Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Чет Юни 16, 2011 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Безплатна "зелена линия" до Витоша

От 18 юни започва да работи безплатна автобусна "зелена линия" до Витоша, съобщиха за БТА от "Столичен автотранспорт".

Безплатният превоз на пътници се финансира от верига супермаркети в столицата.

Автобусите, които ще бъдат със специални реклами, ще се движат от начална спирка "Националния стадион" по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", бул. "България" до местността "Златните мостове" в природния парк "Витоша".

Освен в началото и в края на маршрута си, те ще спират и по желание на разклона за "Копитото".

Колите в посока към "Витоша" ще тръгват в 9.00 и 10.00 ч. всеки почивен или празничен ден, а в обратна посока - в 16.00, 17.00 и 18.00 ч.

Пътуващите в тях ще получават от шофьора билет за градския транспорт, който няма да се плаща. Превозният документ е и застраховка за пътуващите, припомниха от дружеството.

Линията ще функционира до 25 септември.

Вести.бг

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юни 17, 2011 8:43 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
понеже това е Благородно дело и заслужава похвала....трябва да се знае кой го финансира
LIDL не само продава евтини стоки за масова употреба....а и плаща автобуси да се возят хората до Витоша....
Браво LIDL!!!!!!

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2011 8:52 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
venelin написа:
понеже това е Благородно дело и заслужава похвала....трябва да се знае кой го финансира
LIDL не само продава евтини стоки за масова употреба....а и плаща автобуси да се возят хората до Витоша....
Браво LIDL!!!!!!



Много наивно!
Питай хората, работещи в Лидл, Метро, Кауфланд, Карфур и пр. при какви зверски условия работят и какво им плащат за това. В Немско точно Алди и Лидл ги попиляха заради жестока експлоатация - уволняваха служители заради болнични, следяха с камери дори кой кога ходи да пикае!
Питай и доставчиците на тия вериги как зверски ги мачкат за ниски цени и отложено, ама отложено плащане.
Вярно е, че продават евтино, но кой знае защо печалбите им се увеличават, как мислиш защо ли е така?!
Ситуацията е аналогична на мутренските дарения (Галеви, Маджо и пр.) - откраднеш милион и дариш на плебеите хиляда, т.е. една хилядна.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2011 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Любо...противоречията в поста ти са очевидни.....
но все пак ще коментирам...
Човек дето се е съгласил да работи при Зверска експлоатация и ниска заплата......вероятно е предпочел това пред стоене в къщи безработен....

"............Питай и доставчиците на тия вериги как зверски ги мачкат за ниски цени и отложено, ама отложено плащане................"

ами от тия ниски цени печелим ние....потребителите.....Благодарение на големите вериги се приближаваме към нормалните пазарни механизми.....големите вериги работят с ниски разлики между покупната и продажната цена....и печелят от количеството....По рано мутрите се вклиниха между производителите и купувачите....в резултат на пазара виждахме продукти чиято цена е не в проценти ,а в ПЪТИ по-висока от изкупната.....

"Вярно е, че продават евтино, но кой знае защо печалбите им се увеличават, как мислиш защо ли е така?!"
Ех тия лоши гадни капиталисти дето продават евтино.....

"Ситуацията е аналогична на мутренските дарения (Галеви, Маджо и пр.) - откраднеш милион и дариш на плебеите хиляда, т.е. една хилядна."
кое е аналогичното....само ти си знаеш...

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 3:28 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Венко,

Никакви противоречия няма в краткия ми коментар, но ситуацията очевидно е като в анекдота за известната актриса, която запитала А. Айнщайн за разликата м/у "време" и "вечност". Отговорът му е бил: "Времето ще ми стигне да Ви я обясня, но се съмнявам, че вечността ще Ви стигне, за да я разберете."
Като ти гледам още по-наивните разсъждения, асоциацията се налага от само себе си.

"Безработен или на касата в Лидл? Това е въпросът!" - по Шекспир от Банкя

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -8 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 6:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Абе, Айнщайне, майна, искаш да ме убедиш, че предпочиташ да купуваш скъпо, защото си загрижен за печалбата на доставчиците на Лидл ли? И че лягаш и ставаш със сълзи на очи заради "експлоатираните" касиерки? И че този безплатен автобус е нещо лошо? Нали не говориш сериозно? Защото иначе ще започна да се тревожа за душевното ти здраве ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 8:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Hacko написа:
Абе, Айнщайне, майна, искаш да ме убедиш, че предпочиташ да купуваш скъпо, защото си загрижен за печалбата на доставчиците на Лидл ли? И че лягаш и ставаш със сълзи на очи заради "експлоатираните" касиерки? И че този безплатен автобус е нещо лошо? Нали не говориш сериозно? Защото иначе ще започна да се тревожа за душевното ти здраве ... ;-)



Искам да ти кажа , Навсякогърнемерудия, че е тъпо да се скандира "Браво" на Лидл и на който и да е друг от тая рекетьорска тайфа!
Това, което те правят изобщо не е благотворителност, а добре пресметната реклама, със сигурност заложена в рекламния им бюджет още през 2010. А ако ти и други като теб се замислите, ще се усетите, че за тях и за доставчиците им (пряко или косвено) работите вие или ваши роднини и познати и всички тия първо биват мачкани, получават по-малко от полагаемото им се и след това отиват да пазаруват "евтино" при рекетьорите си - кръгчето се затваря, а маржовете на печалба на Лидл съвсем не са така малки както някои наивници си мислят - оборотът им (колко ли е голям при тоя наплив от вериги и тая българска покупателна способност?!) е само една от компонентите на яката им печалба.
Мога да ти обяснявам дълго и подробно, но вече сигурно са ме маркирали като "Спамър" в тая тема, а и се опасявам, че пак ще стигнем до краставицата, т.е. до големия Алберт.

Да, аз също бих се възползвал от "безплатните" рекламни автобуси и то с чистата съвест, че съм си платил предварително - тая реклама се прави с нашите пари, а не е дарение, пред което да изпадаме в оргазъм - това е жалкото и дразнещото в случая.


P.S. - Надзърни при О'Хенри - в един от разказите му се говори за това, как бандюгите си разпределят районите, в които да развиват "благотворителност".

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 9:31 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Приятелю ЛюбоМ, ти си нещастен човек и най-искрено те съжалявам. Ще ти кажа само, че най-благородните неща на този свят са направени точно от такива "рекламни бюджети" ... защото парите трябва да дойдат от някъде - те не растат по дърветата ... Но сигурно не е лесно да живееш, заровен в смрадта на омразата към всичко около теб, и с маниакалната налудност, че всичко около теб е само зло и всички ти мислят злото. Затова ми е жал за теб, но с нищо не мога да помогна. Бъди здрав ... и поздрави Алберт ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -9 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2011 8:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Дискусията е показателна за това как от нищо може да се развие един конфликт и за това как раздвоението обърква.
Любо, Наско не можехте ли да продължите дискусията без да преминавате границата на обидата и зачитане достойнството на другия?
Не е е толкова трудно - просто трябва да се погледне с очите на другия. И още да си съобразителен - ако искаш да обсъждаш някакъв въпрос не го блокирай с лични нападки, намеци и ткн, а просто се дръж любознателно.
..............
Не знам дали ЛИДЛ са добри или лоши. Допускам, че стремежа им към ефективност (ниски цени и добра печалба) включва механично и лицемерно отношение към служителите и клиентите, но това са глобалните реалности. Ако икономическата криза е заради затягане болтовете на капитализма, то конкуренцията и изцеждането на хората и материалите ще продължава да се ожесточава.
Интересното е че се засилва и конкуренцията за "обществено полезни дейности" (т.нар. социална отговорност на фирмите). Разказа на О'Хенри за това как разни богаташи преди 100 години в Америка се конфронтират за благотворителни дейности е показателен.
Все пак няма нищо лошо в благотворителността дори и да е за сметка на незаконни, нехуманни или криминални придобивки.
Просто трябва да знаем всички страни на медала и сами да решаваме до колко да приемем едното или другото.
ЛИДЛ не е виновен или лицемерен. Лицемерието и гузната съвест са изцяло в нашата глава.

п.с. не е по темата, но наистина ми хареса разказа "Квадратурата на кръга" от О'Хенри. Чувствам се малко неандерталец като чета за съвременни проблеми, които са се случили преди повече от век в едно друго общество.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2011 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
niki написа:
п.с. не е по темата, но наистина ми хареса разказа "Квадратурата на кръга" от О'Хенри. Чувствам се малко неандерталец като чета за съвременни проблеми, които са се случили преди повече от век в едно друго общество.
:idea: :) точно

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2011 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ники, прав си, разбира се, и съжалявам ако съм засегнал някого. Мисля обаче, че не само мога да погледна "с очите на другия", но и добре познавам този начин на мислене, защото той, за голямо наше общо съжаление, е много разпространен у нас ... И именно той е една от причините цялата ни нация да е на това дередже. Това е начинът на мислене на добре познатите ни циганета от Христо Даново. Ако им дадеш 2 лева, ставаш лош, че не си им дал 5. Ако им дадеш 5, пак ставаш лош, че не си им дал 10. Но и десет да им дадеш, ти продължаваш да си лош, просто защото ти имаш, а те нямат ... Без значение кой е виновен за това ...

А по отношение "преминаването на границата", сори, може да съм християнин, но когато някой си позволява да нарича човек като Венко "наивник" и "Шекспир от Банкя", няма как да стоя и да го гледам ... Не за друго, а защото това говори лошо за всички нас.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -2 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2011 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
на мен лично Лидл не ми харесват и не ходя там да пазарувам... толкова мога да направя като един обикновен гражданин. ако бях данъчен примерно или инспектор по труда щях да ги следя изкъсо да спазват всички изисквания на закона (което те най-вероятно правят). иначе всеки има свободата да избира - клиентите имат избор измежду десетина големи вериги магазини и безброй малки магазинчета; производителите имат избор да си продават стоките на същите тези десетина големи вериги и на стотиците хранителни борси из страната, а пък ако искат и на конкретни малки магазинчета...

нямам нищо против организация която работи и спазва закона! имам против организациите които не спазват закона, обогатяват се и използват състоянието си за да възпрепятстват евентуално наказателно преследване!!!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 8:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
DVD написа:
нямам нищо против организация която работи и спазва закона! имам против организациите които не спазват закона, обогатяват се и използват състоянието си за да възпрепятстват евентуално наказателно преследване!!!


Хубаво е да си поддържаме законоспазващите навици, но какво да правим, когато някой се облагодетелства от закона повече от друг? Какво да правим ако някой с по-силни лобистки възможности моделира закона в собствен интерес?

Например на Килиманджаро са забранени полети с парапланер, защото пречат на бизнеса на някой с въртолетен туристически бизнес?

Според сегашния закон за въздухоплаването не можеш да извършваш комерсиален полет с пасажер, освен ако не си авиационен оператор, минал обучение в летателен център, годен от АЛК и ткн.
Въпреки, че съставителите на новия закон за въздухоплаването знаят прекрасно че в България от 10 години има комерсиална парапланерна дейност и обучение, не вярвам някой да пожелае да го узакони, още повече че конкурира техните приятели със самолетчетата.

Така, че Дидо нядявам се да си останем приятели, дори и когато не спазваме закона :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2011 7:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Тия дни участвах в среща на дистрибуторите на един от нашите партньори (http://www.bruker-axs.com) и посетих една важна за бизнеса изложба (GIFA 2011), та бях доста зает.
Чудно ми е как трима умници тук се опитват да ми дават акъл в една област, в която са откровени лаици. Все едно аз да обяснявам на Ники Йотов как да лети без, на Венко - със мотор, а на многознайкото - как да словоблудства по всяка възможна тема и да се изживява като Зигмунд Фройд. Е, не бих се наел - най-малкото, защото си знам гьола и бих се опитал преди това да си "напиша домашното".
Просто се опитах да ви отрезвя с малко реализъм, да ви вдъхна малко патриотизъм и реално самочувствие, ако щете.
Искам да ви пусна тук две интересни поговорки, които може би ще ви подтикнат към размисъл вместо празнословие:

1. Който може - прави (бизнес, б.а.), който не може - дава акъл.
2. Като си толкова умен, защо не си богат?!

Тая втората е чист американски фолклор и удря право в десятката на съвременното общество. Ако някой твърди, че не се отнася за него - просто лъже. Нищожният брой изключения само потвърждават правилото.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Безплатна "зелена линия" до Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2011 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Втория цитат наистина е перфектен, но за американския фолклор. За нашия е чалгата, лъжата, измамата и далаверата. Тук хората които могат, са използвани от всички горепосочени или са избягали да работят на запад.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов