Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 6:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Rезултата от решението на проблема или ще бъде достатъчна доза краен продукт във формата на сапун или Скайномад като достатъчно могъща юридическа фирма имаща интерес от това през зимния период когато имат нужда от старта на беклемето ( когато и само когато) могат да закупят още 5-10 декара да ги оградадят и да създадат прецедент с навлизане в частна собственост под формата на провокация навременно викане на двойно повече от "посегателите" ответници, полиция и т.н.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Юли 12, 2012 6:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
niki написа:
Днес ми се обади Габровеца ... После наизкачали масово цигани от всякъде и полицията едва ги оттървала, но в последствие съставили акт на Габровеца че създавал безредици.


~!@~*&!^@^~%!&@~^*%!@*()~(!@#&^ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Юли 12, 2012 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Покрай (пред) световното да не напитят някой състезател чужденец, че тогава ще се прочуем...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 17, 2014 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
niki написа:
Избягвайте приземявания в И и ЮИ част на с. Розино!
Преди дни Христо от съседното село Христо Г. Даново е кацнал до газостанцията (чийто собственик е помагал на парапланеристи в разпъждането им) и въпреки че им говорил на цигански, докато сгъвал крилото му били откраднати и двата телефона.

Преди месец кацнах на около 1-2 километра И от Розино и дойдоха три момчета на около 16 години. Посрещнах ги с думите "Да викам ли полиция?". Те "Защо?". Аз - "ами защото всеки път като кацне някой парапланерист тука му правите проблеми". Те - "ами защо кацаш тука като знаеш че е така?".
После минахме през заплахи и разправии. Трябваше дори да инструктирам брат ми по телефона да вика полиция ако не му звънна контролно до 10 минути. Споменах името на човека от газостанцията. Това може би помогна, защото се укротиха и казаха че са дошли да ми помогнат да си сгъна крилото. Накрая ми препоръчаха да чакам на стоп по-далече от селото, че щели да дойдат другите.


Edel написа:
Ако на някой му се наложи кацане там - безопасно е северно от газстанцията или точно до нея!
НЕ разчитайте на полиция, при обаждане на 166 изпращат от Розино, а там поне преди не беше нито ефективна, нито бърза, още по-малко пък адекватна!

Преди години аз направих грешката да кацна И от Розино и се измъкнах само с откраднати лепенки за крило, обаче имаше гонене на циганче избягало с документите ми и неколкократно измъкване на всичко от закопчаната ми раница.
В крайна сметка стигнах до газстанцията, а собственика й явно свикнал с тях(циганите) изтича достатъчно бързо за пушка разгонвайки ги с 2-3 изстрела и прилично количество поздрави за близки и далечни техни роднини, спомена ми за случка с пълно отнемане на екипировка на чужденец(преди години).


Ivailo написа:
Тоя от газстанцията не знам как има нерви да се занимава и да си създава проблеми с тях...


Човека бере душа в Пловдив и вече едва ли някой ще ни пази от циганите при случайни приземявания до Розино:
http://www.blitz.bg/news/article/290463

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 17, 2014 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
И според някои темата има продължение
http://www.blitz.bg/news/article/290855


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2014 9:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
http://www.karlovo.tv/darzhat-rogacha-v ... o-sabudyat


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2014 7:00 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/8 ... o-eskalira

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Пон Окт 13, 2014 2:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
В събота минавайки през Розино спрях на бензиностанцията.
Новините са, че има леко подобрение на състоянието на човека(взел е да мърда пръсти), но все още е в кома.
Имало 2ма мангали прибрани, другите са навън

p.s. информацията ми е от хорицата в района


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2014 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера Георги умря. Погребението ще е в четвъртък в с. Черноземен в 12.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2014 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Моите съболезнования на роднини и приятели...

_________________
Изображение
Airwave Cobra S


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2014 7:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днес духаше силен изток на Беклемето и реших да пусна по вятъра и да проверя атмосферата в Розино.
Имаше и някакви термики с които се позадържах над махалата. Отдолу почнаха да се чуват дежурните крясъци и подвиквания. Със загубването на височината, под мен се оформиха няколко групички, които ме следваха. Но тъй като в последния момент пуснах и кацнах до бензиностанцията на Рогача, повечето се отказаха да ме следват и само три 15 годишни момчета дойдоха при мен. Попитаха ме дежурните въпроси, от къде съм, не ме ли е страх, колко струва екипировката ми, на които отговорих дружелюбно. После поискаха да ми помогнат да натъпча крилото в торбата. Казах им че не искам и че ще се справя сам, но те се приближиха хванаха крилото за да помагат. Отново им казах че не искам, а те ми казаха - "защо бе чичо? Ние и на други сме помагали.". - "Да, но сте им откраднали по нещо и сте ги заплашвали за пари." им казах аз. Тази ми реплика ги попари и единия от тях нареди на другите да се отдръпнат, сякаш усещаха някакво разобличение или правокация. Между временно един шофьор на цистерна пресече улицита и няколко пъти настойчиво ме подканяше да се спасявам към газостанцията.
Не исках да се издавам, че знам за случая с Георги и му казах че няма проблем, а като сгънах се отдалечих от газостанцията и замятах на стоп. Почти веднага ми спря една кола. Оказа се познат бензинджия от Кърнарската бензиностанция, който също се държеше сякаш ме спасяваше от циганите. И май не без причина, защото преди време е бил пасажер на Христо Дановския и въпреки че е от Розино, успели са да откраднат и двата телефона на Христо.
...
Изводи: за момента циганите са респектирани, тъй като очакват отмъщение от страна на брата на починалият Георги, но когато историята отшуми те ще продължат да бъдат проблем за парапланеристите.
Има два подхода - едния е изцяло да се избягва приземяване до Розино, но за целта ще трябва редовно да информираме чуждестранните парапланеристи и да се самоограничаваме при състезания и полети в района (едва ли ще се повтори страхотната задача от световното - Сопот-Левски-Копривщица-Песнопой-Московец).
Другият подход се базира на безусловният рефлекс открит от Павлов. Засега той е в наша вреда, защото щом циганите видят парапланер в небето, голяма част от тях получават обилно "слюнкоотделяне" и се събират на тълпи около приземилият се пилот. Но ако успеем да направим достатъчен брой приземявания, без да им даваме нищо, то би трябвало да се наситят и да престанат да реагират.
Вторият подход засега е успешен в съседното село - Христо Даново, но в Розино няма възможност за толкова голям брой полети и голямото мнозинство цигани ги прави някак си по-териториални и агресивни.
Все пак мисля, че можем безопасно да кацаме до пътя пред газостанцията, а ако стане проблем с тълпата докато сгъваме крилото, лесно можем да привлечем внимание като се преместим на 2 метра и излезем на главен път София-Бургас.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 12:23 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
По принцип .... как да кажа... Хитлер е поочистил доста хора в камерите .... немога да разбера само защо не се гордеем че сме спасили циганите от фашизма - исторически факт.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 5:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 9:40 pm
Мнения: 68
Ники, Аз винаги съм се чувствал безопасно, когато кацам в западния край на Розино. Според теб това ОК ли е все още?

Подрави,

Иван


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
да

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за циганите и парапланеристите
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Интересно ми е да знам следното: Дали само кацащи парапланеристи се чувстват застрашени в този район? Примерно, ако съм един турист с раница на гърба или колоездач, преминаващ в района, също ли ще бъда застрашен от обир в този район? Ако е така, значи полицията определено не си върши работата, защото това се нарича разбойничество. На времето когато е имало разбойници в някое место, полицията ги е залавяла и съответно са наказвани.
Другия ми въпрос е , кой е собственик на нивите, в които кацат парапланеристите? Циганите ли, или някой друг? Ако е някой друг, то само той има право да прецени кой да преминава през терена му, т.е. циганите също са нарушители на закона за частната собственост. Знам че звучи смешно, но в страни със частна собственост върху земята така стои въпроса. Примерно в щатите има много места, удобни за кацане, но с поставени табели "Private property. No trespassing . Police take notice"

http://www.mysecuritysign.com/No-Trespa ... -7072.aspx


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов