Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Преди известно време решихме да издадем 3-4 нови Лиценза от Клуб Дедал, звъннах на Ирина и тя ми каза, че такъв изпит вече е бил проведен и Пастора, Митко Ралев и още няколко пилота са вече инструктори и само те могат да изпитват пилоти за Първоначални Лицензи. След въпроса ми защо не е бил обявен на Обществено достяние този изпит-дата и място, тя отговори, че не ми била секретарка и че било обявено всичко в Сайта www.paragliding.bg

Проверих в този Сайт и се оказа че това не е вярно. Оказа се че за пореден път нещо се е провело скрито покрито и на Общото събрание тя си е признала, че това е така и е неправилно и "Повече няма да правя така". Въпроса ми е защо не се обяви нов Изпит, законен и обнародван по всички правила, за да не остане впечатление че нещо се е свършило скрито-покрито и незаконно. Все пак Ирина е избрана за Председател на БНАК и е хубаво началото на Управлението и да е чисто и всеки да повярва че най-накрая нещата ще тръгнат. Зная че вече изпитаните ще кажат-"Ох-х-х-х, пак ли". Да, по мое мнение това трябва да се повтори или да се обяви в най-скоро време дата за нов изпит за останалите неизпитани, който са искали да бъдат Инструктори. Тука лично искам да заявя желанието за нова дата за изпитване.

Не искам да се заяждам с никой, просто нещата в България трябва да се правят равноправно за всички, а не "За едни има, за други -Не."

Моля за мненията на всички-изпитаните със сигурност се очаква да не са съгласни, но от другите очаквам някакво мнение.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 3:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Това което трябва да направиш е да поискаш от Техническата Комисия да те изпита, да отидеш на изпита и да го вземеш.

Много е просто. Вече нещата са така устроени че не може за едни да има а за други да няма ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ СА ПОИСКАЛИ обаче! Ако не искаш нещо да се случи - нямаш правото да се оплакваш че не е станало.

Членовете на Теническата Комисия са: Ирина Иванова, Орлин Димов, Валери Цветанов, Христо Сливков и Венелин Стайков.

На всичките имаш координати така че действай! Може ако искаш да обявиш кога ще е твоя изпит за да могат и други желаещи да станат инструктори също да дойдат... това е опция обаче - организатора на изпита е длъжен да го обяви.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Ето тука искам да поискам такава дата и тука да се публикува тя, за да я знаят всички заинтересовани. Не съм си бил поискал изпит, затова не съм знаел-Соломоново решение. За мероприятия от широк Обществен интерес нещата трябва да се публикуват за всички. Иначе ще остане впечатление за Манипулация и решения под масата. Дано не съм си изпросил "Сигурно" скъсване на изпита с тези изисквания, но това е желанието ми-да има честност и равноправие в такива ситуации...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 4:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Техническата Комисия си има телефони и e-mail-и с които си комуникира. Няма гаранция че писаното тук някой от тях ще го прочете...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 7:18 pm 
Ами дайте малко повече информация за този нов БНАК.
Каква ще му е ролята и с какво ще се опита да подпомага въздушните спортове?
Или ще издава само спортни лицензи на пилоти, които ще участват в международни състезания?
И аджаба защо например нашият делтаклуб ще има интерес да членува в БНАК?
И аз лично, като ще участвам в международни състезания по делтапланеризъм - от там ли да си взема БГ спортен лиценз?

БНАК има ли саит? Има ли адрес, тел. номера?
Бюджетна организация ли е или ще се издържа от членския внос на членуващите?

Многo ще е интересно да напишете повече за това?


Върнете се в началото
     +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
БНАК няма Сайт, отказаха да им направя като предложих финансирането му преди 4-5 години. Има Сайт на Комисията по парапланеризъм http://www.paragliding.bg
Тел. за сега е неясен защото има избран Нов Управителен съвет и председател. Къде ще е офиса също не е ясно.
От 1993 година съм Инструктор и рядко съм виждал справедливост в Българския парапланеризъм. Явно това е нормално, човека все пак е хищник и е доста алчно същество, къде ти справедливост, всеки си дърпа чергата към себе си. Този случай с тайния изпит за Инструктори потвърждава мнението ми, че такава справедливост не съществува. Колкото и да се бием в гърдите, че трябва да спазваме правилата, или че не трябвало да се лети в облаците по време на състезания и всякакви подобни. Каквито доводи да се изтъкват това ще си продължава и за в бъдеще. Няма оправия.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 10:55 pm 
Здравейте , научавам от източник че се е провело събрание на БНАК и питам новия председател защо няма информация за датата и мястото за провеждането му . И питам новия председател защо не беше обявено в най големия форум СКАЙНОМАД ЗА да се знае КЪДЕ КОГА И КОЙ, или целта беше да е тайно и да присъстват само нашите си хора. Не се ли знае, че има делтапланеристи в БЪЛГАРИЯ и освен Янчо Стойчев има можещи компетентни и активно летящи делтапланеристи и инструктори с богат опит в летенето и обучението. Известно е на всички че има сайтове по делтапланеризъм и има активно летящи и обучаващи делтапланеристи, защо беше така направено, че
тези хора не бяха уведомени или осведомени по никакъв начин за едно токова предстоящо и много важно събитие като общо събрание на БНАК. Ирина много добре се познаваме искам да ми отговориш защо тези господа които са присъствали като представители на Българският делтапланеризъм знаят за това кой ги уведоми кой ги покани и защо не бяха поканени или известени голяма част от активно летящите опитни пилоти и инструктори а бяха поканени хора които летят между другото по пикниците които си устройват през уикендите. Българсият делтапланеризъм има богата история провеждани са много състезания на които е известно кои са можещите и знаещите пилоти и как са представяли България по света и продължават да летят и обучават активно. Тези хора си имат САЙТ известен на цяла БЪЛГАРИЯ, който отразява летенето и обучението в този клуб. Опитните инструктори с дълго годишен опит в клуба са шест човека
известни на всички летящи в БГ. За нас делтапланеристите решенията взети на това събрание свързани с делтапланеризма са не приемливи и не лигитимни. Хората присъствали на това събрание като представители на делтапланеризма не са компетентни и с достатъчен опит и авторитет за да бъдат делегирани с каквито и да са права. Това което се случи смятаме, че не е нормално и затова решихме да предупредим за този случай в ГВА.


Върнете се в началото
     +5 / -3 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 12:53 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
За събранието бяха изпратени покани на всички клубове-членове без изключение.

Ако членуваш в клуб който е член на БНАК - трябва да търсиш сметка на представителя на клуба - негово задължение е да уведоми всичките си членове, че ще има събрание, кога, къде и какви въпроси ще се решават.

Ако не членуваш в клуб който е член на БНАК - имаш два варианта:

1. записваш се в клуб-член - такива има 23 на брой, контактна информация за тях ще бъде публикувана на сайта на БНАК когато той бъде готов

2. клуба в който членуваш (или ще създадеш) подава документи за членство в БНАК и на следващото Общо Събрание ще бъде приет - на това събрание се приеха 3 нови клуба


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 2:24 am 
Абе то е много добре да има някакъв ред ама колко години минаха. Един най-елементарен сайт на БНАК няма, където да е точно и ясно обявено какъв е редът и как и кога стават сбирките. Тези разяснения ги пускай преди събранията а не сега - трупнато да сте отгатнали какъв е реда. Голяма работа сте ве. И като не си член как ще разбереш какво трябва да правиш? Може би трябва да си познат на Ирина, да си телепат или да се ровиш с дни в нета та да откриеш къде някъде е завряно съобщенийце относно дейностите свързани с БНАК. Ама май целта е когато попиташ, тогава да те затапят. Иначе неможе, такъв редът. Ами пускайте ги тези работи тук, това е най четения форум. Като нямат сайт, да си направят един форум тук, за да се знае какъв е обичая. Да е на видно място за всички и да е ясно написано какво що, а не да гадаем.


Върнете се в началото
     +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 9:00 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Съгласен съм с Антон в случая. Аз също не членувам в клуб, но ми е интересно да присъствам на тези събрания, защото освен караниците се изговорват и много интересни и полезни неща. За съжаление наистина никъде няма информация кога се провеждат тези събрания и всичко става малко тайно и като по развален телефон. Миналата година Данди беше пуснала съобщение тук във форума и доста хора знаеха кога ще се проведе събранието. Тази година имаше едно лаконично съобщение за предварителна среща от страна на Ирина и нищо повече.
Така че едно кратко съобщение ( не коства кой знае колко усилия ) мисля че би било полезно.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 9:45 am 
Много искам да разбера от къде се финансира БНАК?

Има ли някои да знае и да каже?

И ще стане ясно кой какви интереси крие и търси там, какво иска да монополизира!

Все същата българска деиствителност, която има малко общо с демократично развитие.
Нормално трябва да е - за 20 години всички виждаме до къде е стигнала България!
Страна с богата история, бедно настояще и неясно бъдеще. :cry:


Върнете се в началото
     +0 / -4 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Oggy написа:
Много искам да разбера от къде се финансира БНАК?

Има ли някои да знае и да каже?

И ще стане ясно кой какви интереси крие и търси там, какво иска да монополизира!

Все същата българска деиствителност, която има малко общо с демократично развитие.
Нормално трябва да е - за 20 години всички виждаме до къде е стигнала България!
Страна с богата история, бедно настояще и неясно бъдеще. :cry:


Първо да изкажа моето мнение и после ще се опитам да отговоря на Оги....

Принципно съм съгласен, че липсата на официялен сайт на БНАК е недопустима във днешно време, но това не значи че има накаква конспирация или се прави нещо тайно !!!

БНАК е сдружение с НЕ-стопанска цел и членуването в него по никакъв наин НЕ е задължително, както и никой освен членовете не е длъжен да спазва разпоредбите и да се съобразява с решенията на управителния съвет.

БНАК съществува за да улесни комуникацията с Държавата, ГВА и ФАЙ на спортните клубове занимаващи с въздушни спортове, както и да защитава техните интереси, като с това помага за развитието на тези спортове на територията на България.

БНАК се финансира от членски внос, дарения и субсидий от държавата (за последните две сещате се че нема такъв филм)

Така че за МОНОПОЛ не може да се говори, кактo и за КОНСПИРАЦИЯ, поради простата причина, че всеки, който реши може да направи сдружение конкурентно на БНАК и да изпълнява същите функций (не съм сигурен дали може за една държава да има два или повече представителя за ФАЙ)

Пак казвам, това че няма сайт не е добре, но ако някой е искал да потърси контакт или да се информира относно дейноста на БНАК е можел да го стори по много и различни начини, било то и задавайки въпрос в този Форум :wink:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 10:27 am 
Петре, нищо ново не казваш!
И нищо не обясняваш!
А и надали си в управителния съвет, за да дадеш точна информация.
Я сподели кои и колко членски внос е платил?
Кой спонсорира и с колко и какво?
Държавата какво и на кого плаща? На Ирина заплатата?
Или заплатата на управителния съвет?
Или дава пари за деиност, които трябва да се усвоят?

Ти още ли си на палатка в Испания? :)


Върнете се в началото
     +1 / -6 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Oggy написа:
Петре, нищо ново не казваш!
И нищо не обясняваш!
А и надали си в управителния съвет, за да дадеш точна информация.
Я сподели кои и колко членски внос е платил?
Кой спонсорира и с колко и какво?
Държавата какво и на кого плаща? На Ирина заплатата?
Или заплатата на управителния съвет?
Или дава пари за деиност, които трябва да се усвоят?

Ти още ли си на палатка в Испания? :)


Оги, не мога да не се съглася с теб :wink:
Не съм в УС и нямам намерение да бъда, има хора много по компетентни от мен и те са там !!!
За повече подробности попитай Тях :idea:

П.С. абе не съм на палатка, ама времето се позатопли и от вдруги ден отивам да си търкалалям гъза в пясъка на Matalaskañas, пък и има хубава 20 км дюна за реене чак до Mazagon :wink:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Изпита за Инструктори
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 10:59 am 
Знаех си аз, че носталгията те мъчи. Ама да изчакаме да видим дали някой компетентен от БНАК ще се появи и даде малко информация по повдигнатите въпроси.

А на теб ти порасна работата - след като и по дюните тръгна да си търкаляш гъза в пясъка. :lol: Посъбрал си вече пари за крилце - да знаеш само какво сладко учебно тренировъчно съм ти намерил? :wink:


Върнете се в началото
     +0 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов