Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 10:29 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Ужас.От кога е задължително всички парапланеристи да се застраховат в австрийската компания? И колко ще струва полицата?
Очаквам да е висока цената след като няма друга конкурентна компания сключила споразумение с БНАК.
Аз при всички случай няма да плащам защото не мога да си го позволя и не смятам че мога на нанеса някъква вреда на друг. Ако трябва няма да посещавам комерсиални стартове и пак ще си летя в нелегалност.
И това е заслуга на Ясен Савов. Браво адаш добре работиш за развитието на парапланеризма. Като ни се ограничава свободата и БНАК ни изтупва като брашнени чували. Бравос!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Последна промяна Ясен Христов на Сря Апр 18, 2012 10:41 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Не е задължително. В някои европейски държави има изисквания за задължителни застраховки, но тук едва ли скоро ще стане така.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
O сакън недей казва!
щом е да се вземат едни пари от едни хора... винаги ще се намери кой да им прокара закона на застрахователите ;)

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
На страницата пише че е задължинелно. Ако не е го поправете да не се шокират хората.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ами трябва пак да погледна в новия закон какво пише... нямам спомен за такова нещо, но все пак ще го проверя. Новия закон влиза в сила на 18-ти Август.

Със сигурност има задължителна застраховка на местата за пасажери във ВС. Дали тази застраховка трябва да е "third-party liability" или някаква друга - трябва да се направи консултация с някой който е участвал в писането на закона.

Едно е сигурно обаче - като си летим соло - нямаме пасажери. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Ясен Христов написа:
И това е заслуга на Ясен Савов. Браво адаш добре работиш за развитието на парапланеризма. Като ни се ограничава свободата и БНАК ни изтупва като брашнени чували. Бравос!


Аз единствено организирах да има по-ниски цени за българи; от тази отстъпка не следват никакви нови ограничения или задължения, само по-ниски цени за хората които си купуват застраховката. Застраховката не ми е известно да е задължителна в БГ, освен ако няма нов закон. Така че, Ясене, би ли пояснил с какво по-точно съм навредил на парапланеристите в БГ?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:23 pm
Мнения: 30
Име: Иван Бахчеванов
Това действително е един вид "гражданска отговорност" за парапланери.Знам го от собствен опит от времето когато живях в Австрия. Струва около 60-70 евро на година и важи само ако крилото има валиден двугодишен check. В България този преглед нито е задължителен, нито някой е сертифициран да го извършва и както знаем никой от пилотите не го прави.
Моята допълнителна спортна застраховка покриваше риска инцидент с парапланер и струваше около 20 евро месечно. Включваше спасяване с хеликоптер,болнично лечение, дори и пластични или допълнителни хирургични операции и т.н. и това от застрахователна компания която има офиси и в България. Говоря за периода 2007-2009 г.
Наскоро бях отново във Виена и питах същия брокер който ми прави застраховката дали може да предложи нещо подобно и за пилотите в България, но от виенския офис.За съжаления няма да стане освен ако нямаме адресна регистрация в Австрия .
Ще търся и други начини. Ползата от такава застраховка е ясна.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА И ДЕЛТА МЕЖДУНАРОДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЕС
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 10:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Аз коментирах това дето пише в сайта на БНАК http://www.bnac.bg/node/31 ако вече не са го променили.
После Даниел пише че не било верно и щял да проверява. Ама уточнете се първо и тогава пускайте такива публикации.Аз какво съм виновен че съм приел за истина това дето сте писали? Повече няма да ви отварям въобще страницата на БНАК.
Та Ясене ако си съдействал на австрийската компания да застраховат в Бг на по-ниска цена е добре за който иска. Като му се сложи отпред приставката ЗАДЪЛЖИТЕЛНО става голямо зло. Сега разбра ли?

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов