Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясен Христов написа:
Не е лошо. Даже Дупница ми е по близо от София само дано има кой да ни качва и да не взима скъпо.

И това сме го измислили, за по 3-4лв
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1704527779445.2082516.1425527819

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 5:07 pm
Мнения: 4
г-н Йотов,
Ако Вие сте спечелили финансиране за премахване на боровата процесионка защо са ви необходими ДОБРОВОЛЦИ ?
Моля, ако имате нужда от хора които да Ви помогнат за осъществяване на проекта да определите стойност на човекоден .

А иначе не сте мързеливи но сте саможиви


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Sunshine,
много като вас като чуят ключовите думи "еко", "проект", "финансиране" си мислят че става въпрос за едно "усвояване". После следват въпросите "няма ли нещо и за мен" или "къде ми е далаверата". Накрая следва заключението "гледай ги тия саможивци, пак се облажиха и на нас нищо не дадоха".
....
Ако размера на финансирането покриваше 100% положения труд по решаване на проблема, то нямаше да досаждам на парапланеристите с този проект. Нямаше да се гаврим с тях, като им пречим да си пият бирата в един от нелетателните дни на състезанието. Щяхме просто да дадем работата на безработните към общината, които имат по-голяма нужда от пари, отколкото бедните парапланеристи.
....
Спомням си в началото на промените покрай думички като "knowhow" в главата ми се наби и съвета на западняците към българите "не давай на бедния риба, а го научи как сам да я лови".
Пак на запад има силно развита благотворителност и доброволчество, но не вярвам да е само заради по-доброто им финансово състояние. Може би са разбрали, че когато се включиш в някаква кауза като доброволец, ще дадеш повече от себе си отколкото ако си просто един бачкатор.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Нед Май 22, 2011 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 5:07 pm
Мнения: 4
.:!:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пон Май 23, 2011 5:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Цитат:
Тео понеже се занимаваш с вредители искам да ти кажа че почти целия склон над село Бистрица над Капраля и в ужасно състояние масово са изсъхнали боровете. До колкото знам са унищожени от корояди кой ядат изсъхнали дървета но се размножават много бързо и нападат и здрави дървета. Понеже го разгледах от близо ми се струва че полужението е сериозно и трябва да се взимат незабавни мерки да се спре популацията на короядите като нищо могат унищожат Витоша.

Ясене, през последните няколко години (аз лично работя по проблема от 2006 след като с Антон Найденов бяхме наети от парка да снимаме пораженията от въздуха) положихме доста усилия съвместно с горските и парковата дирекция - в момента популацията на корояда е овладяна, а всички изсъхнали и изсечени смърчови гори на Витоша са залесени :)
Не са пипани единствено горите, които визираш над Бистрица, защото попадат в резервата, а там учените и институциите решиха че няма да има човешка намеса... Повече информация можеш да намериш на: http://www.vitosha-group.org


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пон Май 23, 2011 5:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
И аз подозирах нещо такова. За което браво заслужаваш високо обществено признание :!:

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мързел
МнениеПубликувано на: Пон Май 23, 2011 6:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Мързела в Шумен го заменихме с яка работа. Южния старт и кацалката приличат на игрища за голф. Източния е също в много добро състояние, там е доста разширено от северната страна, но предстои полагане на почва и затревяване. Иначе стария старт е в перфектно състояние. На северния са разтоварени над 100 камиона пръст и е доста по-лесен за излитане от преди, но няма още трева. Това по проект е одобрено и ще бъде дофинансирано от община Шумен. Югоизточния е на същото положение. И на двата може да се излита, но може да има малък проблем за голите върви.

Малко снимки направени от Бончо:
https://picasaweb.google.com/bon4oplan/GHpsgF#

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов