Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 5:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
:!:


Последна промяна Edel на Пон Апр 11, 2011 6:18 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 10:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
ако имаше Макаров - нямаше да имаш проблеми


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 01, 2010 10:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
горното е крайна мярка :lol: :lol:

добре си направил че си организирал по-силните да те пазят - това винаги е най-добрата стратегия и всеки трябва да я има предвид

във форума имаше писано на тази тема - намерете го и четете там - имаше доста полезни съвети от препатили...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :!:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 8:25 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
:!:


Последна промяна Edel на Съб Окт 23, 2010 8:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 5:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Име: Любен Любенов
Друга мярка, която би ми харесала е возене на тандем с кръжене около въпросното село. Естествено пасажера е оборудван с картечница и тренира ...
:twisted: :twisted: :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 12:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Не ви ли се струва, че случката прилича на откъс от "планетата на маймуните".... Заблудил се пилот каца на планета, където властват маймуни....
Спомнете си края на книгата. Пилота се завръща на родната си планета и с ужас разбира, че и там вече властват маймуните.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 1:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ognian написа:
Не ви ли се струва, че случката прилича на откъс от "планетата на маймуните".... Заблудил се пилот каца на планета, където властват маймуни....
Спомнете си края на книгата. Пилота се завръща на родната си планета и с ужас разбира, че и там вече властват маймуните.


+1

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 10:21 am
Мнения: 136
Местоположение: Sofia
Собственика на една агроделта която лети в района на Кюстендил и Дупница ми показа кърпените дупки от ловджийски съчми по крилото си.
Откачи ми се ченето като ми каза.
Румен когато ме учи ми каза че над цигански махали не се лети ниско защото замерят с прашки!!! Случвало му се било.

ДОБРЕ ДОШЛИ В БЪЛГАРИЯ

_________________
Стоян


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 4:38 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
А със три туби бензин някой тендемаджия дали може да прелети... егати циганската работа!! :twisted: Ще събереме 130 лв после не могат да ги угасят 1 седмица

_________________
Mac para Muse II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Много сте готини...
МнениеПубликувано на: Пон Авг 02, 2010 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 11:31 am
Мнения: 17
Буболечки пълзят навсякъде...! Пазете се както от кърлежи така и от ... Природа - трева,бълхи,комари и разни други познати двукраки и двукрили насекоми.
Историята ми е позната - през 1995 г пак там се случи същото с Мити - синът ми. И докато стигнахме до него с чичо ви Петко - без макаров и без пари се справихме само с усмивки ,но трудно,много трудно...И сега не мога да разбера - дали вие Хвъркатите не мислите за себе си като за извънземни.? Дали не ви се е случвало да попаднете на скитници и гладни? Нима не знаете,че щом хвърчите всички мислят за вас като за други,различни и богати?Така ,че всичко трябва да очаквате - много любов и много завист ! За съжаление е така...

Аз ви пожелавам здраве и успешно приземяване !


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Хора, сложете темата някъде другаде, като погледна форума и настръхвам.
Вярно че е неприятно, ама чак инцидент :?: :?: :?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 9:53 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Разбира се, че си е инцидент. Чувал съм от колеги например, че разярен собственик на имение в Драгалевци ги е чакал на кацалката със заплахата да престанат да прелитат над басейна му защото ще стреля. Когато те нападат десетки подивели роми е много по-опасно от това да кацнеш на дърво или да цопнеш във вода. Лично аз нямам огнестрелно оръжие, но който има нека си го носи както си носи и резервния парашут.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Процедура за разрешително за оръжие (към Ноември 2002): http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=oryviq&Number=1938489196&page=0&view=collapsed&sb=5

от тогава до сега са се променили следните неща:
1. таксите и цените на курса
2. има въведено изискване оръжието да се съхранява в метална каса неподвижно закрепена за сградата - проверка на касата се прави от служител на КОС преди да се издаде разрешителното

в общи линии няма особени проблеми по получаване на разрештелното - основното е да имате парите, времето и търпението да минете през процедурата, която отнема няколко месеца като се почне от нулата

другото важно нещо е да напишете добро писмо до началника на КОС във вашето РПУ - с това писмо трябва да го убедите че наистина ви трябва оръжие...

Успех на всички които решат да го направят!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ей, момчета, нали никой тук не иска да прекара 20 години от живота си в затвора, защото е застрелял някакъв смрадлив мангал? Това че едно оръжие е притежавано законно изобщо не отменя отговорността на стрелеца, а ако застреляте циганин, много трудно ще докажете, че сте действали при законна самозащита (за това ще трябва да докажете, че е бил застрашен живота ви, а не екипировката ...).
Дали не е по-добре тук или в отделна тема ясно да се опишат местата, на които просто НИКОГА не трябва да се каца?

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 03, 2010 10:58 am 
Тва с оръжието са пълни глупости. Щото ако отсреща ти се намира някой идиот ще се наложи да го извадиш. Като го извадиш ще се наложи да го простреляш. А ако е дете? А ако го убиеш? А ако случая може да се разреши и по друг начин?
Интересно колко от хората, които сега искат да се запасят с пистолет са стреляли по човек (или са стреляли изобщо с такова оръжие)?

Всеки разбира нещата по своему но лично аз не бих могъл да спя спокойно след това. Пролетта на Златица също ме нападнаха 10 циганчета и трябваше да се правя на маймуна, да кайтвам крилото в калта че да ги накарам после да помагат при сгъването. В крайна сметка крилото беше омазано с кал, не беше сгънато както трябва но пък нищо не ми липсваше (портмоне, телефон, прочие..) и чаветата бяха щастливи както и аз доволен. Естествено усилията за това бяха доста големи и се наложи да впрегна всички педагогически способности, които имам.

А против разярени собственици, кучета, диви прасета в краен случай помага и газов пистолет - за тези които все пак искат да имат пистолет..


Върнете се в началото
     +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов