Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
niki написа:
След две годишен тормоз мисля че решихме проблема с циганите в Христо Даново. Причините за това бяха че се въздържахме от саморазправи, редовно викахме полицаи при ексцесии и престанахме да им даваме пари или лакомства. Допълнително кацаме на собствена земя.

Предлагам да съберем стари детски играчки, дрехи и обувки които да дарим на циганите от селото за доброто им поведение. Това може да бъде добър пример и за околните села.


С какво ще подкрепиш Ники?! Обувки и играчки ще купиш?! Или само ще си пишеш тук, а морално ще подкрепяш Ники?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Da Ada6ke lakardii spam tova e

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 11:53 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
ако се направи една анкета, парапланеристите да подобрят живота на циганите и ако ние реално можем да направим това - аз ще участвам с всички средства и пособи, които са възможни! Но си търся причина за това! Иска ми се, че ще има обратна връзка от тях - Ромите. На този етап каквото е правено за тях, не е имало голям резултат, защото ние можем да правим държавата, и ние да сме държавата, но те не мислят като нас. Според тях те си имат държава и оцеляват благодарение на баламите, които правят държава.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 2:36 pm 
pesheva написа:
А аз тактично да ти кажа, че Скайномад е решил проблема с циганите при Христо Даново, не значи, че Скайномад ще събира дарения за циганите в цяла България.


И кой говори за циганите в цялата страна? :)

pesheva написа:
С какво ще подкрепиш Ники?! Обувки и играчки ще купиш?! Или само ще си пишеш тук, а морално ще подкрепяш Ники?!


Да. Няма да ми е за пръв път.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Lakardiiiii Spamadjiiiiiiii :) Pa4oooo Vikai policiqtaaa rakiqqq za romitee ihaihaihiha

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Виждам че тука мненията как да се реши проблема отиват в двете крайности.... затова мисля че ни е необходима среща с хора които имат много опит с циганските проблеми и начините за решаването им. Едни от тези хора са полицаите. На всички ни е ясно че те по навик от социализма са свикнали да пипат по-грубичко, но нищо не пречи да направим една консултация с тях и с още хора с опит. На мен ми се въртят много идеи и в комбинация с изложените тук идеи можем да сглобим една анкетка... Пускам анкетата в отделна тема.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Кошаревски е прав :!: Бравос

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 8:26 pm
Мнения: 25
Местоположение: Добрич
Ееее Ники!! Ти изводи не си ли правиш бе?Преди 6 години пътувахме в една кола с тебе и в центъра на Х.Даново спряхме да изчакаме останалите , принас доидоха няколко циганета и ти ем раздаде некви стотинки-еи от там се почна! Свикнаха с това давне , а после като не го получаваха - си го искаха. Тези циганета-тогава 10-12 годишни , днес са на 16-18 години и са свикнали да виждат в парапланериста просто един човек които е свикнал да им раздава парички,на това вече са научили и децата си! Е сега ги и облечи!! Преди 6 години ти им подаде пръст-те ти отхапаха ръката! Организирайте среща с общинарите и кмета на Сопот. Ако ще събирате пари ,ги дайте на кварталния на Х.Даново ,че да се размърда малко с превенцията и да ни е готов на повикване :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
kantega2 написа:
...Свикнаха с това давне , а после като не го получаваха - си го искаха. Тези циганета-тогава 10-12 годишни , днес са на 16-18 години и са свикнали да виждат в парапланериста просто един човек които е свикнал да им раздава парички...


Само да отбележа верноста на горното твърдение. Цяло лято не е имало проблеми при кацнията коло Христо Даново, циганите се бяха кротнали и почти не идваха на кацалката, подобни реакции като сучая на Дидо могат да развалят тънкия баланс. Изобщо не оправдавам циганите, но трябва да знаем че всички наши реакции трябва бъдат премерени дори и доброжелателните. Тази събота циганите обираха шипките около кацалката и циганетата отново просеха за стотинки, заблязах че някой от пилотите им даваха - човешкото милосърдие е красиво и добро нещо, но осъзнайте скритите рискове на собствената ви доброта. "10 стотинки за хляб" няма да оправят цигането, няма да го нахрнят, а вероятно и няма да бъдат похарчени за хляб. Даването на просещите циганчета поощтрява просията и в крайна сметка се стига до омагьосан кръг просене-даване-просене и тн. Та затова просто призовавам - не давайте на просещите циганчета - не помагате нито на себе си нито на тях! Ако някой иска да се почуваства добре да пуска сотинки който би дал за просия в някой буркан и един ден като има сериозна сума да я дари някъде където наистина ще помогне.

И едно кратко съобщение: Фондация "Искам ново крило" събира пари за да си купя ново крило. Няма да запълня дупките по улиците, няма да оправя държавния бюджет, няма да вдигна пенсиите, просто ще си купя ново крило за мой личен кеф. Гласувайте за мен на следващите избори за каквото и да е, дайте ми парите си. Слоганът ми е "Вашите пари за моето благо! Поне не ви лъжа!!!" :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
kantega2 написа:
Ееее Ники!! Ти изводи не си ли правиш бе?Преди 6 години пътувахме в една кола с тебе и в центъра на Х.Даново спряхме да изчакаме останалите , принас доидоха няколко циганета и ти ем раздаде некви стотинки-еи от там се почна! Свикнаха с това давне , а после като не го получаваха - си го искаха. Тези циганета-тогава 10-12 годишни , днес са на 16-18 години и са свикнали да виждат в парапланериста просто един човек които е свикнал да им раздава парички,на това вече са научили и децата си! Е сега ги и облечи!! Преди 6 години ти им подаде пръст-те ти отхапаха ръката! Организирайте среща с общинарите и кмета на Сопот. Ако ще събирате пари ,ги дайте на кварталния на Х.Даново ,че да се размърда малко с превенцията и да ни е готов на повикване :twisted:


До преди да дойда в Сопот не съм имал вземане даване с цигани, защото съм живял в етнически чисти обстановки. Като младеж се чудех на расизма на останалите и бях добронамерен към циганите. През първите години в Сопот бях съпричастен към циганската мизерия и в началото им давах някакви стотинки, но после почнах да ги водя в магазина да им купя хляб или бисквити. В последствие видях вредата от тази практика и почнах да призовавам всички пилоти да не им дават нищо. Въпреки това не мога да бъда асистент по етническо поведение на всеки пилот и не мога да спра други етническо непредубедени като мен в началото да продължат да им дават нещо.
Ако в твоето мнение има обвинение към мен че съм иницирал поведението на циганите, то явно си доказателство че расизма е генетично заложен. Явно отхвърляш състрадание, опитване с добро и адаптация към ситуацията. Дано учените изолират гена на расизма и по-скоро го имплантират в нашите деца за да не допускат моите грешки.

В следствие обучение, когато светне лампата, на кучето на Павлов му потича слюнката.
В следствие състрадателния НИ подход, когато на небето се появи парапланерист, на циганина му потича слюнката и той идва да си вземе порцията.
Ако едно куче може да се научи да реагира на една лампа, то не би било трудно един циганин да се отучи да реагира на парапланер в небето. Благодаря на всички които подкрепиха призива да не дават НИЩО на циганите. Благодаря на местните полицаи за своевременните реакции. Благодаря на хората които продадоха нивата си за кацало след разговор с Христо Дановската общественост. Благодаря на циганите че се превъзпитаха.
Тези които подкрепиха инициативата помогнаха на себе си. Съдействието на полицията е възнаградено със заплата от нашите данъци. Нивата на хората бе заплатена повече от достатъчно. Нека дадем нещо за циганите за превъзпитанието. Знам че то не е осъзнато, но дори и на мечките в цирка им дават някакво лакомство когато си изпълнят номера. Така още ще бъдем състрадателни, но ще прекъснем връзката: крило в небето - слюнка в устата.
Нямам нищо против несъстрадателните, агресивните и правокативните. Всеки има право на свой път стига да не пречи на другите (в случая на един социален експеримент с обща полза - мир на кацалото).

Ако имате някакви стари дрехи, обувки и играчки ги докарайте тук да ги ди дадем на Христо Дановските цигани за подарък за Коледа.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
И едновременно с подаръка да се приказва с полицията, която да предупреди тарторите им, че няма да се търпят своеволия и просене. Там на Беклемето летят и чужденци, които също кацат долу, така че въпроса става международен, а не местен. :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 1:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 8:26 pm
Мнения: 25
Местоположение: Добрич
Ники не се заяждам с тебе и не ми е приятно да ми казваш расист-националист да но не и расист! Прочети малко за расизма и" етнически чистите територии" , и тогава може да говорим по темата!! Не те обвинявам че си провокирал циганите-т.е зарибил,исках да ти дам пример как преди шест години направи грешка-за да не я правиш пак! Няма да нахраниш бедния като му дадеш риба-ще го нахраниш като го научиш да я хваща.Да преквалифицираш и обучиш циганската общност не е лъжица за твоята уста, но поне не ги провокираи с подаръци пак, така само ще утвърдиш вече създадения им у тях условен рефлекс.Като казах да дадете помощи на кварталния нямам предвид да го подкупваш , а да създадеш една топла връзка с него-ще е от полза за всичкини.А междо другото ако действително събираш пари - с радост ще дам ,но ако с тези пари се закупи гориво за колата на кварталния или на кмета на Хр.Даново


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Ное 13, 2010 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 8:02 pm
Мнения: 77
С известно закъснение давам този разказ тъй като беше разказан две седмици назад след кацане в Иганово на едни тучни полянки където възрастен човек пасеше крави.След кацането отново дойдоха трима циганина и по класически маниер почнаха да искат пари.Този път ги отпратих съвсем спокойно по живо по здраво.Но не за това искам да разкажа.По интересен беше по нататъшния разказ на човека който дойде и завързахме лаф с него.Разказа ми как преди време на неговия орех видял една тумба цигани да берат орехи.Човека е възрастен над 60-те бивш военен.Помолил ги любезно да се махнат оттам,но те слезли от дървото и започнали да събират камъни и да се приближават с явната идея да го заобградят.Човека имал в себе си Макаров с два пълнителя.Извадил го и гръмнал в въздуха.Нападателите никак не се развълнували от звука.Втория изстрел бил между тях.Никакви признаци на вълнение-явно са решили че няма да му стиска на човека да ги целне като го гледали какъв е възрастен.Третияизстрел бил пред крака на единия от циганите.В отговор циганите му казали...ами стреляй колкото си искаш колкото и да убиеш все един от нас ще остане и ще ти резне главата..Следващя изстрел попаднал в крака на единия от цветнокожите.Паднал виейки от болката а другите му казали...добре добре скрий пищова отиваме си...Взели си съгражданина и си тръгнали влачейки го из полето.Никой не дошъл да потърси дядото по късно-нито полиция нито жаодни за мъст цветнокожи.Историята разказвам най-вече за тези от нас които са имали идеята,че носенето на бойно оръжие може да оправи ситуацията.Явно ако и да може ще е доста сложно колкото по многобройна е паплачта а да носим Калашников или нещо с повече патрони си е меко казано невъзможно.Циганите не им пука явно много много дали ще умрат или не-те имат стаден инстинкт и чувстват сила и подкрепа единствено от стадото...Това обяснява и защо ония тримата се стреснаха и отидоха да извикат другите...Трима срещу един им се видя непосилна задача и отидоха да подирят духовни сили в масата.Така че внимавайте с циганите дори и да носите бойно оръжие в себе си.Инфото е полезно за правилна реакция в ситуация.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Ное 13, 2010 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Всеки трабва да лети на тандем и пасажера да му е картечар, и по две гранати. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ех ако едно време германците бяха спечелили мача....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Ное 13, 2010 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:40 pm
Мнения: 16777215
.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов