Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нощно летене
МнениеПубликувано на: Пон Юли 26, 2010 7:19 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Онзи ден (по точно вечер) направих едно 25 минутно нощно полетче от Иглика над Кюстендил.
Интересното в случая бе че, основния вятър беше около час преди полета беше З с пориви до 10-12 м/с. Старта е за СЗ но се излита и мри С,СИ, тъй като представляеа просека в гората и канализира вятъра.
В рамките на един час вятъра утихна до 0 и реших да пробвам дали го има онова чудо Уондър уинд.
Докато се приготвях за излитането, задуха планинския нощен вятър, и излетях на лек гръб (около 1м/с). След излитането пуснах по протежението на билото и се натъкнах на концентрирано качване около 1.5 м/с, което леко врътнах, но го изтървах.
последва мазвн глайд около 10 минути почти без пропадане, но когато се отдакечих от планината се натъкнах на 2-3 пъти на доста силна турболенция, много наподобчваша ми на ротор. Крилото ту зависваше, ту се гмуркаше мощно напред, и на моменти имах чувството че изпадам в безтегловност.
Измъквах се с леки спирали, докато стигнах на 50 метра над земята, където пак имаше низходящо 3.5м/с и си помислих че ще ме побие в земята. На около 15 метра от земята спрях крилото и го пуснах рязко за да се гмурне и да набере скорост, кацнах с флеар съвсем меко.
По време на полета не се виждаше нищо освен светлините на града, луната се криеше зад облаците и кацалката бе тъмна като рог, за щастие в близост до кацалката се намира Технополис, койдо е добре осветен и е добър ориентир, а поляната е доста голяма.
ето и малко видео http://vimeo.com/13636609
през повечето време не се вижда нищо, но се чува вариото...
Дайте идеи за турболенхцията и качванията, аз имам няколко, но искам да чуя и други мнения, преди да си направя заключение....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
И аз имам една такава история. Излитам от южния още по светло. Перфектно склонче. Мазен бриз. След половин час засенчи и пак беше ОК около 15-тина минути. В ляво града, в дясно Дивдядово. бях вече на 700-800 метра и се виждаха надалеч светлините на Нови Пазар, Търговище и др. После се почна едно мачкане, ама нали не си виждах крилото и не ми пукаше много. Гледах само да кацна на завоя. Там ме чакаше вече едно момче от летящите. На фаровете от колата кацнах. Бях час и половина във въздуха, час летях по тъмно.
Според мен когато се скрие слънцето въздуха изстива рязко и балоните които се изстрелват те мачкат с по-голям кеф. Ако се извадиш нависоко можеш да намериш и нанесена термика, ама при кацане някъде из окръга можеш да намериш жици и други неприятни неща.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Вечерната приземна инверсия, ги прави редовно тези гадости.
Особенно когато е съчетана със силен вятър над нея.
Получава се супер гадна турболенция.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов