внимателно и се пазиш. Ако не дай си боже се случи не трябва да се паникьосваш и пренатоварваш.... колкото ти е по висок сърдечния ритъм толкова по бързо се разпространява отровата. Остава отворен въпроса ако стане това на витоша кое е по-добре - да слезеш с крилото (често по-бързо от кола и с възможност да се обадиш предварително линейка да те чака на кацалката) или да те свалят приятели? :)) Доброто в случая е че повечето родни змии не са много отровни и ако не си алергичен ще имаш предоволно време да стигнеш до болницата.

_________________
Mac para Muse II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
point написа:
Ами стискаш зъби и тръгваш към болницата.. това се прави. Змийския серум трябва да се пази при много ниски температури. Затова не става да го сложиш в раницата. Употребата му е доста опасна и свързана с сериозни странични ефекти (поради това се прилага в предимно в болниците). Та в крайна сметка гледаш внимателно и се пазиш. Ако не дай си боже се случи не трябва да се паникьосваш и пренатоварваш.... колкото ти е по висок сърдечния ритъм толкова по бързо се разпространява отровата. Остава отворен въпроса ако стане това на витоша кое е по-добре - да слезеш с крилото (често по-бързо от кола и с възможност да се обадиш предварително линейка да те чака на кацалката) или да те свалят приятели? :)) Доброто в случая е че повечето родни змии не са много отровни и ако не си алергичен ще имаш предоволно време да стигнеш до болницата.


+1

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:16 am 
:x


Последна промяна VOX на Съб Авг 07, 2010 1:06 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Ако те ухапе по крайник най-добре е да се направи турникет. На Витоша има пост на ПСС на Алеко, но не знам дали имат серум,вероятно отровната змия видяна от Милен е пепелянка на Витоша ги има бол. Лпшото е, че от алергичен шок може да се умре и ако ти се случе шока по време на спасителното летене до кацалката, сами се сещате колко крайно нездравословно ще е. А змии също има много и на Расник пазете се. Най-лошо е да изненадате змията затова вдигайте повече шум като се движите, змиите улавят вибразиите и се местят. Бог да пази всичкини.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 9:57 am
Мнения: 90
Местоположение: НОВИ ПАЗАР
според мен при ухапване може да се приложи един така да се каже трик, прилагали са го войниците в виетнам до колкото си спомням му викали" виетнамската ваксина "значи вземат се няколко клечки 7-8 бр.от кибрит и се връзват на куп с конец и като ви ухапе се палят и още докато не е пламнал барута се слагат на мястото на ухапването да изгори там
както знаете че отровата е на белтъчна основа топлината я разгражда
е малко е мазохистично но спасява живота :lol:

_________________
които търси намира, който пита разбира


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 12:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 9:57 am
Мнения: 90
Местоположение: НОВИ ПАЗАР
а сещам се и за още един номер значи ако ви ухапе змия помолвате приятеля с вас да ви усмуче отровата от мястото,така може да разберете и до колко ви е приятел???? :wink:
друг е въпроса на кое място ще ви ухапе............ :lol: :lol: :lol:

_________________
които търси намира, който пита разбира


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Хм ... имам чувството, че ако някой приложи тоя "виетнамски метод", после докторите ще трябва да го спасяват, освен от ухапване на змия, още и от тежко изгаряне и отравяне с фосфор ... Във Виетнам може и да са го прилагали. На Витоша не ви препоръчвам ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 12:25 pm 
:(


Последна промяна VOX на Съб Авг 07, 2010 1:02 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 12:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 9:57 am
Мнения: 90
Местоположение: НОВИ ПАЗАР
аз лично предпочитам да съм изгорен отколкото вдървен завинаги а до колкото ще се изгорите от няколко клечки не мисля че е много и да е фатално , но определено е пробвано и се е доказало че върши работа
според мен всеки сам си решава кое да направи но е добре да се знае и този начин :wink:

_________________
които търси намира, който пита разбира


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
тук има хапчета за това ...
аз понеже пък имам алергия към пчели и трябваше винаги да си нося с мен медикамент и инжекции, които трябваше да държа в хладилна малка чантичка до 6 градуса демек хладилна температура .. тук в швейцария ми предложиха медикаменти под формата на хапче в кутийка с адреналин субстанция. за ухапване от змий също има еквивалент, но е временен. Може да се използва веднага след ухапване и след това в рамките на 40 минути да се упътиш към близката болница или поликлиника.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 22, 2010 11:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
При нас на Тополица също се виждат пепелянки от време на време. Даже живееха под камъните които държат ръкава на старта. Преди месец на Източния старт се припичаше една на камънаците.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 23, 2010 8:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
Тъй, като се удивих колко погрешни разбирания съм имал, за деиствията при ухапване от змия когато се порових на тая тема преди време, ще постна малко цитати от други форуми, вкл. и лекарски:

1. В България има няколко силно отровни змии (пепелянка, усойница), но действително те не са толкова отровни че да убият здрав човек в рамките на няколко часа. Опасността от алергичен шок обаче е много голяма, а това може да доведе до смърт за 10 - 30 мин. На практика повечето бели стават от лекарските интервенции (серуми, турникети, бързане) отколкото от отровата.

2. Серумът против отровата първо се съхранява на студено и второ действително може да предизвика алергичен шок и да доведе до смърт. Затова дори в болницата лекарите първо бият конски дози противоалергични и едва след като те започнат да действат бият серума. СЕРУМА НЕ Е НЕОТЛОЖНА И ЖИВОТОСПАСЯВЩА МЯРКА (при нашите условия). ОПАСЕН Е И СЕ ИЗПОЛЗВА САМО В БОЛНИЦА! Странични ефекти от конския серум са 35% от които 5% са анафилактични (серумна болест).

3. Лекарите ми казаха, че съм постъпил правилно, като не съм превързвал ръката.Отровата на змиите Vipera има силно локално действие и превързването на крайника водело до бързо умъртвяване на тъканта.
За разлика от това, отровата на повечето отровни змии в тропиците (напр. кобри, тайпани, морски змии) имат невротоксично действие и слабо изразено локално действие, така че в този случай стягането на крайника е препоръчително)

4. Урбазонът (метил-преднизолон) е най-универсалния и добър антиалерген, но човек трябва да е обучен как да го използва (не е сложно и опасно, бие се мускулно). Има опасност от алергии и към него, но те са много редки (т.е. риск спрямо полза е добър)

Моите изводи са -
1. Както каза Пешева - Адреналин, Урбазон ако е възможно като подръчни средства.
2. Възможно най малко движения. Да не се тича или бърза.
3. В никакъв случай турникет или изсмукване.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов