Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2005 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днес ми се обади Габровеца да ми каже за екшъна който му се случил след в Дряново.
След като се приземили с приател, набързо били заобградеин от местните циганчета, които почнали да му скачат по крилото и вървите. Той се ядосал и след като не се махнали шамаросал едно от тях, при което то паднало на земята с разбит нос. После наизкачали масово цигани от всякъде и полицията едва ги оттървала, но в последствие съставили акт на Габровеца че създавал безредици.

Преди 2 години помня че Петко се бе ошапавил след кацане до циганската махала в Сливен (под ЖП гарата)...

Напоследък циганчетата в с. Христо Даново и с. Розино, също досаждат на кацащите парапланеристи. От години изришно предупреждавам пилоти да не им дават стотинки и да не ги оставят да им сгъват крилата, но негативните последици са налице. Наскоро Орлин каза че са му размахвали нож в Христо Даново, а в Розино са посрещали демонстративно парапланеристите с брадви и тояги.

Редовното купуване на цигански гласове при политически избори, засилването на усещането им за повече права отколкото българите, евроалабализмите и прочие ще създават повече проблеми в бъдеще.

За целта предлагам в тази тема да описваме конфликтни места и да дискутираме общи мерки за справяне с проблемите.

Например мисля си да пусна писмо на местната полиция от името на нашия клуб за задълбочаващите се проблеми с циганите. Така ако в бъдеще се стигне до нещо по сериозно, ще изглежда че те са почнали първи а не ние (което си е истина).

Предлагам различните конфликтни места да ги оценяваме по трибална система:
1- безпроблемно любопитство или липса на внимание от страна на циганите
2- циганите са досадни с опитите си да помагат, да просят, да разглеждат екипировката. Има риск от кражби.
3- циганите са агресивни към парапланеристите.

Така ето моята класация:
Христо Даново - 2
Розино - 2
Сливен - 2
Дряново - 3 (според Габровеца)
Карлово - 1

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: подобна случка
МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2005 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Здравей Ники,

подобен случай с цигани имах и аз средата на юни месец на Чепана (Драгоман). Като кацнах на една поляна южно от хълма. Някакви цигани косяха трева в близост до мен. Като ме видяха да кацам се затичаха към мен с вили и ме изгониха, че съм им стъпкала тревата за животните, и ме заплашваха че щели да ми накъсат плата на парчета....
Бях сама и си беше доста страшно. :shock: :? :(


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2005 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Предимно организирано може да се въздейства! Мисля, че правилно ще постъпиш Ники.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Хммм
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2005 9:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
мисля че има няколко неща които е хубаво да се спазват като се каца на "чужда територия"... те са валидни не само когато става въпрос за цигани:

1. не трябва да се показват каквито и да е признаци на страх - ако хората усетят че ви е страх това показва слабост и съвсем логично е да поискат да се възползват от вашата слабост

2. приятелско поведение - поздравяване, здрависване, разказване за това как е да летиш, кое как се вижда от въздуха и т.н. - това поведение винаги е по-добро отколкото да мълчите като темерути

3. назначете пазачи - избирате си най-яките на вид момчета и им казвате нещо от сорта "вие двамата гледайте никой да не пипа парашута - раздавайте шамари ако трябва..." - ако не приемат насериозно задачата може да добавите "ше има по една бира за вас в кръчмата"

4. изберете си помагачи за сгъването - най-подходящи са момичетата или по-малките момчета - батковците обичат да гледат как другите работят :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ciganite
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2005 9:53 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
3 ма мои познати от поделението на тихина - така наречените сини барети или десантни части изпълнявали задача по маршрут в балкана преди месец.
Валял дъжд ,било след обед и те се движели с бойно снаряжение и наметнати с плащове под които не се виждала екипировката . По едно време по пътя излязъл един циганин ,спрял ги и ги питал за часа и на къде отиват. Две минути след като се разделили по пътя ги застигнали две коли пълни с "братя роми" с тояги и ножове . Заградили ги и се опитали да ги командват в стил легни на земята и не мърдай докато те обираме иначе ще те трепем. Момчетата се разкрили ,дали предупредителен изстрел във въздуха ,помогнали им да легнат на земята и се повеселили малко. След това ги вързали на пакет и ги оставили да се оправят ... Въпроса е колко други не са могли да се защитят ?
Сега когато изринат ромите от градовете ще има цели райони с гладни и озверени хайдуци. Доброто отношение на DVD е за предпочитане но трябва да има и план Б . Летене в групи + бързо прибиране +средства за защита и свръзка с полицията.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хммм
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
DVD написа:
мисля че има няколко неща които е хубаво да се спазват като се каца на "чужда територия"... те са валидни не само когато става въпрос за цигани:

1. не трябва да се показват каквито и да е признаци на страх - ако хората усетят че ви е страх това показва слабост и съвсем логично е да поискат да се възползват от вашата слабост

2. приятелско поведение - поздравяване, здрависване, разказване за това как е да летиш, кое как се вижда от въздуха и т.н. - това поведение винаги е по-добро отколкото да мълчите като темерути

3. назначете пазачи - избирате си най-яките на вид момчета и им казвате нещо от сорта "вие двамата гледайте никой да не пипа парашута - раздавайте шамари ако трябва..." - ако не приемат насериозно задачата може да добавите "ше има по една бира за вас в кръчмата"

4. изберете си помагачи за сгъването - най-подходящи са момичетата или по-малките момчета - батковците обичат да гледат как другите работят :)


ДВД е много прав със съветите си.
в сливен циганите(кацане между стадиона и ц.махала) към мен бяха добронамерени, любопитни и изпълнителни.....
Ама като им знам манталитета....хубаво е да си едър и мъж....
А като чета какво се е случвало.... Глок (прибл. 400г допълнително към екипировката) ще е полезен... :lol: :lol: :lol:
Ако цитирам Марлоу"С добра дума и Колт се постига много повече,отколкото само с добра дума....."

Да знаете ,че кучето ми Хера(40кг изт.европ. овчарка с прекрасно здраве и зъби) пострада ужасно в схватка с глутница дребнички помиярчета и сега ще куца сигурно до края на живота си......

Вече съм фен на радикалните решения ......

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Ciganski nomera
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 13, 2005 11:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Loshoto e che ne samo ciganite praviaty ciganski nomera. Naskoro na svoi grub pochuvstvah cigansko zabivane na noj v gurba...samo che ot Bulgarin. Nie kato si pravim ciganski nomera zashto se vuzmushtavame che ciganite ni kopirat nomerata. Te pokrai izbori, borichkania i drugi bulgarski nomera sa se nauchili na vsichki Bulgarski, izviniavaite Ciganski nomera. S edna duma dokato nie ne si izchistim otnesheniata ne mojem da ochakvame ciganite da ne ni kopirat! Tova si e kakto vinagi samo moe mnenie! Inache na Daniel mnenieto za Brasilkoto oturvane ot ciganite...mislia che taka shte gi nauchim na oshte po-naglo otnoshenie! Siguren sum che vseki ot vas e poluchaval Bulgarski "ciganski" udari v gurba...zashto li?

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 31, 2006 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 8:35 pm
Мнения: 11
Pi4owe nikwa awanta... kakto iskate go razbiraite...
I gazow pistolet wyr6i rabota w takiwa slu4ai, osobenno gotino e 4e ne triabwa razre6itelno za nego :lol:
Oba4e ne triabwa da se kolebaete da go izpolzwate i to nawreme za6toto ina4e stawa kofti...
Danielski ako se zdrawiswa6 s tiah molia te spazwai distancia i ne gi swikwai mnogo 6toto sledwa6tia pyt 6te iskat i celuwka i posle i t.n.
:lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
Хм... Циганте.... Стават само за музика, свирня и оркестъра да пее качен на една маса в ъгъла на стаята... Останалите циганте може да се изпратят на доживотна екскурзия в Антарктида.
С летните си облекла естествено....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
i smqta6 da zamarsi6 edinstveniq ostanal po-4ist kontinent na zemqta?aaaa ne.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 03, 2006 8:24 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
Снегът бързо ще заличи следите не се безпокой...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Избягвайте приземявания в И и ЮИ част на с. Розино!
Преди дни Христо от съседното село Христо Г. Даново е кацнал до газостанцията (чийто собственик е помагал на парапланеристи в разпъждането им) и въпреки че им говорил на цигански, докато сгъвал крилото му били откраднати и двата телефона.

Преди месец кацнах на около 1-2 километра И от Розино и дойдоха три момчета на около 16 години. Посрещнах ги с думите "Да викам ли полиция?". Те "Защо?". Аз - "ами защото всеки път като кацне някой парапланерист тука му правите проблеми". Те - "ами защо кацаш тука като знаеш че е така?".
После минахме през заплахи и разправии. Трябваше дори да инструктирам брат ми по телефона да вика полиция ако не му звънна контролно до 10 минути. Споменах името на човека от газостанцията. Това може би помогна, защото се укротиха и казаха че са дошли да ми помогнат да си сгъна крилото. Накрая ми препоръчаха да чакам на стоп по-далече от селото, че щели да дойдат другите.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Сря Юли 04, 2012 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
Ако на някой му се наложи кацане там - безопасно е северно от газстанцията или точно до нея!
НЕ разчитайте на полиция, при обаждане на 166 изпращат от Розино, а там поне преди не беше нито ефективна, нито бърза, още по-малко пък адекватна!

Преди години аз направих грешката да кацна И от Розино и се измъкнах само с откраднати лепенки за крило, обаче имаше гонене на циганче избягало с документите ми и неколкократно измъкване на всичко от закопчаната ми раница.
В крайна сметка стигнах до газстанцията, а собственика й явно свикнал с тях(циганите) изтича достатъчно бързо за пушка разгонвайки ги с 2-3 изстрела и прилично количество поздрави за близки и далечни техни роднини, спомена ми за случка с пълно отнемане на екипировка на чужденец(преди години).


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 7:19 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
О_О
Мамице, какъв късметлия съм бил...
Март месец май беше, тъкмо се зарадвах, че правя първия си "прелет" от Сопот до Розино (тогава не знаех, че онова под мен е Розино), там се поудавих и опитах да завъртя една термика точно над началото на селото.. Точно като започвах да въртя, вятъра в ушите ми спря и чух викове от долу.. Площадчето беше почерняло. Почнах да викам да ме събират по станцията, щото надуших на къде отиват нещата, продължих към главния път, където да завия към Сопот обратно (имах може би 200-300м височина). На завоя пак спря вятъра и чух под мен силна музика (естествено циганска). В последствие се оказа, че имали курбан. Баш на тепсия им идвах :) Кацнах на може би 1-2 км от Розино, обръщах се, но не виждах някой да тича по мен. Реших, че циганския мързел си е казал думата :)
Започнах да събирам и междувременно обяснявах на Иван къде се намирам. Събирах спокойно, защото реших, че са се отказали.
http://www.youtube.com/watch?v=rBwFHgpOl10
На края на видео-то, дето сгъвам, се чува как Иван пристига, аз му казвам да не вкарва колата, щото съм почти готов.. И той ми казва, че циганите са до мен :)
В един момент едното цигане бута другите на страни и им казва "бягайте на страни, ей", защото Ванката идваше пеша към мен.
Та общо взето бях късметлия, защото имаше кой да ме прибере, Божко пък беше по средата между мен и кацалката на Сопот и ретранслираше... Ако Ванката беше във въздуха сигурно щяха да си харесат нещо...

Тоя от газстанцията не знам как има нерви да се занимава и да си създава проблеми с тях...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Може да добавим село Глуфишево, на около 20 км южно от Сливен, където също има доста циганета. Големите не създават проблеми, но кацне ли някой - малките веднага го обграждат. Не са агресивни и слушат като им кажеш да не пипат. Като цяло не са създавали проблеми освен, че ни свиха един ръкав заедно с пръта, но като го потърсихме се появи, а дъртите цигани понахокаха хлапетиите.
Можем да дадем 1 за Глуфишево.

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов