Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 4:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Как е свързан вашия запасен парашут с подвесната система?
С карабинер 17%  17%  [ 2 ]
Със специален възел 83%  83%  [ 10 ]
По друг начин 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 12
Автор Съобщение
 Заглавие: Запасен парашут <-> Подвесна: Възел или карабинер?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 27, 2004 2:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
От известно време участвам във форума на BigAir по въпроса как трябва да се закача запасния парашут към подвесната.

Пълният линк към темата (на английски) е:

http://ww4.web-partners.com/forums/Thread.cfm?CFApp=3&Thread_ID=8392&mc=22#Message52992

На задалия първоначалния въпрос "как" аз отговорих, че "всеки ще ти каже да не използваш карабинер". Мнението ми по въпроса се базираше на това, че когато си закупих навремето запасния парашут от АВА Спорт ми беше казано, че направата на специален възел е най-добрият начин, а използването на карабинери не се препоръчва (вече). Тъй като вярвам на несравнимо по-опитните от мен, приех казаното и повече не съм се замислял по въпроса.

Във въпросния форум в БигЕър обаче се получиха противоречиви мнения. Минути след моя постинг се появиха силни критики, подкрепени с информация за смъртен случай, станал поради "прорязване на колана на запасния парашут от колана от подвесната в резултат на търкането между двете по време на отварянето на парашута".

Пълният линк към информацията за инцидента е тук:

http://www.smartgroups.com/vault/bhpa.official/Safety%20Notices/sn015.091997.pdf

Специфичното за горния инцидент, е че вероятно възела не е бил стегнат и двата колана реално са се търкали един в друг по време на отварянето.

Голяма част от последвалите постинги бяха в подкрепа на твърдението, че връзката трябва да е с карабинер.

Какво мисли българската парапланеристка общественост по въпроса?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 27, 2004 7:55 pm 
Az mislia 4e vruzkata"vuzel" e po-podhodia6ta,pri polojenie 4e vuzelut e dobre stegnat, i ne6to pove4e,predotvrateno e negovoto razhlabvane-ne6to koeto mnogo piloti napraviha sled opisania slu4ai.Tova lesno moje da stane 4rez uvivaneto mu s lenta"Bishop",ili dori s obiknoven izolirband ili tikso.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2004 5:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
ne sam zapoznat sas sluchaia no mislia che kaloian e prav.
oshte poveche che me marzi da nosia izlishno jeliazo po sebe si (ako se vkluchite v Trans Balkan shte razberete za kakvo govoria :shock:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 27, 2004 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
nqkoi moje li da mi razqsni predimstvata i nedostatacite pri dvata na4ina na zakachane na zapasniq kam sbruqta.
izvinqvam se no nqmam kirilica. :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 2:02 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
От една страна не става въпрос за предимства, а за начина на изработка на "ухото" на фала на запасния или сбруята. Например когато "ушите" на фала на запасния и сбруята са малки, не е възможно да се направи възел и освен да се използва карабинер друг начин няма. От друга страна за предимствата или недостатъците на двата начина на закрепване според мен:
1) ако наистина възелът и фаловете са ОК, не трябва да има проблеми;
2) ако се стигне до сила за строшаване на карабинера, то при същата ситуация при използване на възел, той отдавна да се е скъсал;

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 28, 2004 10:40 am 
Lentite izpolzvani za falove izdurjat pove4e ot nqkoi karabineri-stiga da nqma triene.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов